Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Neprišla mi výplata podľa stanovenej dohody.

cia33
14. jún 2019

Ahojte, chcela by som sa poradiť. Mám popri TPP dohodu o vykonaní práce. V nej mám uvedený výplatný termín 15. deň nasledujúceho mesiaca. Tento víkend je 15. ale sobota a ja nemám stále od spoločnosti peniaze na účte. Je to porušenie dohody z ich strany voči mne? Som z toho vystrašená lebo sa mi nič podobné nestalo.

Ďakujem za rady

lienka737
14. jún 2019

Ano je, ale netreba z toho robit tragediu, pockaj do pondelka.

daniella30
14. jún 2019

@cia33 mozu mat system upraveny aj tak, ze ti pridu na ucet peniaze zajtra aj ked je vikend, ak nie v pondelok sa mozes vedenia na to opytat

mogaa
14. jún 2019

@cia33 treba počkať.....výplatný termín znamená že vtedy to vyplácajú - prevod cez banku....pokiaľ nemáš banku ako zamestnávateľ treba počkať, V pondelok by si ich mala mať na účte.

vikusjk
14. jún 2019

@mogaa to nie je pravda. Vyplatny termin znamena, ze ma mat zamestnanec vtedy peniaze na ucte. Mnoho firiem si to ale zamiena. U nas isli peniaze vcera, aby aj ti, ktori maju inu banku, mali dnes peniaze na ucte, kedze zajtra banky neuctuju.
Este sa ale mohlo stat, ze poslali peniaze vcera, ale neskoro. Potom bude platba viditelna v pondelok s dnesnym datumom. No alebo poslali az dnes, co nie je sice ok, ale tak firmy to robia.

mogaa
14. jún 2019

@vikusjk tak ja som robila väčšinou v bankách a výplatný termín bol deň kedy sa posielali peniaze🙂ale je pravda že 99% zamestnancov malo zamestnanecký účet v danej banke...ale tí čo nemali účet v danej banke,tak tým nabehli peniaze na druhý deň....

stela01
14. jún 2019

@cia33 tak v pondelok po 10:00 volaj do firmy

Cca 5 x Ročne padne 15 deň v mesiaci na víkend .

katulienkax
14. jún 2019

Sak a kolegov sa nespýtas kedy zvyknu posielať peniaze? Výplatný den vobec nic neznamená podla zákona musí poslat do 15 dni najneskôr od vyplateného termínu takze nemôžeš nic.

vikusjk
14. jún 2019

@mogaa ani statna sprava to nerobi vzdy dobre. Len sa to neriesi, lebo to nie je ani priestupok, ani nic, ak to poslu o den neskor, resp. to zamestnancovi nabehne o jeden pracovny den neskor. My sme personalka a davame si na to velky pozor, kedze mozeme prist o licenciu na docasne zamestnavanie. Ale aj v predoslej firme, a to bola americka spolocnost, si na to davali sakra bacha.

ovaaa
15. jún 2019

Aj napriek tomu, ze mas stanoveny vyplatny termin zamestnavatelia si ho mozu predĺzit do 15.dni ...potom mozes riesit okamzite ukoncenie prac.pomeru z dovodu nevyplatenia mzdy...Snad to nebude tvoj pripad....hranica drzosti zamestnavatelov je nevycerpatelna...

laska201
15. jún 2019

Moj muz ma vzdy ale ze vzdy 3 pracovny den v mesiaci.ako to tie uctovnicky robia nechapem.ale este sa nestalo ze by bola na 4 den.u mna to byva 15teho ale ja mam neskor kedze mam posielane na ucet a baby maju na ruku 15teho.

cia33
autor
15. jún 2019

@lienka737 no nič iné mi nezostáva, len ma udivuje že ani výplatnú pásku mi neposlali, priateľ dostane výplatnú pásku pár dní pred výplatou aby si ju mohol skontrolovať. Neviem čo mám čakať lebo som na začiatku podpísala dohodu, s ktorou som súhlasila ale po po mesiaci, nám chceli dohodu zmeniť, samozrejme som ju nepodpísala ked s ňou nesúhlasím ale keď som sa spýtala opakovane zamestnávateľa ako to budeme riešiť keď nie som stotožnená s novou zmluvou opakované mi neodpovedal, bojím sa aby mi nerátali odmenu z tej nepodpísanie dohody lebo odmena je oveľa nižšia..

martinka13
15. jún 2019

@cia33 to nemôžu..... Teda môžu, ale je to protizákonné

cia33
autor
15. jún 2019

@martinka13 čo máš teraz na mysli? To s tou zmluvou?

martinka13
16. jún 2019

@cia33 áno. Platna je zmluva, ktorú podpísali obe strana a samozrejme dobrovoľne.

evittam
16. jún 2019

@laska201 No ak ma firma par zamestnancov a jednoduchu dochádzku na stole 1.tak ma vyplaty hotove za hodinu.😉

janulik2008
16. jún 2019

Hm nvm ale my mame napr na nastenke ze do 10. Kazdy mesiac musi mat zamestnanec vyplatu na ucte 🙂 ... mame to tak dane ... sice mavame skor ale 10. je vzdy na ucte u kazdeho 🙂

laska201
16. jún 2019

@evittam jaj ale kdeze je to u nas najvecsi zavod kde su prevazne muzi a to tisicky.preto to nechapem.ked muz robil tam akoze cez agenturu tam sa vzdy vyhovarali ze nestihaju a tu niekolko nasobne viac muzov a vyplaty presne ako hodinky dokonca aj cas.

evittam
16. jún 2019

@laska201 No zaujimave. Ale teda asi nemajú len jednu mzdárku a ak maju perfektný dochádzkovy system tak všetko sa da.

laska201
16. jún 2019

@evittam isto to musia mat nejako cez pocitac zariadene.oni mozno len pasky povytlacaju aj tie maju vzdy na cas.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli