Opuchy nôh po pôrode

rachel978
30. júl 2014

Mám 5 dní po pôrode (spontánny pôrod) a neskutočné opuchnuté nohy, počas tehotenstva som nemala žiadne opuchy a nechápem čo sa to teraz deje. Je pravda, že v nemoc. bolo neskutočne teplo, priam sauna, ale som doma od včera a tie opuchy sú strašné. Nemáte s tým skúsenosť? Čo pomáha?

margarita
30. júl 2014

@rachel978
bielkoviny, bielkoviny a zase bielkoviny. Dojcis?
ono sa to spravi, ale fakt skus rapidne zvysit prijem bielkovin, jogurty, tvaroh, Acidka a pod.

rachel978
autor
30. júl 2014

@margarita Ano kojím, aj keď malý je dosť hladoš, narodil sa s 4,30 kg, tak to dá zabrať. Niekde som to už čítala, len mi to nedáva zmysel, keď je málo bielkovín tak opuchnú nohy?

luciahromadkova
30. júl 2014

Presne aj ja som toto mala, môže za to spustenie laktacie a zmena hladiny hormónov po porode... ja som skratka domov isla v slapkach, lebo cizmy som neobula.... 😀, potom sa mi to doma upravilo, treba sa pravidelne stravovať a oddychovať keď sa dá, držím palce

rachel978
autor
30. júl 2014

@luciahromadkova a koľko to trvalo kým to zmizlo? Pri prvom synovi som to nemala, tak som z toho prekvapená.

ifka22
30. júl 2014

Ja som to mala pri druhom pôrode (cisarskom).
Cítila som ako mi zblnkoce voda v nohách a nič som neobula ako som mala opuchute nohy.
Tým, že kojis, tak odvapnujes, takže mne pomohli jogurty, mlieko a vylozene nohy a studena sprcha na chodidla.

siska53
30. júl 2014

@rachel978 mne pri malom opuchli clenky,ja cela vyplasena a sestricka sa zasmiala,ze to je z mlieka,spustilo sa vam.to prejde. No a preslo to,uz neviem,po akej dobe. Tiez som rodila sekciou.

luciahromadkova
31. júl 2014

@rachel978 po 5 dňoch

majka99999
31. júl 2014

@rachel978 tiez som mala, cele tehotenstvo nic a po porode som clenky nevidela. Ano, vela jogurtov a mliecnych vyrobkov, mne to manzel masiroval alpovym kremom, preslo to tak 2 tyzdne po porode.

rachel978
autor
31. júl 2014

@majka99999 no už sa ladujem aj jogurtami, tvarohmi a tak. Presne ako píšeš ani členok si nevidím, tak dúfam, že sa to upraví.

rachel978
autor
31. júl 2014

@luciahromadkova no mne sa to zhoršilo hlavne keď som prišla domov z nemocnice, už tam som videla, že nie dobre a teraz viacej naliaté. Dúfam, že sa to upraví.

andy03
31. júl 2014

ja som to tiez mala..asi na 7 alebo 8 den po porode to preslo...z nemocnice som sla v slapkach lebo ani do papuc som sa neobula..bolo to strasne, mne nic nepomahalo len to preckat 😖

margarita
31. júl 2014

@rachel978
mne to pri prvej preslo asi do tyzdna, to som este nevedela, co je pricina, pri dalsich porodoch som si kazala nosit Acidka uz do porodnice a posledne mi nohy opuchli len tak na den dva este po porode, ale z nemocnice som sla uz ako srnka 😉 zo zaciatku je lepsie sa nadajat cim viac, tym viac, len to zase neprehnat 😀

yvessl
31. aug 2021

Ja som bola spuchnuta asi dva tyzdne pred porodom a po selcii som spuchla este viac-nohy a ruky ale jedla som viac bielkovin,dojcila som a opuchy do tyzdna boli prec.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre