Nezmyselné ponuky z úradu práce

potkan212
14. aug 2018

Čaute, som evidovaný na úrade práce od apríla. Už raz má úradníčka poslala do konkrétnej firmy na nezmyselnú pracovnú pozíciu. Hovorím si ok, potvrdil som si to. Dnes mi príde domov pošta
s názvom druhej spoločnosti a, že do 3 dní to musím doniesť potvrdené.. Inzerát som si našiel na nete a hneď prvé dve podmienky. Hladajú ženu, ktorá perfektne ovláda ukrajinský jazyk. Ja som muž a ovládam slovenský jazyk. Je toto normálne? Možem sa na to monštrum dakde sťažovať za šikanovanie? Ďakujem za rady....

poleva
14. aug 2018

@potkan212 silou mocou chcu vyradiť ludi kvoli odvodom

elaela23
14. aug 2018

Odmietnes 2_3krat vyradia ta ze nemas zaujem.takto sa umelo znizuje nezamestnanost.

janci05
14. aug 2018

Skús u vedúcej oddelenia, ale ťažko uspeješ. Ako píšu baby, snažia sa umelo znížiť stav. Ja som preto aj odtiaľ odišla a platím si zdravotku sama.

potkan212
autor
14. aug 2018

Akože áno, ale nemala by mi ponúkať také miesta, ktoré vyhovujú mojim znalostiam? A hlavne pohlaviu? Zbytočne sa tam musím trepať.

potkan212
autor
14. aug 2018

Lenže mne ešte platia aj nezamestnanecké a tvári sa akoby mi to platila zo svojho :D

pribinak
14. aug 2018

No a nemozes jej poslat mail s tym, ze nespĺňal požiadavky?

janci05
14. aug 2018

@potkan212 Ja som mala v požiadavkach, kedže mám malé dieťa, že nechcem dochádzať daleko ani robiť na zmeny a ona ma posla, do susedného mesta, to by nevadilo, ale práca na tri zmeny. Čo na to povedať.

9lf9
14. aug 2018

@potkan212 stazovat u veducej oddelenia a ano ponukana praca ma vyt s ohkafom na vzdelanie, znalosti a zdravotny stav..ked do tej firmy pojdes orazia ti to s tym ze nesplnas poziadavky alebo to mozes riesit potom s veducou ale pozor na lehotu 3 prac.dni od dorucenia

potkan212
autor
14. aug 2018

Choré. A vraj tam musím ísť do 3 dní. Si to potvrdím a nacapím jej to hlavu :D

potkan212
autor
14. aug 2018

Takže tak či tak tam musím ísť :( A potom sa budem sťažovať a nechám si preplatiť naftu :D

zuzanka.zuzu
14. aug 2018

@potkan212 nie, nemusí ti ponúknuť také, ktoré vyhovujú tvojim znalostiam.... a ten dotazník pred prijatím na úrad práce považujem iba za zbytočné vyrúbanie lesov ☹
benzín nepreplatia, ale ako uchádzaš si môžeš nechať za nejakých podmienok preplatiť cestu na pohovor hromadnou dopravou (treba doložiť bločky).

9lf9
14. aug 2018

@potkan212 ak je to viac tusim ako 5km a pojdes mhd a bedes mat listky prepkaca urad nieco ale tusim je tlacivo dopredu na to a to ti tam orazia ;) co s nou narobis treba hej povedat s kludom ak sa da ze ked ti prides este eaz taka nezmtselna ponuka pojdes sa na nu stazovat

9lf9
14. aug 2018

@zuzanka.zuzu znalosti v tomto pripade zohladnit mysia ved ked ma zamestnavatel ze potrebuje vediet jazyk XY na dakej urovni tak my tam nemoze predsa poslat niekoho kto ho neovlada...ak by on jazyk vedel a na dane muesto by nebol potrebny je to ok ale nie takto

potkan212
autor
14. aug 2018

@zuzanka.zuzu tak ale aj takýto extrém, že hladajú babu a pošle tam mňa? Veď to je na hlavuu :(

polovnicka92
14. aug 2018

Asi by som skusila zavolat do tej firmy preverit si to popripade ci by Ti to aj mejlom neposlali a stym ist za pracovnickou ze na zaklade coho Ta poslala tam kdevyslovene chcu zenu 🙂 a popros aj ju o pisomne vyjadrenie :p a staci raz odmietnut pracu nesplnit si povinnost pre urad a vyraduje sa pre nespolupracu. Este je 1 moznost a to ist na PN, co je nie stale sicd najvhodnejsie riesenie

elaela23
14. aug 2018

Este sa moze stat,ze hladaju aj na inu piziciu a tu zatial nemaju este v ponuke,ale urad prace ju uz eviduje.

zuzanka.zuzu
14. aug 2018

@9lf9 nie, nemusia zohľadniť (mali by)
@potkan212 áno, je to na hlavu
@elaela23 stať sa to môže, ale UP neposiela za zamestnávateľom (akože choďte sa informovať) ale na konkrétnu pozíciu (a z tej treba priniesť to potvrdenie o neprijatí), čiže toto nedáva zmysel čo si napísala

potkan212
autor
14. aug 2018

Takže musím tam ísť tak či tak. No paráda :D

yasmeena
14. aug 2018

problem je,ze clovek teda ide kam ho poslu,pride do tej firmy a tam na neho pozeraju ako na neandertalca,ktory nechape vyznam slov v ich podmienkach...ja som tam bola nastastie len chvilu evidovana,ale hned prva ponuka ze mam ist vyberat vcelie ule...pytam sa-aspon trosku adekvatne k mojmu vs vzdelaniu by nebolo? 😀 paradox je,ze cloveka s ucnovkou poslu na miesto na ktore nema a naopak...nie som si ista,na co urady prace vobec su-ale keby ich zrusili,to by sakra stupla nezamestnanost 😀

potkan212
autor
14. aug 2018

Že vyberať včelie úle :D Noo mňa drbne už z tých primitívnych úradníkov 🙂

elaela23
14. aug 2018

Napisala som to podla nas aktuálne to momentalne mame.su tam zadane.pozicie ktore potrebujeme ale v tyzdni sa to vie Menit a ked niekto pride tak sa mu ponukne viac moznosti.neviem ci sme sa pochopili.

zlte_kuriatko
14. aug 2018

@janci05 ahoj cize si dobrovolne nezamestnana? A kolko si platis zdravotku a socialku? Tiez nad tym uz uvazujem 🙂 dakujeem za info

janci05
14. aug 2018

@zlte_kuriatko Ja si platím len zdravotku a to je 63,84 eur. Sociálka je dobrovoľná, ale to neviem koľko je.

zlte_kuriatko
14. aug 2018

@janci05 a socialka je naco dobra? Aby sa mi ratali akoze roky fo dochodku ci ako to je?

erikaa09
14. aug 2018

Ja som slobodna mamina podľa zakona ma nemohli poslať na pohovor kde je 3 smena. Prídem za tetusou ona celá nadsena nasli sme vam prácu pojdete do vyroby nakolko firmu poznám a viem že ani nevyhoveju sa jej pekné opytam a kde mám nechať dieťa počas nočnej ? Alebo ráno mi ho kto da do Skolky keď zacinam o 6.00 a skolka o 6.30 a pani ale Vy tam musíte ist a ja jej Na rovinu ale ja nikam nemusím podľa zakona a už bola ticho. Keby čítala zlozku vedela by a ešte na prednej strane velkym slobodná mamickA 🙂A keby iná nevedela by bola vyradená a Z toho mala si plati sama Odvody. Svinstvo toto čo sa deje

potkan212
autor
14. aug 2018

To je normálne teda sila čo si už dovoľujú tieto spuchnuté zamestnankyne úradov práce. Jaj jej spravím tiež zajtra výplach žalúdku :D

ivuska027
14. aug 2018

@zlte_kuriatko ak si na úrade, poberas podporu v nezam. po dobu 6 mes. Ak sa vyradis sám alebo ťa vyradia, stracas nárok na podporu. Ak si chces platiť sociálku, nemôžeš byť na úrade práce, ERGO nedostaneš podporu. Nedá sa aj platiť aj poberať súčasne. Skôr by som sa dohodla s tou pani, nech ťa nechá 6 mes žiť a potom nech sa odbavuje. Predpokladanám, že robotu si zhanas tak či tak od októbra.

erickatt
14. aug 2018

@potkan212 moju dcéru vyradili. Dosla do obchodu a majiteľ arogantne na ňu. No toto z hlavy si dáš ostrihať!! ( Má dredy). To tetovanie budeš nosiť zásadne pod blúzkou a zabudni ze tu budes v teniskách!! Povedala ze o elektronike ( kde mala robiť). vie úplne prd a jej dal razitko ze odmietla!! Vyradili ju!!

zlte_kuriatko
14. aug 2018

@ivuska027 to asi nebolo mne..ci? Ja nepoberam podporu

ivuska027
14. aug 2018

@zlte_kuriatko pardón 🙂
@potkan212 to malo byť