Oplatí sa zriadiť si internetový obchod?

miss
26. máj 2007

Ahojte, som na materskej a samozrejme nie som spokojna s takým príjmom, chceli by sme začať podnikať, zriadit si internetový shop, máte niekto taký shop a vynása Vam to? Bola by som rada za nejake skusenosti a co najlepsie sa predáva, dik 🙂

escada17
28. máj 2007

newyorkgirl...inak potom ti na ip odpisem, len mne je zle posledne dni a ledva vladzem...napr. tuto noc som uz 2x vracala 😢 a to som 26 tt a zacala som o 4 rano 😢 no brutal...tak teraz sa mi ani k teme nepodarilo...

droby
28. máj 2007

presne tak som si aj ja myslela njaky znamy sikovny spravi stranku a ostatne na mne, len to musi niekto schvalit? vyrobu, predaj, sklad?

newyorkgirl
28. máj 2007

droby ako myslis schvalit? 😅 myslis, zivnost si vybavit a tak, ci co? 😕

anaxamon
28. máj 2007

escada tak vies tak ako sa meni zivot menia sa aj motta🙂 zatial som v takom stadiu ze si mozem stanovit vysoke ciele, snad aj ich dosiahnut..pre zaciatok moze byt vysoky ciel aj mat jedneho krasneho dna babatko😉

droby
28. máj 2007

no to len tak hadam, ked je to s prevadzkou obchodu tak ze potrebujes schvalit priestori napr hygienikom, tak njak to bude aj pri E-predaji... ze niekde to treba vyrabat, skladovat, treba nieco nakupovat a nakoniec predavat...mozno to tak jie je to by bolo plus... ale niekto musim predsa schvalit teda dat na to licenciu ci ako....

anaxamon
28. máj 2007

nooo droby, podla toho co ides ponukat v tom e-shope a hlavne ci to budes aj ty priamo vyrabat alebo ty budes len prevadzkovatelom e-shopu a tovar do shopu budes nakupovat u niekoho ineho resp. budes mat vlastneho dodavatela...to su dve rozne veci😉

newyorkgirl
28. máj 2007

presne ako hovori anaxamon, ak budes vyrabat tak isteze, ak len nakupovat z velkoskladov apod. nemas tolko starostiii 🙂

adetka
28. máj 2007

ja som tiez uvazovala nad obchodom cez internet... napady by aj boli... ale zrealizovat? 😅 😖 ... zhanat dodavatelov... byt s nimi v neustalom kontakte... zabezpecovat balenie a posielanie, respektive dovoz tovaru... neustala aktualizacia stranky... sledovanie emailovych objednavok... ich overovanie... uaaaaa 😲 ...to uz je rovnake... ako sa zamestnat na plny uvazok 😒

droby
28. máj 2007

no prave ja by som chcela vyrabat a to sa rovno mozem na to asi vykaslat... oni potrebuju schvalovat priestory a ja si kludne mozem robit aj v obyvacke 😀
ja by som vlastne rada bola vyrobca, dodavatel, predajca, majitel 😀
no nic budem snivat dalej

newyorkgirl
28. máj 2007

adetka, aj horsie 😀 ked makas u niekoho tak od - do, ale ked na seba, tak to je 24h denne, 7 dni v tyzdni... 😝

dea
28. máj 2007

baby, ale aj tak, pokial si zriadite zivnost, tam musite udat svoje pracovisko, s cim pracujete a odkedy zacinate, nezabudnite si k tom u vsetkemu priratat aj danovy urad a uctovnictvo, pokial chcete mat zamestnanca, tak aj kazdy mesiac navsteva soc. poistovne a zdravotnej poistovne aby ste odovzdali vykaz,, potom musite mat aj reg. pokladnicu,, a este jedna vec, predavat textil cez net, no neviem neviem, len si kazda premyslite, ked idete do obchodu nieco sebe kupit, najprv to chcete vyskusat ci vam sedi velkost a cislovanie je vsade ine a potom su tu este aj tie neslavne reklamacie,, verte mi ze ludia reklamuju aj 20sk vec, viem o com hovorim, kedze aj my podnikamek,,, takze inter. obchod neviem neviem............

svajdlenka
28. máj 2007

Ja ti mozem poradit z hladiska webmastera. Mam spojazdnenych zopar stranok, takze mam aj trochu skusenosti, aj ked nie s priamo s e-shopm. Najprv si budes musiet kupit domenu. Da sa to samozrejme aj bez nej, ale toto ti jednoznacne doporucujem. Nakolko ked zacnes svoj obchod propagovat a budes na nejakej subdomene t.j. napr. tvojobchod.domena.sk a potom ti to prestane vyhovovat, tak mozes celu propagaciu zahodit. Ked budes mat kupenu domenu napr. tvojobchod.sk
a zmenis providera, t.j. server kde budes web mat ulozeny, tak domenujednoducho prepises na noveho. Neviem ako sk domeny tie su myslim okolo 600 rocne, ale com domeny v pohode kupis za menej ako 10 USD na rok. Potom si musis zohnat kvalitny hosting. Zase nemam prehlad na Slovensku ale urcite je tu milion firiem ktore hosting poskytuju, ale da sa kludne aj vonku za slusnych podmienok. Ja mam za nejakych 120 USD rocne v podstate bez obmedzeni. No a potom si budes musiet nainstalovat samotny e-shop. Tu ti doporucujem OS Commerce, ten je asi najpouzivanejsi a hlavne je zdarma. A potom uz len musis naplnit databazu s tovarom a pod. a uz len predavat. Co sa tyka propagacie, najprv musis stranku zaregistrovat na vsetky mozne zoznamy, prispievat na fora a do blogov. Cim viacej odkazon na tvoju stranku, tym viacej potencionalnych kupcov.Kazdopadne nie je to sranda, a da ti to dobre zabrat. Drzim palce

miss
autor
29. máj 2007

svajdlenka- diky za prispevok 😉 a prosim Ta na akej stranke sa da stiahnut ten OS Commerce?

svajdlenka
29. máj 2007

www.oscommerce.com/

Samozrejme tu treba pobehat a okrem samotneho OSCommerce treba stiahnut daky Slovak Language pack aby ti to fungovalo v slovencine. Treba sa tam poriadne poobzerat. Poziadavky na to aby ti to fungovalo je daky web server, vacsinou Apache, PHP, a MySQL, pozadovane verzie si treba pozriet na stranke. Rozbehat si testovacie prostredie lokalne na pocitaci je celkom pakaren, takze by som Ti doporucil poziadat niekoh, kto ma s tymto skusenosti, pri instalacii na web server niekde na kupenom web hostingu, by nemal byt problem. Samozrejme za predpokladu ze dany server ma pozadovane moznosti, t.j. MySQL a PHP.

miss
autor
29. máj 2007

svajdlenka- uff ja nie som expert v informatike 😀 😎 budem musiet niekoho požiadat, akurat som vedela, že mi treba doménu a hosting, ale to je tak vsetko 😒 😔 musim za nejakým informatikom, lebo sama sa nepohnem, dik 😉

rabiva
29. máj 2007

Miss... poslala som ti SS 🙂

escada17
29. máj 2007

pani, miss, tak je to nejake zlozite na mna...

lienka111
30. máj 2007

no a pre toto som chcela najat firmu 😖 ale piste dalej, mozno sa volacomu priucim 😀

anaxamon
30. máj 2007

tak mne blizky projekt (znamena to ze ho ma niekto mne blizky🙂) s e-shopom je uz na svete..len neviem ci mozem hodit nan link... 😅

olinel
30. máj 2007

Ahojte!
Mna by len strašne velmi zaujímalo, kolko taký e-shop môže asi stáť.Samozrejme, že nemyslím presne, ale len tak odhadom od do.Myslím so všetkým. 🙂

lienka111
31. máj 2007

ak ho chces mat vymakany a das to robit firme tak straaaasne vela... zakladna cena bola 20 tis a viac, ale kludne sa to moze vysplhat aj na 60 - 70 tis.. 😝

zoja
31. máj 2007

pozrite si link www.kseft.sk 🙂 🙂

anaxamon
31. máj 2007

zoja, ten bike co je tam odfoteny v sekcii potraviny a donaska...to je teda ina pecka... 😲

zoja
31. máj 2007

aj tak sa da robiť rozvoz 😀 😀

miss
autor
31. máj 2007

rabiva- odpisala som dik 😉

escada- hehe..mas SS 😉

zoja- dikes za link, nevedela som, že aj daco take je okrem mimibazaru

olinel, lienka - jednej babe urobil pekný premakaný eshop manžel, ide o to, ci sa najde niekto v okoli co sa vyzna veeelmi dobre v informatike a nieco take vystrojí zadara,a lebo za rozumnu cenu 😅 ak nie potom treba asi cvakat aj 30 000 😝

zoja
31. máj 2007

patri mojmu mužovi 😉

miss
autor
31. máj 2007

zoja - jáááááááj a oplatilo sa? 🙂 preco zadara ponuka? žije z reklamy?inak skusala som tu stranku co je tam na nu reklama a akosi mi to nevytvorilo stranku na 10 dni 😒 biznisweb.sk

miss
autor
31. máj 2007

už mi to funguje jeeej 🙂

zoja
1. jún 2007

zatial nespoplatnuje, ale už ku koncu roka sa to rozbehne, chcel dať najprv predajcom priestor na nachytanie zákazok a oboznámenie sa s internetmarketom

anaxamon
1. jún 2007

len link k tomu e-net shopu co som spominala je www.ludoveremesla.sk