Používame cookies. Viac informácií tu. OK
womanla1
autor
5. sep 2019

@womanla1 potešia má akékoľvek informacie, problémy, ktoré môžem čakať...opatrovala som od miminka, potom už väčšie dieťatko ďalšie 3 roky....nastúpila som do práce a po zlych skúsenostiach som sa rozhodla ísť touto cestou.len sa obávam je to vlastne byť stále doma😉

evittam
5. sep 2019

@womanla1 ČO POTREBUJETE PREDLOŽIŤ?
Pripravte sa na poriadne kolečko po úradoch. Na to, aby ste si mohli vytvoriť vlastnú detskú skupinu, sa potrebujte zaregistrovať sa na VÚC a predložiť množstvo dokladov.

O zápis do registra poskytovateľov sociálnych služieb musíte požiadať na príslušnom VÚC.

Budete musieť predložiť samotnú žiadosť, a v nej preukázať svoju bezúhonnosť, doložiť doklad o vzdelaní, cenník služby, údaje o finančných podmienkach s kalkuláciou nákladov, opis rozsahu a podmienok poskytovania odbornej činnosti, obslužnej činnosti alebo ďalšej činnosti, preukázať právny vzťah k priestorom (nájomnú zmluvu alebo vlastníctvo), povolenie hygieny, kolaudačné rozhodnutie a údaje o materiálnych podmienkach, v ktorých sa budete o deti starať.

VÚC si navyše vyhradilo právo prísť tieto priestory skontrolovať predtým, než sa začnete starať o deti.

Vzdelanie by ste mali mať minimálne stredné odborné v odbore vychovávateľsko – opatrovateľská činnosť, učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo alebo študijný odbor zdravotnícky asistent, alebo v príbuzných odboroch, prípadne vyššie vzdelanie. Ak máte iné vzdelanie, môžete si ho doplniť 220-hodinovým akreditovaným kurzom, ktorý si bohužiaľ musíte uhradiť.

@womanla1

evittam
5. sep 2019

@womanla1 Vela šťastia 😉

stela01
5. sep 2019

@womanla1 ak máš vzdelanie , možnosť zamestnaj sa niekde v takom “ zariadení “ a vyskúšaj si to , okukaj aby si vedela do čoho ideš .

Asi to skôr vidím na voľno časové centrum ....
lebo máš veľmi malo info .
💪🏻

arcticcode
5. sep 2019

No rozhodne varit nemozes, to by tam musela prist hygiena atd atd

womanla1
autor
5. sep 2019

@stela01 venujem sa tomu už 5 rok len chcem dať tomu formu a systém.
@arcticcode neviem ako to je preto zisťujem vo vedľajšej dedine pani opatruje na živnosť 3 dietka a vari deťom.Sama o tom na svojej stránke informuje.Ono toto opatrovanie detí je zahalené rúškom tajomstva stačí, že to bude iná forma podnikania, detská hernicka, náhrada skolky, príležitostne opatrovanie a veľa veci sa dá obísť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli