Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nezamestnanosť po rodičovskej

eviki
1. feb 2013

Dobry den, som z BA, stredoskolacka, a som nezamestnana po RD uz pol roka. Ake skusenosti s tym mate? Da sa v Zivotopise nejak sikovne vynechat, ze mam dieta? Poradte. Ako byvaly zivnostnik...., nemam narok ani na podporu. Teraz zacinam fungovat ako "dohodar", ale je to malo. Mozno som naivna, ale mam silne presvedcenie, ze dieta je prekazka. Za pol roka ani jeden pohovor, a to uz reagujem na ponuky, kde ani nie je potrebna maturita. No ciste zufalstvo. Chce sa niekomu o tom hovorit?

liz_lemon
1. feb 2013

@eviki a preco davas do CV, ze mas dieta?

mima4
1. feb 2013

@eviki

V prvom rade neber dieta ako prekazku. Na dieta su predsa dvaja, ty a tvoj manzel. Aku mas prax? Musis mat kvalitne napisany zivotopis, vediet jazyky (bez anglictiny si dnes hlavne v BA ani neprdnes), byt flexibilna a ochotna a chciet sa ucit novym veciam.
Dieta nie je prekazkou, no je dolezite, aby ste s manzelom sa vedeli zariadit, ked bude chore (babka, znama, opatrovatelka,..), a hlavne aby si nesla na pohovor s tym, ze budem robit od siedmej do tretej a basta...
Kym si doma, uc sa jazyk, pracuj na sebe, posielaj zivotopisy, komunikuj o hladani prace so znamymi, s ludmi, co maju firmy...

ematko29
1. feb 2013

@eviki máš pravdu aj ja mám ten pocit.Tiež som pol roka po rodičovskej aj to strašne ťažké.Neviem som v štádiu hladania amyslím,že v životopise je potrebné napísať kde si robila avynechať to,že si bola na rodičovskej sa asi nedá ako vysvetlíš tie vynechané roky?

ematko29
1. feb 2013

@mima4 no v tom je asi náš problém,v prípade choroby dieťaťa sním môžem ostať len ja ,astriedať sa smanželom by asi tiež nešlo kedže ako muž zarobí ovela viacej amusíme platit aj hypoteku.momentálne sme sa ocitli obaja bez práce.Ako by si riešila to,že by mi nemal kto ostať v prípade choroby dieťata doma anepočítam aj kontroly ked sme náhodou objednaní.Ja tiež hladám riešenie :(

eviki
autor
1. feb 2013

liz, a ako zhrnut moje posledne 3r zivota v sekcii "Zamestnanie"? Svoju prax by som musela ukoncit niekde v roku 2009. A co bolo dalej?, dalej sa piska 🙂. Alebo dobrovolne nezamestnana?

eviki
autor
1. feb 2013

@mima4 Pointa je v tom, ze som zatial nemala komu vysvetlovat, kto sa mi v pripade nudze o dieta postara. 1,5r som bola v UK, moja AJ je primerana k tomu. Keby sa pre mna nerozhodli po osobnom pohovore, divam sa na to inac, ale zatial som si ani nestekla. 🙄

sisaha
1. feb 2013

@eviki preco tie chybajuce roky nezakryjes, ze si stale bola ako zivnostnik? Mozno je to trochu podvod, ale dostanes sa aspon na pohovor...

palinkovamaminka
1. feb 2013

@eviki Ak mas dobre jazykove znalosti, urcite dokola reaguj na ponuky tych kadejakych velkych nadnarodnych firiem, tam je vzdy vela pozicii kde chcu Mladych, S jazykmi, najlepsie Absolventov SS, co nechcu prilis velky plat

A na zivnost si ako dlho pracovala?
To dietatko do zivotopisu asi velmi neskryjes, ak hladas prvu pracu, to mas pravdu, ze to je problem, ale zas mas vela inych + co som pisala hore 😉

maruska24
1. feb 2013

@eviki za pol roka ani jeden pohovor? no nie si v tom sama, je takých kvantum a to dieťa ani nemajú, takže to prekážka nie je. Na jednu pozíciu je tak cca aj 100 žiadateľov a firmy vyselektujú veľmi rýchlo.

maznacik007
1. feb 2013

@eviki moja jedine co ti viem poradit tak rozsir medzi co najviac znamymi ze potrebujes pracu... ono ja viem ze ti budu hovorit ze treba inak CV a hento a tamto .. moja skusenost pokial nemas naozaj speci skusenosti a znalosti tak treba skusat cez znamosti ... a to aj v BA

eviki
autor
9. feb 2013

@maznacik007 svoje znamosti som uz vycerpala, tolko ich zas nemam. ☹

maruska24
9. feb 2013

@eviki u mňa ani známosti nepomohli, jednoducho je to tak, prišla doba keď to nie je s prácou ľahké a hlavne firmy nevytvárajú pracovné miesta, na jedného zamestnanca jednoducho presunú ďalšiu prácu a hotovo. A teraz dokonca beží trend vo viacerých firmách, že mamička po skončení rodičovskej dostane odstupné a šup z firmy preč, jej miesto zastrešila kolegyňa. ☹ 😒 Ako sa to bude vyvýjať ďalej ktovie, skúšaj ďalej inak sa nedá. Ver tomu že nie si sama ktorej sa neozývajú, takých je ďalších cez tisíce 😒

eviki
autor
9. feb 2013

PROSIM, ASPON NIECO POZITIVNE ☹ ☹ ☹

amouramour
9. feb 2013

nuz kto ostane doma az 3 roky musi s takouto situaciou bohuzial ratat...dieta by som nezatajovala, to je blbost

sue
9. feb 2013

@eviki ....no jednoducho si tam daj 2008-... živnostník ...a kašli na to... a uvidíš...či sa na to spýtajú a či nie - keby náhodou - zamestnávateľ sa ťa nemá právo pýtať pri pohovore na to, či si vydatá,slobodná,či máš deti,partnera... na to sa dá normálne reagovať (ja som to urobila - povedala som pri pohovore,že na toto sa nemajú právo pýtať - boli ticho a zobrali ma do zamestnania) a hlavne si ver....

eviki
autor
10. feb 2013

@sue konecne konstruktivna odpoved 😀. Budem musiet zacat plavat v takej vode, v akej zijem, lebo inak sa nenajem.

augeo
10. feb 2013

Dobrý deň Eviki,
ja som pracovala ako researcher v personálnej spoločnosti. Určite by som Vám neradila klamať v životopise, dobrý personalista by na to mal prísť ... a určite Vám to nepomôže k tomu aby ste dané miesto získali..
Dôležitý je životopis, ako ho máte spracovaný, ako vyzerá na prvý pohľad... taktiež by som priložila fotografiu a motivačný list.. Životopis by ste mali upravovať vzhľadom ku každej ponuke na ktorú reagujete. Napríklad používajte v životopise slová, ktoré sú v inzeráte .. je to taká zvláštnosť ale zaberá🙂
Skúste sa odlíšiť od ostatných, zvýrazniť Vaše pozitíva a upriamiť na ne pozornosť.
Verte si, vzdelávajte sa v rámci možností, ktoré máte. V súčasnosti veľa materských centier ponúka kurzy a často sú aj cenovo výhodné..
Prajem Vám veľa šťastia 🙂

eviki
autor
11. feb 2013

@augeo Dakujem za reakciu, vlastne som nemala namysli priamo klamat o tom, ze mam dieta, len to nejak sikovne v Zivotopise obist, aby som vobec dostala sancu na pohovor. Tam uz by som dieta nepopierala.... Myslim, ze Zivotopis mam dobry, podla najnovsich navrhov, mam vytvorene dva, posielam podla typu ponuky, Motivacny prikladam. Foto zatial neprikladam, ale idem sa posunut aj v tom. Mam cez 30r, a SS vzdelanie. Takze aj v tom bude brzda. No nebudem vyplakavat 🙂, je mi jasne, ze viaceri bojujeme ☹ ☹ .

augeo
11. feb 2013

Veľmi Vám držím palce, ak budete potrebovať nejakú pomoc alebo radu len napíšte 🙂
Netreba sa vzdávať, veľa čítajte a vzdelávajte sa kde sa len dá... dobrá ponuka určite raz príde 😉

Pekný deň 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli