Opuchy nôh a herpes v tehotenstve

girlie_konik
16. sep 2013

Ahojte,
viete mi prosim poradit s tymto /som 1. krat tehotna/?
Zda sa mi, ze mi uz zacinaju opuchat nohy, a to len v utorok zacinam 16 tt. Stretli ste sa s tym niektora uz takto skoro?
Vidim to na topankach, ze sa mi zarezavaju aj take, ktore boli uplne pohodlne, a to hned od rana. Inde na tele opuchy zatial nepozorujem.

Tiez sa mi zacal velmi robit herpes, jeden sa este nezahojil a puci druhy.. herpesy mavam cely zivot, ale posledne roky to uz bolo konecne stabilizovane a dost zriedkave /parkrat za rok/, teraz mam treti za dva tyzdne. Nemoze to nejak poskodit babu?

A posledna otazka - pri pociatocnej vahe 77,50 kg /vyska 170 cm/ som zatial pribrala na 80,50 kg, teda +3 kila za 15tt. Je to ok? Podla mna hej, davam si pozor na stravu, hybem sa a zatial mam pocit, ze priberam len do brucha a trooosku do stehien. Vy ste na tom pri obdobnej vahe boli ako?

Dik, Kika 🙂

livocka21
16. sep 2013

@girlie_konik 1.
mne uz v 16 tt tiez opuchali...normalne.... telo v tehotenstve zadrziava vodu....
2.
tehotenstvo je zataz pre organizmus zeny a oslabuje ho, preto herpesy nie su vynimocne... pytaj si od doktorky nejake vitaminy...
3.
vaha je ok....poriadne priberanie zacne az teraz...
drz sa 🙂

bubelko
16. sep 2013

@girlie_konik pri prvom mi nohy puchli od 20tt, dostala som pancuchy, pri druhom az ku koncu. herpesy som mala pri oboch, pri jednom sa mi dokonca vyhodil den-dva po porode (uz neviem presne). vaha je uplne v pohode 😉 najviac som pribrala v 2trimestri pri starsom - boli vianoce 😝

girlie_konik
autor
16. sep 2013

@livocka21 aj @bubelko, diky, hned som kludnejsia 🙂

Len co budem nosit v zime, ak to opuchanie bude takto pokracovat, jaaaj 🙂)

livocka21
16. sep 2013

@girlie_konik tak stekle to asi nebudu 🙂 🙂

kapokapo
16. sep 2013

ahoj, ja som opuchala totalne tiez.... a mala som aj herpesy, ale vzdy som isla k lekarovi, ked sa mi vyhodil sa poradit....

lusia84
16. sep 2013

Ja zatial neopucham, herpesov som za tehotenstvo mala viac jak za cely zivot /ale umele vit.neladujem do seba/ nedavam si nic nato,niektore si nato davaju obycajne antibakter.mydlo..tie masticky sa v tehu neodporucaju... a pribrala som z 56kg na 61,5kg som 31tt

girlie_konik
autor
16. sep 2013

@livocka21 - zatial opatky nosim kvoli praci od pondelka do piatku, ale uz sa pod stolom vyzuvam a ked nemusim, mam nizke prezuvky..ale bohuzial, v mojej praci sa nedaju uplne vylucit :(

@lusia84 - vahu mas super, to zavidim.. herpesy nie, ale tak som rada, ze v tom nie som sama.. a kua, masticky som si dala nejake, co som mala doma, no musim skocit do lekarne sa poradit radsej, dik

@kapokapo - a co ti doktor prosim ta poradil na to?

lusia84
16. sep 2013

Ako neboj sa zase aj ked si si dala netreba stresovat 😉 len sa velmi neodporucaju tak skus v tej lekarni nieco ine prirodne alebo ten antibak.gel-mydlo ...ved poradia ti urcite ...ja ked som spominala mojmu Dr.ze mam caste herpesy tak mne len tolko,ze v tehu normalne a ze v lekarni nech si nieco kupim...ale ako hovorim ja si nedavam nic...uschne odpadne a hotovo 🙂

simca06022011
16. sep 2013

na herpes si kup propolisovu tinkturu alebo mast, teraz na jarmokoch je ich vsade dost🙂 to zarucene pomoze, urcite to treba niecim liecit a nie len nechat tak, ostatne je podla mna v pohode

kapokapo
16. sep 2013

@girlie_konik ahoj, nic, len normalne nieco na herpesy, masticku a tak.... ale hlavne ma upokojil, ze mala je ok....

barborieta
16. sep 2013

@girlie_konik herpes neškodí našťastie...ja som ho tiež mávala, ale iba na začiatku tehotenstva. Ja som si to vždy len vysušila alpou alebo ústnou vodou a nechala zaschnúť, žiadna mastička mi na to extra nepomáhala. Mne nohy začali opúchať až v 8. mesiaci, ale pomáhalo nohy vykladať hore a cvičiť také veci ako krútiť nohami v členkoch, naťahovať nohy do špičiek a opačne...veľa chodiť a sprchovať si nohy striedavo teplou a studenou vodou. Samozrejme nezabudaj veľa piť, nepi minerálky, pi radšej len obyč vodu. No a pohodlné topánky... 🙂

pa_mi
17. sep 2013

@girlie_konik ahoj, tiez zacinam 16 tt. ja som uz tiez mala pocit ze su mi zrazu tesnejsie topanky ako predtym 🙂 hlavne ked boli tie horucavy, teraz som si to velmi nevsimla. asi sa mozme tesit ze to najvacsie brucho a tym padom aj zataz si prezijeme v zime 🙂 minimalne kvoli tym opuchom. ja vela pijem, chodime sa prechadzat po veceroch a chodim na pilates (tehotensky individualne, takze cvicim takpovediac na mieru svojmu tehu obdobiu).
herper som pred tehu mala asi dva, tri krat v zivote. a teraz uz dvakrat...tiez som sa prvykrat zlakla - to bolo este v osmom tyzdni. ale ze vraj ked si mala herpes uz predtym tak je to v pohode, lebo v tele uz mas protilatky a babu to neuskodi. ja som si na to kupila homeopatika, lebo nic ine sa nemoze - aj ked prvykrat som s avselo vynatierala zoviraxom, kym ma nezdrabali v lekarni 😀 kupila som si na to tea tree (neviem ako sa to pise tak sorry) a homeopatika na cmulanie - tie sa volaju "rhus toxicodendron" 🙂 dufam tie dva uz boli dost na cele tehu
ja som sa vazila vcera a zatial som pribrala 3 kila. ale brucho mi je uz vidiet....ako hovori moj muz, uz by som to neukecala ze som sa prejedla 😀 😀

girlie_konik
autor
17. sep 2013

@pa_mi - dik za info, budem si take pytat v lekarni 🙂

@barborieta, simca06022011 - dik za tipy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre