Opatrovateľka v detskom domove. Môžem ňou byť aj bez pedagogického vzdelania?

noemi81
29. okt 2008

Ahojte, vie mi prosím vás niekto poradiť či sa dá pracovať v detskom domove aj bez toho aby som mala pedagogické vzdelanie?

bibula
29. okt 2008

ja len viem,ze kedysi tam brali hlavne zdravotne sestry.

terqa
29. okt 2008

sa mi zda, ze braliaj tie co mali skoncenu socialnu praca, ci ako sa to presne volalo...

droby
29. okt 2008

pokial viem tak nie. svagrina pracuje v detskom domove a musia mat specialnu pedagogiku vys skolu a najnovsie aj njake kurzy...
ono je to mozno aj v akzdom detskom domove inak, niekedy tam byvali v podstate brigadnici co nemali vy skoly pedag...ale samozrejme hocikto tam nemoze.
najlepsie je obratit sa na konkretny detsky domov, urcite ti poradia

expertka8
17. nov 2008

...noemi....
..ja som v DeD pracovala 5 rokov...a za toto obdobie sa u nas "premlelo" mnozstvo ludi....
...otazka vzdelania...je pre pracu v tejto oblasti dolezita...aj ked...na "poslanie" v tejto oblasti sa VS diplomy nedavaju... 😉
...zalezi konkretne o aky post by si mala zaujem???...
...vseobecne....VS-socialna praca...spec.pedagogika....vyxovavatelstvo...etopedia....a pod.

...vela stastia...nekonecnej trpezlivosti 😉

tutifruti
17. nov 2008

Na samostatných skupinách /10 detí/, pracuje 5 ľudí, jedna gazdiná-má na starosti vreckové detí, stravné lístky, cestovné, drobné nákupy a pod, ale pracuje aj s deťmi, normálne má službu na skupine, treba SŠ
Potom je tam pomocný vychovávateľ, má stredoškolské vzdelanie-akékoľvek a vychovávatelia, ktorí ako písala expertka musia mať ukončené vysokoškol. vzdelanie...

noemi81
autor
18. nov 2008

chcela by som tam pracovať ako vychovávateľka, alebo pomocná vychovávateľka, ale mám SŠ s maturitou - ekonomickú (OA), a neviem s týmto vzdelaním asi nemám šancu, a to by som si mala spraviť vysokú pedagogickú? alebo by stačilo aj niečo iné??

olise69
18. nov 2008

Ja tohto roku končím VŠ-špec.pedagogiku, mám aj strednú zdravotnú, a miesto v DD nemôžem nájsť. Ale myslím, že už všade vyžadujú aspoň bakalárske pedag. vzdel.

expertka8
18. nov 2008

....noemi...nexcem byt skepticka...ale s tymto zameranim ...je mala sanca na uplatnenie v tejto oblasti... 😔
...aspon na miesto "vyxovavatela"...takmer sanca nulova....
...moje kolegyne...ktore mali odpracovane v DeD cca 30rokov...si k SŠ pedagogickej dorobili len spec. pedagogic. nadstavbu...a bolo..... 😉
....predpokladam....ze ak si novy uxadzas ....bez VŠ sa tam nedostanes....
...paradox....ale aj na varenie...upratovanie...utieranie spinavyx ritiek potrebujes VS diplom 😅

titkovamiriam
18. nov 2008

krsna tam robila-bola zdravotna sestra bez vs a robila vychovavatelku-je prevda ze pred rokom 89

expertka8
18. nov 2008

...titkova....to boli casyyyyyyyyyy.... 😀
..ked na vyxovne skupiny varili jedalne..prali pracovne...vyxovni pracovnici sa striedali ako na pase....a vsetci xodili poobliekani v teplakovyx rovnosatax... 🙄 😅

lienocka235
18. nov 2008

noemi.. vacsiu sancu by si podla mna mala ako profi rodic.. mas maturitu.. dorobis si 60 hodin pripravy.. a budes vlastne zamestannec DeD.. ael budes pracovat doma..

avanka
18. nov 2008

Ahoj, to ze tu na vychovavatelku potrebujes VS, tu uz napisane bolo, len si myslim, ze sanca najst taketo pracovne miesto je minimalna....aj ja som chcela, mam ukoncenu pedagogiku volneho casu v Banskej Bystrici, mgr. 4 rocne denne studium a 2 rocne zameranie na pedagogiku socialne a emocionalne narusenych a nezohnala som miesto..tak som sa nakoniec zamestnala v Domove socialnych sluzieb pre mentalne postihnutych 🙂

expertka8
18. nov 2008

...avanka....a menila by si este ???? 🙂

avanka
18. nov 2008

Expertka, niekedy ano, ale vacsinou nie 🙂 🙂

janetta20
25. feb 2013

nie, ..musite mat bud špeciálnu pedagogiku, alebo aspon tu pedagogicku (v mojom pripade na pohovore bolo aj to málo)

2sunflower2
25. feb 2013

@noemi81 aj ja mám OA a pracovala som v DeD ako pomocná vychovávateľka. a celá moja maturita mi bola na ..... navariť, upratať, zašiť ponožky a pod.... a ešte sme chodili pre deti do školy a po nočnej sme im robili doprovod do školy...

janula1987
10. mar 2016

Dievčata , hľadám si prácu ako vychovávateľky, neviete o nejakom volnom mieste?

bebe87
29. apr 2016

@janula1987 ahoj odkial si a ake mas vzdelanie? teda ak to je aktualne

janula1987
30. apr 2016

@bebe87 Dobre ráno. Záujem o to mám stále a som s Prešova. vzdelanie - špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých 1.st.

bebe87
30. apr 2016

@janula1987 skuste pozriet detsky domov Secovce

nikusska111
16. nov 2020

Dobrý deň,

hľadám zodpovednú opatrovateľku pre dcérku par krát do týždňa na niekoľko hodín/podľa potreby priamo v Sečovciach. V prípade vážneho záujmu ma kontaktujte na tel.č.0919 211 721.
Ďakujem 🙂