Oplatí sa zriadiť si internetový obchod?

miss
26. máj 2007

Ahojte, som na materskej a samozrejme nie som spokojna s takým príjmom, chceli by sme začať podnikať, zriadit si internetový shop, máte niekto taký shop a vynása Vam to? Bola by som rada za nejake skusenosti a co najlepsie sa predáva, dik 🙂

olinel
27. máj 2007

Ja osobne by som sa potom do ničoho takého nepúšťala.Ked chce niečo také, tak to musí byť riadne ako sa povie premakané, musí to mať úroven a hlavne aby to ženy zaujalo.Podla mna nie je jediná, ktorú to napadlo.Potom by som jej navrhovala otvoriť nejaký bazárik a môže to spojiť s tým ,že by dala priestor na predaj aj iným mamičkám a tak.

olinel
27. máj 2007

Sue:A máš aj svoju dielnu?

kveta
27. máj 2007

No dobre, dievčatá, ide však aj o to, či by tehotné dali peniaze za tehotenské šaty alebo či by sa radšej nerozhodli chodiť v bežných šatách s rozopnutými rázporkami, aby ušetrili. Jednoducho, ide o to, či bude aj dostatočný dopyt ochotný za tie šatočky pekne zaplatiť...

miss
autor
27. máj 2007

olinel - urcite to nie je sranda, ale je veeela ludi co sa nenechali odradit a aj napriek nastraham zacali podnikat a darí sa im...alebo si mam zriadit cintorín pre macky a psy? to na SR este nemame 😀 😀 😀 mama to už planuje davnejsie...

olinel
27. máj 2007

Tak by musela ceny prispôsobiť tak, aby sa jej predávalo.To je to podnikanie.Ináč by sme tu potom nič nemali.

miss
autor
27. máj 2007

a co taka Maderna z coho žije? stale ma obchod v Hypernove a urcite najo je nemalý...a ceny maju pritom katasrofalne vysoke...

kveta
27. máj 2007

Miss, Maderna v Hypernove nemusí byť nutne zisková. Niekedy sa pobočky zriaďujú aj z iných dôvodov ako je zisk. Skús sa posadiť pred tú Madernu a spočítať koľko zákazníčok tam skutočne aj nakupuje a hneď budeš v obraze, či by dopyt po materských šatách bol aj kúpyschopným dopytom.

olinel
27. máj 2007

Ale ja som nevravela, že aby si sa do toho nepúšťala!Skús si to prečítať ešte raz.My sme sa len bavili so Sue, že treba na to aj peniažky.Ved som ti tam radila začať s tým tehotenským! 😒

olinel
27. máj 2007

Ja si nemyslím, že by to nešlo.U nás v BB je Complitické a ženy si tam klučky podávajú.Práveže je takých obchodov dosť málo a ak by to nešlo furt to môže zmeniť na detské, alebo tam niečo iné pridať.

miss
autor
27. máj 2007

olinel- ja neutocim 😒 sama viem, že je to tažke...treba peniaze na vsetko ja viem..musim si vytvorit nejaký dobrý podnikatelský plan nech pomože aj stat..sused tak ziskal dost penazi založil si net caffe..žial nevyslo to...peniaze sice vratit nemusis, ale nejake 2 roky nesmies byt zamestnana, iba podnikat 😅 🙄

kveta- a z akých prepierka penazi? 😎

olinel
27. máj 2007

Vieš Miss ja ti chcem len poradiť z vlastných skúseností.Ja mám obchod a začínala som s malým kapitálom a to by som už určite neurobila.Potom je to len tak urobené na kolene a to nieje dobré.Nakoniec som si musela zobrať viac a čo ma to stálo nervov.A ešte jedna rada:Rob to sama!žiadna kamoška alebo rodinný príslušník.Ver mi nerobí to dobrotu.

newyorkgirl
27. máj 2007

olinel, veru my mame rodinnu firmu, to je "radosti" otrasne, tiez by som to nechcela 😅

olinel
27. máj 2007

Newyorkgirl:My sme sa takto už dvakrát popálili.Rodine nevieš tak rozkázať a kamoška po čase začne mať iné predstavy o podnikaní.Ale čo ti budem hovoriť, istotne to poznáš. 🙂

newyorkgirl
27. máj 2007

no u nas je dedko sef a zamestnava svoje 2 dcery a syna + nejakych ludi zvonku, to nemas rovnaky meter na kazdeho a tak, peniaze a platy a fuuuurt nejake probleeeemy bleee a nase rodinne stretnutia otras, debata vzdy len o firme brrrr 🤐

olinel
27. máj 2007

Nuž neni čo závidieť.My sme tiež najprv podnikali s rodinou, tak viem o čom hovoríš. 😝 😝

miss
autor
27. máj 2007

olinel- aký obchod mas?

nyg- aspon reč u Vás nestojí 😎 😀

olinel
27. máj 2007

Obchod so záclonami a bytový textil -spojené s krajčírstvom.

ervotoc
27. máj 2007

no miss jedna žena ti na šitie stačiť nebude a musela by mať adekvatny plat,ked aj navrhy,dobre si to premysli,vrazite do mašín,do materialov,musiš zachytiť trend,vyhovieť roznym podmienkam,spočitajte si vsetky náklady,

viem čo hovorim 😉 😀 😀 a k inter.stranke by bodol aj kamenny obchodik 😀

vyhladaj si najskor tehotenske oblečko,konkurenciu...nech vies do čoho idete🙂)))

newyorkgirl
27. máj 2007

olinel, noo nic moc veru... radsej kazdy svoje nech si... a zaclony a take cacky, to ja moooozem, teraz uz konecne idu aj sem na trh kraaaasne 😉

miss, bodaj by radsej huby drzali vsetci, lebo nam nezainteresovanym to lezie na nervy a tie vztahy potom 😖

olinel
27. máj 2007

newyorkgirl:vieš a to máš každú chvíľu inú záclonu a všetky by sa ti hodili no hotovo. 😀

newyorkgirl
27. máj 2007

noo mne isto, ja mam vystudovany interierovy dizajn, tak toto hroooozne mozem 😵

escada17
27. máj 2007

miss, ked to chces, nenechaj sa odradit, ale vsetko si treba premysliet, aby clovek nebol sklamany, stratovy...nie len bum a ist do niecoho, ale ved vies...ja si myslim, ze kopec zien nechodi v satach s rozopnutym zipsom, ale sa aj pekne oblecu do tehu veci. ...

lienka111
28. máj 2007

ahojte, pridavam sa, tiez premyslam nad e-shopom, ale nemam predstavu kolko ma moze zalozenie takej stranky stat, resp. viete odporucit nejaku serioznu firmu, co mi to spravi?

lienka111
28. máj 2007

vlastne nieco som pozistovala, vychadza mi to od 20 tis. a viac, samozrejme v zavislosti od mnozstva tovaru resp. poloziek a od kvality stranky...

anaxamon
28. máj 2007

kocky nespekulujte, nerozmyslajte na nete lebo vam niekto ukradne napad a potom ste s prepacenim, v keli, mozete spekulovat odznovu.... 😀 to je len taka dobra rada🙂

droby
28. máj 2007

baby, mne to dlllho vrta v hlave.... neviete nahodou co preto treba? ak zacat? jasne ze prvorada zivnost a co dalej? neviete troska poradit?

lienka111
28. máj 2007

anax mas pravdu, ale o svojich planoch tu aj tak nechcem spekulovat, len potrebujem poradit serioznu firmu - na nete je ich tolko a podvodnikov este viac... 😠

droby
28. máj 2007

lienka,na co na to potrebujes firmu? nestaco niekto kto ti spravi stranku a bude ju aktualizovat, ostatne si vlastne riadis sama? som si myslela ze tak to funguje 😅 nemam o tom potuchy

escada17
28. máj 2007

anaxamon-tak trosku odbocim-dobe motto...pises, ze aby sme mali co dosahovat, ale mne sa zda, ako zivot ide, ze z nich znizovat a ustupovat 😉

newyorkgirl
28. máj 2007

baby dneska si myslim, ze v kazdej familii sa naaajde nejaky pocitacovy a webovy expert, u nas kazdy druhy chlap sa tomu venuje, lebo ich to baviii, tak sa pytajte skor znamych... 🙂