Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Nepriaznivé pracovné podmienky pre slabopočujúcich.

otavova
13. jún 2019

Dobry vecer,maminy idem sa vyžalovat a zaroveñ po radu,,od malička slabo počujem nosim načuvaci aparat,pred tehotenstvom som pracovala sice len ako upratovacka 4a pol roka,a po roku od porodu som pracovala za pasom vo vyrobe,hladam novu pracu,dnes som sla na pohovor zobrali ma,,hla len ma poslali na prehliadku k doktorke ktoru ma firma zazmluvnenu,a tato mi do oci šlahne ze ked slabo počujem nemam čo robit vo vyrobe,,chapete to ,,😞zostala som zaskocena ,,to uz my co slabo pocujeme nemame sancu byt riadne zamestnany ???to kde sme toro 😞😞😞😞😞mam dieta o ktore sa musim postarat fakt co je toro vlastne za dobu???

pininka1
14. jún 2019

@otavova nemá právo ťa takto obmedzovať, ak im to na pohovore nevadilo a počula si všetko čo chceli, nemá ona do toho čo drbat. Lenže to sú lekári, ja som spomenula na vstupnej prehliadke že má bolieva hlava, veď koho nie a tá má poposielala kade ľahšie.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natuska87
14. jún 2019

@pininka1 právo má...ide o bezpečnosť...

beky1813
14. jún 2019

@otavova to nie je dobou. Je vyroba a vyrobs, niekde to nevadi, niekde ano. Na to su tie vstupne prehliadky, aby sa nasiel vhodný kandidat na pracovnu poziciu po zdravotnej stranke.

0silvia0
14. jún 2019

@otavova nemôžeš to brať ako diskrimináciu, ale ochranu práve tvojho zdravia. Možno vo výrobe pri väčšom hluku by sa ti sluch ešte viac poškodil alebo nedostatočným sluchom by ti hrozil pracovný úraz, kto by si toto zobral na zodpovednosť?

bert22
14. jún 2019

ono tazko povedat, no zas to chapem. vo vyrobe si proste treba davat pozor a aj vdaka tomu, ze menej pocujes by sa ti proste mohlo daco stat

deti95060810
14. jún 2019

skús sa spojiť so zanestnávateľom a povedz mu že či to bude vadiť... za to nič nedáš...
inak dcéru mám s týmto istým hendikepom...

alenah31
14. jún 2019

@deti95060810 je jedno či to bude zamestnávateľov vadiť alebo nie - tu ide o kategóriu práce, ak je v kategórii kde treba 100% sluch zamestnávateľ to neovplyvní. Ide to tabuľkovo - bol by porušený ZP a BOZP. Zamestnávateľ ju bez potvrdenia na zdravotnú spôsobilosť zamestnať nemôže a lekár si neohrozí svoju odbornú prax resp. nebude riskovať pokutu od IP len preto, aby vyhovel nejakému zamestnávateľovi.

bubalea
14. jún 2019

Tak záleží od toho, že čo v tej výrobe budeš robiť. Ak je treba aby si tam reagovala keď sa ťa budú niečo pýtať kolegovia a tebe tam ešte bude hučať do toho nejaký stroj tak proste počuť nebudeš. Neviem akože na jednej strane ťa chápem ale na druhej proste ak tam potrebuješ ten sluch tak jednoducho ťa nemôže pustiť cez priehladku. Ak by sa niečo stalo a preukázalo by sa, že je to kvôli tomu sluchu a doktorka ťa pustila cez prehliadku aj tak, mohla by z toho mať dosť veľký problém

eliaska101
14. jún 2019

Ťažko je to, no majú podľa mňa pravdu. Nie je tam u vás nejaká chránená dieľňa? Asi by si mala väčšiu šancu na takom nejakom pracovisku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli