OTP - nové zamestnanie

29. nov 2021

Ahojte myslíte si, že zamestnavatelia budu pri príjmami nového zamestnanca prihliadať na to či je očkovaný alebo prekonany, aby s ním nemali ďalšie problémy a náklady pri testovaní?
Ako teraz prebiehajú pohovory na pracovné miesto ?
Najlepšie kto ma čerstvú skúsenosť. Myslím, že k 1.1 sa dost ľudí vseobecne nastupuje do nového zamestnania.

7lenka11
29. nov 2021

ja nemám aktuálnu skúsenosť, ale vo svojom okolí vidím, že sú firmy, ktoré na tom bazírujú.. viem o firmách, kde je 100% zaočkovanosť, a preto takýto postoj prirodzene žiadajú aj od nových ľudí.. závisí však na akého zamestnávateľa natrafíš, je to individuálne.. navyše po Novom roku sa zase môžu zmeniť opatrenia a všetko môže byť inak

mogaa
29. nov 2021

tak samozrejme pre firmu je výhodnejší zaočkovaný človek.....ale nie kvôli testovaniu, ale ak sa začkovaný dostane do styku s pozitívnou osobou a nemá príznaky - neostáva v karanténe.....od 1.12. nebudú karanténne PN, čiže prvých 10dní neočkovaný musí byť v karanténe ale platiť mu to bude už zamestnávateľ nie SP......

kikus7
29. nov 2021

@mogaa Lenže aj ten očkovaný môže skončiť v karanténe s koronou. Poznám taký prípad.. Myslím, že pre zamestnávateľa je výhodnejší človek, ktorý nechodí vôbec na PN-ky a má dobrú imunitu. A nie posudzovať podľa toho, či je niekto očkovaný dobrovoľnou vakcínou alebo nie. To by si potom mohol zamestnávateľ vyberať aj medzi ženou a mužom a uprednostnil by muža, lebo žena môže rodiť, na OČR či k lekárom väčšinou ide tiež žena s deťmi. Neviem, či by sa takáto diskriminácia páčila matkám..

mogaa
29. nov 2021

@kikus7 a čo myslíš, akú ženu zamestná zamestnávateľ ak má na výber ? ženu s malými deťmi alebo ženu s väčšími deťmi príp.bez detí? lebo to je presne rovnaká otázka akú pokladáš ty.....sú vyslovene zamestnania kde sa prihliada na to či je človek očkovaný - napr.DSS, oblasť zdravotníctva, menšie firmy kde sú všetci očkovaní a je tam vekoví priemer 50+.....samozrejme nie všetky firmy a nie všetky spoločnosti, ale existujú aj také....

kikus7
29. nov 2021

@mogaa Ja som ako bezdetná problém nemala. A keby ma niekto takto chcel diskriminovať, tak by som pre takého zamestnávateľa ani robiť nechcela. Rozhodne by som nechcela robiť u zamestnávateľa, ktorý takto rozmýšľa. Potom tak jeho spoločnosť aj vyzerá.. V zdravotníctve sa ale vyžadujú očkovania, ktoré sú tu roky- čo viem, proti žltačke B sa vyžadovalo. A ani všetci zdravotníci nie sú očkovaní proti korone.. Mňa by len zaujímalo, ktoré firmy takto selektujú ľudí. Pokojne mi ich napíšte aj do súkromnej správy. Nech sa v budúcnosti takýmto firmám môžem vyhnúť a nemusím ich podporovať..

kikus7
29. nov 2021

@mogaa A nerozumiem, prečo sa očkovaný kolega má báť nezaočkovaného. Možno práveže ten neočkovaný sa bojí tých očkovaných, ktorí v práci soplia, ale testovať sa nemusia. A prečo teraz sa zisťuje, že je tu možno nový variant. Kto ho sem asi priniesol, keď nezaočkovaní sedia doma na riti? Toho by sa zamestnávateľ nemal báť? Keď mu na pracovisko z dovolenky zo zahraničia príde zaočkovaný kolega?