Ošetrovanie člena rodiny - vyplácanie dávky

mizu89
26. okt 2017

Ahojte potrebovala by som poradit kedy by mi mali prist peniazky zo socialky za OCR.
Takze po poriadku:
Som matka ktorej skoncila RD 16.10.2017
Zacala som pracovat na TPP 7.9.2017.Syn mi nastupil do skolky 4.9.2017.Na prvu OCR som isla 25.9.2017 a koniec ocr som mala 3.10.2017.Kedy by mi mali vyplatit ocr za september?Papiere do prace som isla zaniest hned ako som isla od dr. ze ostavam na ocr a tak isto aj ked sme isli na kontrolu ku dr. tak hned od dr. som isla zase zaniest papiere ze kedy mi konci ocr.Dakujem za odpoved.

marlenka222
26. okt 2017

Ako mozes mat sucasne od socialky 2 davky? Pokial si mala RD nemozes mat aj OCR.

mizu89
autor
26. okt 2017

@marlenka222 Takze ak to spravne rozumiem dostanem len odrobene hodiny od zamestnavatela a ocr nebudem mat kedze v septembri som bola este na rd?

mizu89
autor
26. okt 2017

@marlenka222 A prislo mi na ucet este tych 213€(RD)

marlenka222
26. okt 2017

@mizu89 Pokial si chcela davku (nemocenske,ocr) mala si prehodit rd na otca dietata. A ty cerpat OCR. Teraz som riesila svoju PN verzus RD takze viem, ze iba 1 davka. Skor mi este pani na soc.poist.povedala, ze je pravdepodobne, ze ak ma zena PN a ma dieta do 3 rokov, cize RD, posielaju na kontrolu, kto sa stara v dobe PN zeny o dieta. Preukazatelne sa niekto starat musi, takze si clovek iba zneprijemni zivot, odhlasovanie,prihlasovanie z poistovni. Ja by som v takomto pripade ani PN ani ocr nechcela vyplatit.

janka.l
26. okt 2017

Zo sociálnej poisťovne ti malo prísť vyrozumenie o čerpaní OČR resp. ako bola vypočítaná. Je otázne, kedy ju zaniesol tvoj zamestnávateľ do sociálnej poisťovne. Ja som bola na OČR od 22.9. do 1.10. a dostala som peniaze za september 15. 10. Ale prišiel mi ten papier z poisťovne. Skús sa informovať najprv v práci a potom na sociálnej poisťovni.

evittam
26. okt 2017

@marlenka222 RP nevyplaca SP. Takže neplet hrusky s jablkami.

evittam
26. okt 2017

@marlenka222 Pekne trepes. Nehnevaj sa. Prd tomu rozumies ale rozdavas rady. RP vyplaca UPSVaR a OCR a PN vypláca SP. Cize ty kludne ak máš nárok na PN ci OCR mozes mat aj to aj RP. A to co ti povedala nejaká tetuska v jednej či druhej inštitúcii je irelevantné pokial ti to nedala pisomne.😉

evittam
26. okt 2017

@mizu89 Pokial sa ti obnovilo NP mas narok na OCR, záleží kedy potrebne doklady zamestnavatel odovzdal do SP , ak si bola na OCR ako pises-na prelome mesiacov tak pravdepodobne dostaneš vyplatenú v novembri -cca okolo 15.na ucet.

ema234
26. okt 2017

@evittam ano , ale ked nastupujes do zamestnania, alebo koncis rodicovsky, davas papier odkedy si poberala rodicovsky, poberat naraz dve veci nemoze. Smola. Takze oni vedia kedy co.

evittam
26. okt 2017

@ema234 Este raz a pomaly čítaj. RP=UPSVaR, PN a OCR = SP. Dve nezavisle inštitúcie. Uz to chápeš?! Staci,ze sa ti obnovi NP a mas narok na PN aj OCR. RD s tym nič nemá spolocne.
Napr.ak si na MD a tvoj PP trva a ty sa po skončení MD do 7dni das PN tak mas aj RP aj PN-kludne aj rok -teda max.52tyzdnov.😉

evittam
26. okt 2017

@ema234 Este jeden priklad-ty môžeš ist do práce kedy chces, RP dostávas do 3rokov veku dieťaťa, ak pracujes zamestnavatel odvadza odvody-mozes ist na PN aj OCR, SP nezaujima,ze poberas RP.

mizu89
autor
26. okt 2017

Mna sa nikto nepytal kedy mi konci rd.tak teraz ako.dostanem nejaku ocr alebo nie.
a co je NP?

evittam
26. okt 2017

@mizu89 Ano dostanes. NP-nemocenske poistenie.

mizu89
autor
26. okt 2017

@evittam dakujem.nestiham citat.

evittam
26. okt 2017

@mizu89 A preto sa ta nikto nepýtal lebo to nikoho nezaujima-v tvojom prípade. Plati co som už napísala.😉

katkasofka
26. okt 2017

Teraz som mimo takže matka čo je na RD moE byť ocr alebo pn?

evittam
26. okt 2017

@katkasofka Ano moze, ale len za určitých podmienok. Vysvetlila som vyššie.

slavka030
26. okt 2017

Moja sestra bola na RD so synom, platila si dobrovoľné a keď bol chorý, normálne brala ocr. RD,resp. RP vypláca upsvar, a ocr a pn soc.poist. máš nárok na ocr keďže sa ti znova obnovilo nemocenské poistenie.