Nová práca a stravné v eurách

25. jan 2022

Dobrý deň, dostala som na výber, či stravné lístky alebo hotovosť.
Vybrala som si hotovosť. Keďže nástup do práce bol 1.1.2022, dostanem stravné za január až vo februárovej výplate?
Díky

21oktober
25. jan 2022

stravné by si mala dostať vopred , to znamená najneskôr 2.1.2022 ak si bola v práci a to na celý mesiac ( z praktického dôvodu ) .Stravné vyplatené pozadu je porušenie ZP a potom je súčasťou zdaniteľnej mzdy zamestnanca.

3katka151
25. jan 2022

Nebolo lepšie stravné lístky? Neprichádzaš tým pádom o nejakú sumu? Alebo sa mýlim?

ivet294
25. jan 2022

@3katka151 nie neprichádza, je to úplne rovnako...

autor
25. jan 2022

@21oktober nedali mi.
To je niekde v zákone, že mi ho mali už dať? V hotovosti?

simca06022011
25. jan 2022

Treba sa informovat vo firme ako vyplacaju stravne, je na to viac sposobov.
Plati ale ze sa ma vyplacat VOPRED. Cize ty ked si vpraci 2.1., tak 2.1. si mas byt schopna zaplatit zo stravneho obed. Dava sa bud zaloha vopred a potom sa vyplacaju listky vo vyplate, alebo sa to zuctovava na zaciatku mesiaca vzdy a vyplaca podla toho. MOze to ist v hotovosti alebo na ucet. My vyplacame mzdy na ucet, tak aj stravne ide tak.
Rovnako to bolo/je aj so stravnymi listkami. Bohuzial ale toto velmi vela firiem neriesilo vopred.

21oktober
25. jan 2022

vychádza to zo zákoníka práce , je to jeho porušenie. Zálohu si mala mať už dávno k dispozícii.

laladua
26. jan 2022

Tiez sme sa o tom s muzom bavili ci hotovost alebo stravenky, ale nakoniec sme to nechali tak a stravenky sme nechali. To je uplne na tebe.

zankapetro
26. jan 2022

my tiez tak, radsej sme ostali pri stravenkach, kedze nam sef z nich tak povediac nic nestrhava, prislo nam to tak proste vyhodnejsie a nemam problem ich v obchode minut, takze je to uplne za jedno

hefo
26. jan 2022

@zankapetro A čo by mal "šéf" strhávať?!?