Neviem zapadnúť do kolektívu v novej práci. Čo robiť?

barbarita777
18. sep 2009

ahoj, mam 23 rokov, pracujem v novej praci uz skoro dva mesiace, mam vsak problem, akosi neviem zapadnut do kolektivu. Koelegyne, ktore tam pracuju spolu so mnou sa poznaju dlho a si medzi nimi pripadam ako piate koleso u voza. Snazim sa byt mila, priatelska, ale nejako to nepomaha. Stale ma neberu dost vazne, rozpravaju sa len medzi sebou a aj ked sa snazim zapojit do debaty najako ma vzdy z toho vynechaju. Svoju pracu sa snazim robit spolahlivo, ale stale mam pocit, ze je to pre ne malo. Som uz z toho nestatstna, rozmyslam, ze sa dam preradit niekam inam. Uz som raz pracovala a taky problem som nemala. Mozno je chyba i vo mne ani sama neviem len ma to velmi trapi a ubija. Nechcem mat s nikym konflikty ani nic podobne som rada, ked ludia spolu dobre vychadzaju. Mozno je problem v tom, ze su o dost starsie a ja som pre nich este mlada zaba, ktora nic nevie a podobne. Nemam chut chodit do takej prace a normalne sa mi to tam sprotivilo. Dufam, ze sa to snad casom zlepsi. Ak mate najaku dobru radu, ako to zlepsit budem rada. Velmi pekne dakujem a pekny den 🙂))

zanulienka
18. sep 2009

ahoj,poradit ti neviem ale verim tomu,ze ja budem mat ten isty problem ked nastupim do prace.zijem v zahranici,jazyk dobre neovladam,takze komunikacia 0 bodov.zatial som doma,mam 5 mesacne babo ale za par mesiacov by som chcela ist robit,takze aj ja sa bojim dopredu

macka01
18. sep 2009

zlepší,len sa nesmieš nechať zahnať do kuta.Tiež ako 18 r.som nastúpila do kolektívu,kde mal každy 40 a viac.No nejaký čas to trvá,kým sa začleníš,nesmieš im dovoliť aby skákali po hlave len preto že si mladá a nová,každý musí začať a tie staršie rakety na to niekedy zabudajú.Len ony zjedli všetku mudrosť a majú patent na rozum.Vydrž,utek nič nerieši,lebo zasa len prídeš do noveho kolektívu.A zasa utačieš keď nezapadneš po 2 dňoch?Ty si musíš zvyknúť na ne a ony na teba 😉 😉 🙂

barbarita777
autor
18. sep 2009

ja neviem dnesna doba je strasne zla a aj ludia sa k sebe zle spravaju, nemam to rada boli sme vychovavani, ze sa mame sparvat milo, uctivo k druhym, mozno je zle ze neviem byt zla a neviem si otvorit usta. ale ty to asi budes mat ozaj tazsie, zit v zahranici a pracovat tam... a mozno si zvyknes, jazyk sa naucis a bude fajn. budem ti drzat palce, aby to tak bolo. jeej a mas 5 mesacne babo?? to je krasne aj ja by som uz moc chcela no neda sa peniazky chybaju, teraz kupujeme s priatelom byt a potom nejak postupne snad aj to 🙂), tak sa maj krasne papa a drzim palceky🙂

barbarita777
autor
18. sep 2009

a dakujem za rady🙂)

teodorka
18. sep 2009

a v akom velkom kolektivve robis?

macka01
18. sep 2009

no keď si človek otvorí ústa nemusí byť hneď zlý,veď netreba nadávať a tak, ale nenechať so sebou zametať,a povedať svoj nazoj nazor je dôležite.

myky
18. sep 2009

Ahoj holky, jste mě zaujali touto diskuzí a děkuji za ní. Já když nastoupila do práce, tak jsem na tom taky byla podobně. A člověk se nezavděčí. Nakonec jsem odešla po třech letech a řekla bych, že jsem nezapadla. U někoho samozřejmě ano, ale u těch nejstarších ne. V další práci to bylo úplně jinak a pohoda. Prostě jiný kolektiv, lidi v pohodě a nemusela jsem se o to snažit, ani jsem nemusela být vdaná s dětmi, abych mohla mít názor. Šlo to samo a taktéž v další práci. Tam jsem se jen poučená vyhýbala drbnám.
Takže hlavu vzhůru a útěk samozřejmě nic neřeší, ale na druhou stranu pokud se neplánuje výměna kolektivu, tak si nemyslim, že by se to brzy usadilo. Každopádně držím palce.
Taky půjdu po MD do nové práce a bojím se, jak to bude.

jenny2009
14. mar 2016

tema hodne stara ale pre mna aktualna, nie ze som nezapadla ja proste nemam co robit, sedim a odsedim kym nepojdem domov, to je luxus brat plat a nepracovat lenze mna to vobec netesi ......... buduci tyzden idem rozpravat, doteraz mi vraveli ze to je ok, ze to cche cas, no dobre ale vsak uz tu budem druhy mesaic , p.s nepracujem na Sk tam by sa to asi nestalo