Odsudzovanie za prácu - skúsenosti

11. máj 2021

Ahojte, zaujímajú ma vaše skúsenosti. Zažili ste už niekedy odsudzovanie za vašu prácu? Konkrétne myslím tak , že ste "len" upratovačka, "len" predavačka a podobne? Viem, že aj to je práca, nie každý môže sedieť v kancelárii za počítačom. Ja nikoho neodsudzujem, len si hľadám prácu a zaujíma ma, či ľudia moc posudzujú podľa práce.

lavender273
16. júl 2021

Kedysi bola hanba ist na ucnovku. A teraz napriklad taky sikovny vyuceny 'robotnik' si vie velmi slusne zarobit, toto nejako unika tym ze sa vysmievaju inym. Nechapem to povysovanie sa.

judar
17. júl 2021

@lavender273 cim cistejsie ruky tym spinavsi charakter asi tolko

zmrzlinka8
25. mar 2024

ja nikoho neodsudzujem. každú prácu si vážim.
naopak som sa veľakrát stretla s pohŕdaním z opačnej strany, od menej vzdelaných, ktorí odsudzujú a nedoceňujú prácu vysokoškolsky vzdelaných ľudí, lekárov, inžinierov, učiteľov atď., že nič nerobia a berú prachy atď.
asi závisť a neznalosť, to ma trápi viac, je to nespravodlivé. mnohokrát manuálne pracujúci nevedia vôbec oceniť psychicky namáhavú prácu. ja opačne im to uznať viem.

letmebe8
25. mar 2024

@zmrzlinka8 presne s týmto sa stretávam aj ja. a tiež mám ten názor ako aj ty, že v opačnom prípade to uznať viem.