Nestihla som podať daňové priznanie

pamca2007
24. apr 2019

Ahojte babenky prosim vas som mimo sk a nestihla som podat danove priznanie je mozne ho podat este ?dakujem

lea202
24. apr 2019

Tak to si si dosť neskoro spomenula po mesiaci, ale tak treba ísť hneď na daňové sa informovať, isto sa ešte bude dať podať s nejakým oneskorením len treba rátať aj s tým, že asi tam bude aj nejaká pokuta za to

jana19877
24. apr 2019

Ako napísala lea, dať sa to bude dať ale pokuta ťa neminie. Veď už do konca apríla majú podať tí, ktorí mali požiadaný odklad. Tak šup čo najrýchlejšie to vybaviť

darinagod
24. apr 2019

asi tak nejak s pokutou sa uz zmier dopredu, tej sa nevyhnes no co najskor by si si to mala dat aj tak naporiadok

nasrdena
24. apr 2019

Ja to isté, nevedela som, ze počas MD musím podať žiadosť zamestnávateľovi o ročné zúčtovanie... Mate skúsenosť koľko dávajú pokutu takýmto "malým FO" subjektom za oneskorene podané DP? 30?60? Dávajú aj viac? Ďakujem.

kazuso
24. apr 2019

@nasrdena a aké si mala príjmy za minulý rok? Len materskú a rodičovský alebo aj príjem zo závislej činnosti?

nasrdena
24. apr 2019

@kazuso polroka príjem zo závislej činnosti a zvyšok materská.

kazuso
25. apr 2019

Materská je náhrada príjmu ktorá nepodlieha dani a tvoj príjem zo závislej činnosti zrejme presiahol sumu 1915,01 eur tak si bola povinná buď požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie alebo si podať daňové priznanie sama. Tvoj zamestnávateľ ti neposlal potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Myslím si, že áno. Tak si na základe toho urob daňové priznanie typ A. Príde ti pokuta, pravdepodobne 60,- eur a na základe daňového ti zase vrátia preddavky na daň.

nasrdena
25. apr 2019

@kazuso áno je mi to už jasné jednoducho som zabudla, len sa obávam tej pokuty aby sa mi to vôbec oplatilo ešte podať..dskujem

prispievatel
2. okt 2021

Aká je výška pokuty? A keď mi to nemá kto spraviť z dôvodu že často striedam zamestnania alebo som práve nezamestnaný a chýbajú mi tlačivá od zamestnávateľov tak sa môžem na to odvolať? Alebo ako to je?