Používame cookies. Viac informácií tu. OK
maminka11
21. apr 2012

urcite preplatit 🙂

martinkatinka
21. apr 2012

preplatit, ja som mala 30 dní a bola to slušná sumička 😀

dorkica
autor
21. apr 2012

preplatit pred ukoncenim pp? neviem co je pre mna vyhodnejsie potom koli podpore:( dakujem

gapa
22. apr 2012

kvôli podpore napr. 2dni čerpať a ostatné preplatiť. Aby si mala na obdobaie od ukončenia RD do ukončenia PP (teda tie 2dni resp. ak by medzitým bol víkend, tak na 4dni) čo najvyšší vym.zákklad, z ktorého sa ti bude rátať podpora. Ak by tam bol víkend a máš nízku mzdu a málo dovoelnky, tak stačí čerpať len 1den.

ladybird22
22. apr 2012

@gapa to je presne aj môj pripad,ja mam 23dni dovolenky,lenze mne konči RD 7.maja a 8.mája je štátny sviatok,tak neviem ako si mam teraz čerpat tie 2 dni,ked u nás sa niekedy pracovalo aj cez sviatky a teoreticky by som mala od 8.maja čerpať 2dni dovolenku,čiže ju budem čerpat od 8.5.-9.5.?alebo sa sviatok nebude ratať a mam si potom čerpať od 9.5-10.5?Ešte by ma zaujímalo či to potom nebude mať nejaký vplyv na vyšku podpory?dakujem krásne 😉

dorkica
autor
22. apr 2012

@gapa dakujem krasne mne to akurat na stvrtok padlo takze som aj rada🙂)

gapa
23. apr 2012

@ladybird22
je to v podstate jedno. Podstatné je nahlásiť ukočenie RD dnom 7.5. a den 8.5. ti predpokladám preplatia sviatok a môžeš čerpať bud ešte den, či dva dovolenku. Podstatný je ten vym.základ na dni 8.5. do ukonč.pp, čo ak máš 23dní dov, tak by malo stačiť.

ladybird22
24. apr 2012

@gapa dnes som bola v práci,šéf trvá na tom aby som si celú dovolenku vyčerpala,nechce mi ten zvyšok preplatiť 😒 ,neviem či je takýto postup s jeho strany správny ☹ takto pridem o značnu časť penazí 😒

gapa
24. apr 2012

@ladybird22
a ako končí pp? ak dohodou, mu povedz, že takú dohodu nepodpíšeš, že trváš na skoršom ukončení pp.

lenka_da
24. apr 2012

@gapa mozno mi nezapina, tak sa vopred ospravedlnujem... ale nepochopila som, ze ked konci PP, preco je take vyhodne dat si dovolenku preplatit, nez ako by som si ju mala cerpat... narazam na niektore prispevky od bab na zaciatku diskusie ale kedze si od fachu, tak si dovolim obratit sa s otazkou na teba 😉

gapa
24. apr 2012

@lenka_da
ak čerpú RD a potom čerajú riadnu dovolenku a za obdobie od ukončenia RD do ukončenia pp budú mať vysoký vym.základ na 1den vdaka čerpaniu dovolenky+ preplateniu dovolenky, tak z toho sa im bude rátať podpora, ktorá by inak bola nižšia, ak by celú dovolenku len čerpali (ak teda nemáš vz 2300eur mesačne)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli