Ochranné liečenie a povinnosti zamestnávateľa

zuzanabadova
8. jún 2018

dobry den, chcem sa opytat, ak mi viete niekto pomoct budem rada, syn k 1.5.2018 nastupil do zamestania ktore mu nasie up. doba uzavretia pracovnej zmluvy je do konca novembra. k 1.7 musi nasupit na sudom nariadene ochranne liecenie, chcela by som vediet ake povinnosti ma voci nemu sucasny zamestnavatel, pocas doby jeho liecenia /cca 3 mesiace/
dakujem

patka_673
8. jún 2018

ono by to malo byt nieco ako pn, ci? najlepsie bude ak sa zamestnavatela opyta

eeffka
8. jún 2018

ak ma 3m skusobnu tak myslim ze s nim rozviazu pomer v skusobnej. To je take pekne ze "ake povinnosti ma zamestnavatel" .... cele zle

zuzanabadova
autor
8. jún 2018

tu je problem s pani ktora ma na starosti prac. zmluvy neviem sa s nou osobne stretnut

zuzanabadova
autor
8. jún 2018

nema ziadnu 3 mesacnu skusobnu/ nie je to v prac. zmluve/

nuci616
8. jún 2018

Tak potom by sa to normálne malo rátať ako pnka nie?

conspi
8. jún 2018

Voči zamestnávateľovi by bolo fér mu túto skutočnosť oznámiť pred nástupom do práce/podpísaním zmluvy. Dnes väčšina zamestnávateľov dáva skúšobnú dobu na tri mesiace. To znamená, že zamestnávateľ nemá žiadne povinnosti voči Vášmu synovi. Treba teda rátať, že ak ste túto skutočnosť zatajili, tak sa zrejme rovnako zachová aj zamestnávateľ a pracovnú zmluvu ukončí

eeffka
8. jún 2018

@zuzanabadova a este by bolo vhodne aby si pan syn zacal riesit veci sam, nie ze vy ako matka sa chcete stretat s mzdarkou? Ona nema absolutne ziadnu povinnost sa s Vami o jeho veciach bavit a po 25.5.18 uz duplom, len sama sebe zle spravi

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duun
8. jún 2018

@fefe123 skoro akoby som videla prípad môjho ex. Veci za neho celý život riešila maminka a potom očakávala ona aj ex, že ich budem riešiť ja. Moja chyba, vzala som si "dospelé decko", nie partnera a tak to aj dopadlo. Ak je syn dospelý, tak je už zbytočné jeho mame vysvetľovať, že kdesi už dávno nastala chyba, už sa to sotva zmení. Žiaľ.

Závisí od zamestnania - typu práce, ale myslím, že každý efektívne a logicky rozmýšľajúci zamestnávateľ sa bude všemožne v medziach zákona takéhoto zamestnanca prepustiť, lebo je predpoklad, že bude mať aj ďalšie PN.

zuzanabadova
autor
8. jún 2018

dakujem pekne za odpovede, vela so pochopila, keby ste aspon jeden vedeli co prezivam, nesnazila by som sa , este raz dakujem

natalienka12
11. jún 2018

@zuzanabadova ma ochranne liecenie ustavnou formou alebo ambulantne?