Neviem sa rozhodnúť ohľadom práce

zuzans258
7. dec 2017

Ahojte baby, potrebovala by som sa vyrozprávať...som zamestnaná, prac.zmluvu mám na neurčito, no v práci samí stres, najradšej by na nás orali...no a dnes mi volala jedna žena, s ponukou práce, ktorá ma veľmi zaujala, problém je však v tom, že s mužom čakáme na schválenie úveru, bud.týždeň by som sa mala dozvedieť ako to dopadne, no ďalšia vec je, že by sme veľmi chceli bábätko, nakoľko sme už raz boli na kyrete, anembryomola:( asi by som šla rovno na rizikové...tým pádom by som o prácu určite prišla...najradšej by som rovno otehotnela...len neni to také ľahké...dosť na to vplýva aj psychika..a tá je dosť naštrbená, čomu veľmi prispieva moja práca...čo by ste robili Vy na mojom mieste?

bosoriak
7. dec 2017

@zuzans258 vzala nove miesto, par mesiacov by som sa sustredila len na to a vypustila z hlavy cele "snazenie". Tehotna este nie si, tak neodmietaj realitu kvoli niecomu, co netusis, kedy pride.

Vela zdaru!

laurinka_21
7. dec 2017

Zmeniť prácu,ak bola pre teba stresová a nechať to plynúť.možno sa ti podarí otehotnieť teraz,možno o pol roka alebo o 2 roky...to nemozes vediet...ak si beriete uver,myslite na to,ze urcity cas budete mat mozno len jeden prijem...

11mirka22
7. dec 2017

Pockala by som na schválenie úveru a vzala novú prácu. Prídeš na iné myšlienky a psychika sa ti upokojí a možno potom aj to mimco príde ani nebudeš vedieť ako. A O prácu prísť nemusíš, veď kým by si otehotnela a išla na md, prejde nejaký ten čas a dovtedy už môžeš mať aj zmluvu na dobu určitú...

eliska13
7. dec 2017

@zuzans258 neviem túto prácu máš istý s istým príjmom a to potrebuješ kvôli hypo
Aby to nebolo tak, že nastúpis do novej prace hypo na krku a nebude to dobre a odídeš.Teraz si frustrovaná z roboty a snaženia sa o bábo.zvaz si kde bývaš aké máš možnosti zamestnať sa znova, keby to nevyšlo a aký je stres v tejto práci a podľa toho by som sa rozhodla

zuzans258
autor
7. dec 2017

@bosoriak
@11mirka22
@laurinka_21
ďakujem Vám baby, po pravde mám rovnaký pocit, to nové miesto by bolo oslobodenie, teda dúfam v to 🙂 ešte raz ďakujem ...jasné treba rátať s tým, že budeme potom žiť asi len z jedného platu...ale to dáme, prípadne mala by som mať aj nárok na nezamestnanecké...to v prípade toho že by som prišla o prácu...s čím sa ale dá počítať... 🙂 je to dosť o psychike...

hettinka
7. dec 2017

Vzala novú prácu a bábätko nechala na prírodu. Ak aj o prácu prídeš, ktovie, či by vyhovovala po materskej. Ta súčasná asi aj tak nie...

babulkomale
7. dec 2017

@zuzans258
Zvazila by som toto: co je zac ta druha praca, ci je na TPP, ci by si z nej mala potom matersku (ci to nie je nejake poistovactvo kde si hradis vsetko sama), mozno si mozes ist aj teraz oddychnut na PN a trosku sa pozbierat, ak by si skusila vydrzat v tejto a samozrejme ist hned na PN ak by si otehotnela.
Co sa tyka stresu, z vlastej skusenosti ti mozem povedat ze sa zadarilo v najvacsich stresoch z prace, v hnusnom kolektive, hnusnom prostredi. Po rokoch zivota v pohode. Ked to ma byt, bude to.
Vela stastia prajem 👍

iffka2002
7. dec 2017

ja som tiez odisla z prace kvoli stresu. tiez mame hypo a plat chýba, ale zdravie je na prvom mieste.

deti95060810
7. dec 2017

vydržala v starej práci a čím skôr na MD....švagriná to tiež mala takto na figu v práci, stále vravela že alebo dá výpoveď , alebo radšej pôjde na Md....Išla na MD a keď sa vrátila o 3 roky ten čo ju šikanoval už tam nebol....

zuzans258
autor
8. dec 2017

@deti95060810 kiež by bolo tak ľahké otehotnieť...tiež som čakala že ísť na MD...lenže raz sa nám podarilo ....a tak rýchlo to aj skončilo....no kvôli stresu...si myslím, že sa mi ani nepodarí..neni to tak, že by ma niekto šikanoval..ale jednoducho...skoro stále som v robote víkendy...dokonca aj na Vianoce... človeka to aj mrzí, že ostatní sú doma, behajú po výletoch...a ja prídem domov až poobede....a ešte k tomu ustatá ako kôň..čiže sa mi už ani nič nechce...rada by som ostala v tejto práci a hodila sa MD....ale akosi sa nám nedarí...moožno aj preto som z toho bola tak vetvi...že čo robiť..či už zobrať to nové miesto alebo počkať

zuzans258
autor
8. dec 2017

@iffka2002 a Tvoj priateľ v pohode??? zvládate splácať aj z jedneho platu??? či už si si niečo našla?

fiffinkaa
8. dec 2017

Nešla by som do novej práce.. môže ťa realita nemilo prekvapit a tu máš zmluvu na neurčito. Nerobila by som nič a vydržala by som min.na schválenie hypo..nech je aspon jedna vec vyriesena. A keby sa podarilo babo vsetko by sa vyriesilo..

iffka2002
8. dec 2017

@zuzans258 tak, manzel by bol radsej, keby som sa vratila do prace🙂 Treba ale mysliet aj na seba, na svoje zdravie aj pocity, na svoj zivot. Zvladame splacat len tak tak, ale snazim sa setrit kde sa da. S bankou sa da dohodnut aj na nizsich splatkach, aspon na dobu, kym by si bola napr tehotna alebo prvy rok s babom. Je vela moznosti. Robim teraz len brigadne, co pride. V tejto republike je prace dost.. radsej budem niekomu zehlit alebo predavat zmrzlinu, ako si inde znicit zdravie. Urcite by som nepracovala tam, kde nemam volno cez vikendy, alebo teda dva dni v tyzdni. Telo to potrebuje. Zivot je kratky, nezijeme pre robotu.. Kto vie, kolko dni nam tu zostava?! Tymto sa riadim ja 🙂)

emilia25
8. dec 2017

Tak toto som riesila pred 10timi rokmi len s tym rozdielom ze sme nemali hypo ale tiez som mala pracu co ma fakt nebavila ale zas rychlo to tam uslo kedze nebolo ani chvilu casu ale ked som videla druhe obchody sobota do 11 a nedela zavrete tak som to tiez zvazovala a popri tom aj snaha o babo.no a dnes som aj rada ze som tam vydrzala hned som sla na dovolenku 2 tyzdne a potom hned na pn az do nastupu na md.a poviem ti najlepsie som urobila ako som mohla dodnes som stale na tpp a hlavne mi cr doplacaju rodicak takze ho mam vyssi ako na sk.a kedze sme uz vtedy vedeli ze chceme 4 deti som rada ze som vydrzala.

montemotherone
8. dec 2017

@zuzans258 ja na tvojom mieste si určím priority. Čiže ak bábo, tak menej stresu, čiže odísť zo starej práce. Ak otehotnieš, nemusíš ísť každopádne na rizikové. Mne po prvom potrate dr nechcel dať PN ani aspoň na prvé 3 mesiace. Ak by si aj šla, tak pôjdeš a robotu budeš riešiť potom. Robota sa vždy nájde. zdravie a dieťa len tak nekúpiš... 😉

smileba
11. dec 2017

Riešim presne podobný problém, nám sa nedarí otehotnieť už 2 roky a lekári tvrdia, že sme obaja relatívne zdraví a nič by tomu nemalo brániť..a aj tak stále nič...ani iui nevyšlo a preto som sa tiež rozhodla pre zmenu, lebo v práci mám v poslednú dobu dosť stresy čo mi vôbec neprispieva. Podala som výpoveď a aj keď mám ešte výpovednú dobu 2 mesiace tak cítim, že už vidím svetielko z tunela 🙂 Myslím, že sa netreba báť zmien, kto pracovať chce tak si prácu určite nájde....ja mám tiež v pláne byť minimálne 2 mesiace doma a konečne oddychovať 🙂