• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Opatrujem malého chlapca. Mám si otvoriť živnosť?

13. januára 2009 
Dobry den, chcela by som Vas vsetkych poprosit, ak by mi vedeli odpovedat. Opatrujem maleho chlapceka popri vysokej skole soc.prace, a prisla za mnou teraz jeho mamina s navrhom ze mam ist na zivnost, lebo pride o rodicovsky prispevok ak nebudem zivnosticka. Neviem, ale podla mna sa to neoplat pre mnai, len otvorenie zivnosti stoji nieco a kedze som studentkou VS tak zdravotne mi plati stat, takto ako zivnosticka by som si musela sama. Tak neviem aka vyhoda to ma byt pre mna. Ci mam ist do toho, alebo to radsej nechat. Dakujem za vsetky vase odpovede.
12. jan 2009 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kolko má chlapček rokov? Ak už má aspon pol roka, tak sa mamička mýli a nepríde o rodič.príspevok. Záleží kedy požiadala o rodič.príspevok. Ked ešte v r.2008, tak sa mýli. Táto novota sa jej netýka.

V takom prípade jej povedz, nech si pozrie zákon o rodič.príspveku § 12 ods.10
12. jan 2009 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aha, takze ma nemusi presviecat ze musim ist na zivnost. Chlapcek ma 1,6. Dakujem za odpoved
13. jan 2009 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok