Nová práca po predĺženej rodičovskej a povinnosti na úradoch

24. aug 2020

Ahojte, bola som štyri mesiace na predĺženej, neplatenej rodičovskej dovolenke. Teraz som si našla prácu a chcem sa spýtať, kde všade to musím nahlásiť? Treba ísť do zdravotnej zrušiť predĺženú materskú? A aj na úrad práce? Alebo? Ďakujem za odpovede

veronikaszabova
24. aug 2020

Ked si bola na nepl.RP, na UPSVAR si evidovana nebola - cize tam netreba. Ani na zdr.p - zamestnavatel ta prihlasi a automaticky ti zrusia status osoba starajuca sa o dieta do 6r.

autor
24. aug 2020

@veronikaszabova ďakujem, takže nemusím ja nič vybavovať?

veronikaszabova
24. aug 2020

Nie

autor
24. aug 2020

Ešte ma napadlo, že ja som vlastne tieto štyri mesiace dostávala rodičák kvôli covidu, to netreba nejako zrušiť?

veronikaszabova
24. aug 2020

Tak pises, ze si bola na nepl.RP, potom platenom RP... 🤦‍♀️

klarissa25
24. aug 2020

Sama nevies ci si poberala alebo nie.. 🤦‍♀️😉😂😂😂

klarissa25
24. aug 2020

@veronikaszabova este ze sa pyta anonymne 😂😂

autor
24. aug 2020

Rodičovský mi končil na konci apríla. Išla som na neplatený predĺžený. Vzhľadom na korona situáciu som dostavala stále rodičovský príspevok.

veronikaszabova
24. aug 2020

Nemozes byt na nepl.RD a zaroven poberat RP

autor
24. aug 2020

@veronikaszabova predĺžený platený RD je kvôli zdravotnému stavu dieťaťa,nie? Ja som ho doteraz poberala kvôli korone, nie zdravotnému stavu dieťaťa

veronikaszabova
24. aug 2020

Ja chapem co pises, skus ty chapat to, co ti pisem --> tieto 2 veci sa vylucuju --- nemozes byt evidovana ako osoba starajuca sa o dieta do 6r a ZAROVEN poberat predlzeny RP na zaklade mimoriadnej situacie. Zbehni si do zdr.p, ako ta eviduju. Podla toho sa zariad

henrietkatr
25. aug 2020

JA SOM SA V TOM PREPAC ALE TIEZ STRATILA, LEBO VSETKO CO SI NAPISALA SA V ZAVISLOSTI OD SEBA PROSTE VYLUCUJE. TAKZE SUP NA ZDRAVOTKU A TAM UVIDIS AKO TO VLASTNE MAS