Od ktorého dňa posledného menzesu sa ráta tehotenstvo?

gucciok85
26. apr 2013

ahojte baby. Poradte.
V ktorom si tyzdni sa vyratava 1. dnom poslednej menstruacie. ja som gynekologovi povedala 5. den poslednej menstruacie. Co som gynekologovi povedala tak som 26 plus 4 dni. Ale ked ratam od 1.dna poslednej menstruacie tak som uz 27tyzden plus 1 den. Moze z toho byt problem.? Viem dost neskoro som na to prisla. Ale ked sa ma lekar pytal kedy som mala poslednu mentruaciu este som bola v soku ked mi povedal ze som tehotna tak som povedala automaticky 5.den poslednej menstruacie. 😒

ludka140281
26. apr 2013

nebude to velky problem,,orientuje sa aj ultrazvukom a ten sa nejako neda pomýlit🙂

ikke
26. apr 2013

@gucciok85 velky ultrazvuk okolo 20tt mas uz asi za sebou a pravdepodobne aj par malych, takze tyzdne tehotenstva mas uz daaaaavno vyratane podla inych parametrov nez prvy den poslednej menstruacie 😉

zuzulica
28. apr 2013

Nieje to až taká pohroma,ale ja by som sa mu radšej priznala,ono sa to berie hlavne podľa menštruácie a ultrazvuk by mal byť len na skontrolovanie,prípadne na vypočítanie,pri ženách s nepravidelným menzesom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre