Neschopnosť vrátiť sa do práce po materskej.

trevis12
3. sep 2019

Baby ake to bolo vratit sa spat do prace po materskej. Teda zaujima ma tie co tahali dlhsiu matersku s 2 detmi a viac, a nastupovali do novej roboty. Ja totiz sa neviem rozhybat. Prijali ma do 3 robot a moj strach bol tak velky ze som to odmietla. Islo o ucitelstvo- nikdy som to nerobila. Mam pocit ze zijem v nejakej bubline s ktorej neviem von...som sklamana sama zo seba. Sebavedomie nizke...poradte ak sa rozhybat...mala som plany robit z domu no ked mozem mam zas strach ze to neviem dobre a nebudu ludia spokojny....no povedzte, povzbute ma o vasich zaciatkoch

cistykvietok
3. sep 2019

Asi ťa nepovzbudím, skôr ti poviem tak, že s takým prístupom sa nedá existovať. Predpokladám, že máš partnera, ktorý je živiteľom a preto si to môžeš dovoliť. Keby si na obživu bola sama, zrejme by si túto "fóbiu" nemala, resp. nemohla by si si ju dovoliť. Návrat do práce môže byť ťažkým obdobím, preto ak máš pocit, že to nie je len obyčajný strach z nového, navštív psychológa, ktorý ti pomôže toto obdobie prekonať. Držím ti palce. 🙂

somavi
3. sep 2019

@trevis12 ahoj , úplne ta chápem . Som doma už pomaly 9 rokov a plánujem nastúpiť do prace - teda plánujem vlastNy biznis. Financie na otvorenie mám , priestory mám , už len začať . Som ako zamrznutá . Dlho som bola doma , mám stres - je to take nové obdobie , uplna zmena po toľkých rokoch a som z toho na nervy 😁🤷‍♀️

stary_ujco
3. sep 2019

Ja som napríklad rad, ze si to učiteľstvo nevzala... Bude lepšie, ak deti nebude formovať človek, čo ma problém sa odhodlať ísť vôbec do roboty

snehulienka8
3. sep 2019

@trevis12 daj si cas, a potom zacni s inou robotou nez je ucitelstvo...to da zabrat aj vyrovnanemu cloveku😉

nickpick
3. sep 2019

@trevis12 tak zaciatok bude urcite tazky, ale po par tyzdnoch sa budes smiat zo svojho strachu, treba si hlavne ujasnit co chces robit, ci ucit, alebo pracovat z domu, myslim si, ze v tvojom pripade by bolo
lepsie zacat pracovat v kolektive, osmelit sa, otvorit sa, nabrat sebavedomie v spolocnosti kolegov, vyjst z tej svojej bubliny a rutiny, nadviazat kontakty a az s vybudovanym sebavedomim mozno zacat nejaky vlastny business z domu, lebo opacne by to mohlo byt pre teba vcelku tazke... po akej dlhej dobe sa vlastne vracias do prace? a preco si tak neveris? skus potlacit strach a obavy a s niecim
zacni, ked to nepojde, skus nieco ine, predstav si, ze negativne pocity budu trvat len kratky cas, mozno mesiac dva kym zacnes pracovne aktivity vnimat ako rutinu a budes ich vykonavat lavou zadnou, je to presne ako ked sa ti narodi prve dieta a ty nevies kde je sever a zrazu mas dve a davas vsetku starostlivost okolo nich s prehladom, mat pracu nie je len o plate, ale aj o vlastnom rozvoji a dobrom pocite zo seba, o tom sebavedomi, ktore ti mozno teraz chyba, drzim palce nech ti to vyjde....

miadi
3. sep 2019

Tak skus to co si robila pred materskou. Prijali ta do 3 prac a ty si to ani neskusila. Ani si tomu nedala sancu uspiet ci zlihat. Zamysli sa co by si chcela robit a skus to ver si ! A hlavne uz to neodkladaj proste skocis do toho ako do studenej vody a zacnes plavat.

liz_lemon
3. sep 2019

dufam, ze neucis slovencinu 😂

trevis12
autor
3. sep 2019

Vdaka za povzbudenie...veru zacat niekde musim ale je to tazke...mam pocit ze to bude aj koli tomu ze som naviazana dost na deti a vlastne este sme od seba este neboli... :/

ja_bb
3. sep 2019

Mam iba jedno dieta, ale citila som sa, ze to nezvladnem a zmenila som povodnu pracu za taku, kde robim 6h. Je to uzasne. Kazdej, kto pochybuje, ze nema inu moznost, len sa napr. vratit do starej prace, odporucam nedat na reci, ze sa to neoplati atd. Drzim palce, skusit treba hlavne cez znamych, pripadne tne portal z uradu prace, niekedy sa da dohodnut.

miadi
3. sep 2019

@trevis12 tak skus nejaky part time nieco nenarocne na zaciatok kym sa ti vrati sebavedomie a hlavne ked budes zas medzi ludmi bez deti. Kde si po chvilke povies ze by si chcela nieco viac nieco narocnejsie. A neber to tak tragicky nejde o život Nie si chirurg co niekolko rokov nerezal žive tela. Urobis par chyb nic sa nestane nikto neumrie. Vselico sa da opravit, Pracu na doma nehladaj ty potrebujes byt mimo dom medzi ludmi.

jana_eyre_2
3. sep 2019

ja som doma 7rokov, pred detmi som odpracovala 9rokov.. zajtra ma najmladsi 3roky, nevzali ho do skolky, takze som este doma, hoci som dostala jednu pracovnu ponuku, pre mna naozaj velmi nevyhodnu, takze som to odmietla..

ja sa celkom aj obavam navratu, ale ten pocit som mala odmalicka pri kazdej zmene, ci uz po prazdninach, alebo ked som menila pracu, vzdy ma to stresovalo - som introvert, zasadne zmeny nesiem tazko, ale zase rychlo si zvyknem..

pokial je to take narocne pre teba, skusila by som navstivit odbornika, nech ta posmeli, najdete spolocne nejake riesenie..

ale zamna - treba sa do toho proste vrhnut, zatnut zuby, riadne sa nadychnut a tie najhorsie pocity prejdu ked si trocha zvyknes.. drzim palce..

jana_eyre_2
3. sep 2019

@ja_bb ano, podla mna cesta je skrateny uvazok, sama taky budem hladat.. zatial chcem najst brigadu vo vecernych hodinach, ked muz pride z prace a potom snad uz ten navrat bude lahsi..

xxxkatka
4. sep 2019

@trevis12 treba si polozit otazku preco sa bojis, co ta stresuje? Ze nebude o deti dobre postarane? ze nebudes stihat? novy kolektiv? Skus si na to odpovedat. Dalsia vec je nizke sebavedomie, ktore moze byt sposobene dlhou izoloaciou od pracovheho prostredia, ale aj nemusi, moze byt za tym problem v partnerstve, pocity, ktore si nesies z detstva a vyplavuju sa v tebe nie prijemnych situaciach atd. Treba si najst dobreho terapeuta, ktory ti pomoze popracovat na sebavedomi (budes ho potrebovat nielen v praci, ale celkovo v zivote). Ak ta nastup prace stresuje, skus najskor polovicny uväzok. Budes ho vediet nielen lepsie skoordinovat s detmi a po pracovnej stranke postupne znovu nadobudnes pracovne návyky.

zuzuliennka1
2. aug 2021

chcela by som obnovit diskusiu, som este do decembra doma na predlzenej rd, syn pojde od sept. do skolky, uvidim, ako si zvykne a ako prebehne adaptacia, ale teda 4mesiace by som tam mala mat konecne len pre seba, teda snad aj priestor riesit a hladat pracu.
na matersku som pred 3,5r nastupila doslova hned po statniciach, takze nemam sa kam vratit, do toho je tu uz rok kovid, proste ma chyta panika, ze ako to cele dopadne.
mali ste to niektora podobne? teda nie navrat do prace, ale riesit to uplne od podlahy nanovo? ako ste sa vysporiadali so vsetkym?

pieksamaki
26. sep 2021

@zuzuliennka1
Ahoj.podarilo sa ti poriesit pracu? Mam to podobne...

luccija
26. sep 2021

@somavi zacala si podnikať?🙂

zuzuliennka1
26. sep 2021

@pieksamaki zatial nijak, syn je v skolke na dve hodiny doobeda, cize naplno som s nim este doma cele dni, zatial sa len obzeram, chodia mi z profesie maily, ale fakt este netusim, co budem robit a kde skoncim