Nútené nadčasy v 6. mesiaci

dominikatothova
27. máj 2020

Ahojte, potrebovala by som poradit. Som v 6 mesiaci a tehotenstvo som oznamila uz davno-pisomne. Pracujem v obchode kde sme do teraz mali 8h smeny, nakolko koli korone su ine opatrenia boli nam dane smeny 12h+1 hodinova prestavka. Ked som sa dozadovala ze vsade sa pise ze ako tehotnej mi nadcas bez mojho suhlasu nariadit nemozu nakolko tak to pisu aj v Zakonniku prace, odpoved bola ze koli korone mam smolu kedze smeny musia byt 2 a nemozu sa spolu stretavat by to nebolo mozne koli pokrytiu pracovneho fondu. Takze vhladom na situaciu musim byt na PN, este k tomu bez vychadzok nakolko som vskusala jednu 12h smenu a ledva som to ustala... Rada by som pracovala co najdlhsie nakolko doma sa idem zblaznit. Viete mi prosim niekto poradit ci maju naozaj pravdu a korona je silnejsi argument ako to ze som tehotna a mam nejake prava ? Vopred dakujem za kazdu odpoved.

baska_nice
27. máj 2020

@dominikatothova podla mna by corona nemala mat vacsiu vahu ale je jasne, ze majitelia butikov a obchodov sa snazia dobehnut vsetky straty. takze tazko povedat, co v tomto pripade mozu a co nie.

pribinak
27. máj 2020

Toto je off topic, ale prečo nemáš vychádzky na PN?

dominikatothova
autor
27. máj 2020

@pribinak gynekolog mi povedal ze mi nemoze dat, isla som k nemu s tym ze v praci nam nariadili 12stky a jeden den som to skusila a bolo mi zle na nohy aj na brucho tak teda nemam na vyber ako ist na PN, nemam rizikove ani nic aj som mu vravela ze chodim na prechadzky so psikom do prirody, som aktivna len tie 12tky su neunosne premna a eate v nakupnom centre a s ruskom cez pol tvare ale proste mi ich nedal 🤷🏻‍♀️

pribinak
27. máj 2020

@dominikatothova chod za obvodnym. Však aj potrebuješ pohyb. Veď sa scvoknes doma

daganov
27. máj 2020

@dominikatothova to čo je za hlúposť, že nemáš vychádzky?

dominikatothova
autor
27. máj 2020

Neviem, nevyznam sa do tohto ja vobec, ale radsej by som bola v praci tak ma zaujima ako to je teda...

benit
28. máj 2020

@dominikatothova vychadzky sa davaju az po tyzdni pn. Moja dr. hovorila, ze skor mi dat nemoze.

dollyzv
28. máj 2020

@benit niektorí dr tvrdia že až po 2tyzdnoch,kolegyňa mala operáciu karpalnych tunelov a že skôr jej odmietla dať,vraj by mala nejaké problémy či čo keby jej dala hned.ale mne sa to ešte nestalo,v januári som mala úraz a mala som vychádzky od obvodnej od prvého dňa..vo feb.som zistila že som tehotná a od marca som vypísana na rizikovom od gyn a tiež mi dala vychádzky od prvého dňa.zavisi to od dr

jankapepe
28. máj 2020

@dominikatothova to robíš 12 hodín každý deň? A máš hodiny nad rámec celkového pracovného času? Alebo len pomenili smeny a celkový pracovný čas ti sedí????

fokuska
28. máj 2020

@dominikatothova V zmluve mas co napisane? Ako je tam upravene rozvrhnutie pracovneho casu?
Ak si mala 8 hodin a zmenilo to na 12tky, tak to nie su nadcasy, je to ine rozvrhnutie pracovneho casu.

dominikatothova
autor
28. máj 2020

@jankapepe nie nie kazdy den, kazdy druhy, smeny pomenili, fond sedi ale ja som nesuhlasila ze budem mat takyto pracovny cas nakolko sme pred tym mali 8cky

dominikatothova
autor
28. máj 2020

@fokuska je tam ze zamestnavatel moze rozvrhnut pracovny cas rovnomerne alebo nerovnomerne ale pokial som sa spravne docitala ako tehotna zamestnankyna by som mala najprv suhlasit s nejakou zmenou

fokuska
28. máj 2020

@evittam 🤔 vies poradit?

jankapepe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapepe
29. máj 2020

@dominikatothova s akou zmenou? Žiadna zmena sa nedeje. S tvojim pracovným časom si.suhlasila pri podpise zmluvy.
NADČASY nerobíš!

jankapepe
29. máj 2020

@dominikatothova nadčasy sú ak nad rámec pracovného fondu odpracujes hodiny navyse. Tebe sa pracovný čas nenavysil stále odpracujes rovnako.

dominikatothova
autor
29. máj 2020

@jankapepe ano to je pravda, ale nesuhlasila som s predlzenim sluzby, docitala som sa v zakoniku ze ako tehotna by som mala suhlasit ci chcem robit z 8ciek 12ky

jankapepe
29. máj 2020

@dominikatothova ale chápeš že ty nemáš v zmluve 8 hodinový pracovný čas???

dominikatothova
autor
29. máj 2020

Uz je to vybavene, dakujem za kazdu radu.

jankapepe
29. máj 2020

@dominikatothova ako si to vyriešila?