Otvorenie kvetinárstva

mirkovci
25. mar 2022

Ahojte, nenašla som tu aktuálne otvorenú tému kvetinárok. Chcem si založiť živnosť a otvoriť v garáži domu kvetinárstvo. Mohlo by to fungovať skôr na spôsobe prevádzky než kamenný obchod. Čiže keď niekto príde ja mu kyticu uviažem a odovzdám. Možno časom keby sa darilo bola by som schopná garáž kompletne prerobiť, nie len časť aby fungovalo ako predajňa. Na teraz iba takto. Neviem však či potrebujem na to riešiť aj hygienu a čo vlastne potrebujem na úrade vybaviť. Ďakujem za každý príspevok. Mirka

eliaska101
25. mar 2022

A nebola tu takáto tému tuším minulý týždeň? Tiež si chcel niekto kvetinárstvo otvoriť 🙂 A na nete si neskúšala pozerať čo je nutné pre vytvorenie živnosti? 🙂 Väčšinou to býva pekne zhrnuté 🙂

engynka
25. mar 2022

@mirkovci skus napisat do skupiny: Zeny v biznise. Sa mi zda, ze tam kvetinarstvo aj niekto riesil uz. Minimalne tato otazka ako co potrebujes na hygienu v pripade priestoru/kamenneho obchodu to tam bolo riesene.

mirkovci
autor
25. mar 2022

@engynka ďakujem konečne dajaká reakcia po niekoľkých príspevkoch. ❤️

mirkovci
autor
25. mar 2022

@eliaska101 pravdaže som skúšala. Len je to tak zložité ze sa v tom strácam. Všetko je písané všeobecne, ja potrebujem konkrétne odpovede na kvetinárstvo.

mirkovci
autor
27. mar 2022

@engynka bohužiaľ som sa nič nive v skupine nedozvedela a komunikácia tam viazne. Asi tam nie sú často baby. Všeobecne mam pocit že niektoré ani nechcú poradiť a pomôcť aj keď by vedeli. Pri tom nepotrebujem nikoho nápady, prevziať ich spôsoby podnikania či kopírovať ich. Potrebujem len poradiť v tej spleti byrokracie.....co už

kornelies
2. apr 2022

@mirkovci Mas ruzove okuliare. Cerstvo rezane kvety mozes predavat maximalne na trhu, bez toho aby si mala kamennu predajnu. Inac viacej prerobis ako zarobis.

jannka89
2. apr 2022

@mirkovci
V prvom rade si nemôžes otvoriť kaderníctvo v rodinnom dome, pokiaľ nemáš priestor skolaudovaný na daný účel... ak je to čisto rodinný dom musíš robiť zmenu účelu užívania stavby ... To sa rieši s ruvz, odbor hygiena životného prostredia, myslím, že aj stavebný úrad je účastník konania ...až potom sa uvádzajú priestory do prevádzky, opäť cez ruvz...

kornelies
2. apr 2022

@jannka89 Ona chce kvetinarstvo.

jannka89
2. apr 2022

@kornelies to mi asi mobil prepísal ☺️ plati to pre akúkoľvek prevádzku...

mirkovci
autor
4. apr 2022

@jannka89 ďakujem za odpoveď. Budem sa ďalej informovať

mirkovci
autor
4. apr 2022

@kornelies otázka nebola aký má kto na to názor, otázka znela čo potrebujem vybaviť.

kornelies
4. apr 2022

@mirkovci Prepac, ved mne to moze byt jedno, ci bude tvoj busines uspesny.

jannka89
4. apr 2022

@mirkovci áno to bude najlepšie, zavolať na konkrétny úrad a informovať sa...možno v tvojom okrese by vedeli prižmúriť oko nad tým papierom, v mojom okrese by to bez toho neprešlo ;) tak uvidíš aké požiadavky na teba vysypu, sama od seba to nespomínaj ;) viem, že komplikovanejšie pri kvetinarstvach bolo ak sa tam pracovalo s chemickými látkami (hnojivá...), ale ak budeš predávať v originálnom balení, teda nie, že ty niečo rozlievas, riedis... Tak by to malo byť jednoduché

luccija
4. apr 2022

@mirkovci napíš na živnostenský úrad mne odpísali hneď do 2 dni Ale podľa mňa ako klasická prevádzkareň, takže všetky úrady...okrem toho musíš vyňať priestor neviem či to platí aj pri garáži ja som sa pýtala, ak by som mala prevádzku z jednej z miestností.Moja teta má kvetinárstvo neviem si predstaviť ten tvoj štýl, lebo kvety musíš kúpiť...mala by si dať blok predsa to je príjem, takže ohlasena prevádzka...neviem je to kostrbaté napíš na živnostenský na to tam tie úradníčky sedia🙂