Otvorenie kvetinárstva

erika131722
24. apr 2016

Ahojte! Chceli by sme otvoriť kvetinárstvo len nevieme vôbec ako začať, niečo sme prečítali na nete ale ... ale 🙂 Viete nám napísať nejaký postup, čo treba a aké sú investície. Dakujem 🙂

n0mi
24. apr 2016

Treba si spisat podnikatelsky plan a ist pekne po poriadku. Samozrejme ziskat prvotne zdroje na otvorenie a zabehnutie. Ked uz mate sen ci plan si otvorit kvetinarstvo tak si ho treba zacat plnit a nie cakat, ze niekto za Vas vypracuje vsetko a uz len po otvoreni budete profitovat.

vierkal
25. apr 2016

@erika131722 ahojik ja som mala kvetinarstvo da sa aj dotacia zobrat ak si na urade prace co nepises ale poviem ti korupcia poriadna na uradoch hlavne hygiena- ale napisem ti viac na meil ale ak chces mi crnkni poradim ti co a ako🙂)))))drzim inak palce aleje to krasna praca s kvietkami 13 rokov som mala kvetinarstvo a myslim e sa k tomu zas vratim po materskej🙂)

miriam111111
15. jún 2016

Ahojky.Ako ste na tom s vybavovanim?Uz nieco mate?Aj ja si chcem otvorit kvetinarstvo no chcem sa spytat ci nepoznate nejaku kvetinarku co by bola ochotna mi spravit kurz viazania kytic.Tak v okoli Ziliny az Trencina. 😊

verushkokav
15. jún 2016

Treba si prepočítať reálne náklady , tz nájom + odvody + dane + cestovné pre tovar a čo to + na začiatok , treba myslieť aj na to , že kvety nie sú pevný tovar , tz , keď sa nepredajú - máš odpad za kt. ti nik nezaplatí ..... ak nemáš vlastný priestor ...... v dnešnej dobe - čo ja viem - možno za pokus to stojí - je to 50 na 50 , buď to pôjde alebo nie ......veľa šťastia 😉

worker_falcon
15. jún 2016

@verushkokav kdeže 50:50. keďže si to daná osoba nedokáže ani predstaviť, tak je to na 99% jasné... Slepé kura k zrnu len tak ľahko nepríde.
Mimochodom, dosť stará téma.

miriam111111
15. jún 2016

Je mi jasne ze zaciatky budu asi tazke ale budem to mat pri dome takze aspon na tom co to usetrim a myslim ze tu u nas pojdu hlavne vence a kvety na cintorin a sadenicky do zahrad.Isto ak kytice ale tych asi tak vela nebude.Uvidim uz mame projekty tak to skusim.Zatvorit sa da vzdy no nechcem ci v buducnosti nadavat ze som to ani neskusila 🙂

verushkokav
15. jún 2016

@worker_falcon každý má svoj názor ...... my sme mali predavačku, kt. sa týždň triesli ruky ak mixér , a po mesiaci nádherne aranžovala ......treba dať tomu šancu .... samozrejme , ťažko sa vyjadrovať k tomu , aké má zakladateľka témy podmienky , ak má vlastné priestory - tak vyhrala ..... a je to na nej či pojde smerom hore alebo dole ....

worker_falcon
15. jún 2016

@miriam111111 a máš spočítané, koľko tých kvetov budeš musieť predať, aby si sa vôbec uživila? a máš v okolí takú kúpnu silu? Zavrieť sa dá vždy, ale je rozdiel, či to zavrieš po zadotovaní 10k eur, alebo to ani neotvoríš. Ale čo, ak máš voľné peniaze, ktoré nevieš lepšie využiť, tak do toho. lepšie, ako ísť "hrať" forex.

miriam111111
15. jún 2016

@worker_falcon a vy mate kvetinarstvo?

jaru3ka
9. okt 2016

@vierkal .Ahoj,precitala som si tvoj príspevok.normalne má potešilo že sú ešte na svete ľudia ktorý poradia tomu druhému ktorý potrebuje radu pre začiatok.ja sama som kvetinarka ale doteraz som bola len zamestnanec ale chcela by som si otvoriť živnosť.preto tu bludim a tiež som vďačná za každú radu.podporu ale zatiaľ som sa nič nedozvedela😑

vierkal
10. okt 2016

@jaru3ka dakujem no ako pisem podr....urady na svk tam to je najtaksie. ovela lespie je mat svoj priestor kde neplatis najom . iank mne sa vela krat podarilo kupit kvety aj za 0,02centy kusovky a predat ich za 0,50centov.proste ked je sikovna obchodnicka najde si dovozcu s kvetmi alebo dobry sklad kde mu daju zlavu taks a da krasne zarobit a sviecky som kupovlaa priamo vo vrbovciach vo vyrobe. velakrat som aj videla ako sa robia sviecky co bolo zaujimave.krasne su aj zive vence ale bacha na polovnikov su velke pokuty za to. staci si dat na bazari inzerat kto ma na predaj konare ihlicne da sa aj tam zohnat ludia maju stromy a ked ich zrezavaju su radi ked im to niekto odveze a vy to krasne spracujete
no kadeco sa da teraz vymysliet

erika131722
autor
10. okt 2016

@vierkal Ahoj, až teraz som uvidela tvoju reakciu, píšem Ti internú poštu. 🙂

slawana
16. feb 2017

Ahojte zienky tie ktore mate kvetinarstvo odkial beriete rezane kvety? mate niejaku donasku alebo si pre ne chodite same ? Zhanam dodavatela

kikada
16. feb 2017

@slawana Ahoj. Buď si nájdi priamo dovozcu Z Holandska, príp. Polska.
Druhá možnosť je ísť nakúpiť do velkoskladu V tvojom okolí čo je na začiatok schodnejsia voľba. lebo tam sa dajú brať kvety V menších množstvách. Kdežto väčšinou holandania vyžadujú odbery na stocky.

slawana
16. feb 2017

@kikada vies o niejakom dodavatelovi alebo velkosklade kvetov ?

kikada
16. feb 2017

@slawana podľa toho odkiaľ si? Viem ti dať nejaké kontakty.

slawana
16. feb 2017

@kikada okres stara lubovna

kikada
16. feb 2017

@slawana tak Z východu akurát V Poprade. Máš to ďaleko?

slawana
17. feb 2017

ani nie... poprad je asi tak daleko ako presov takze v pohode

kikada
17. feb 2017

@slawana píšem IP

mirka2820
4. mar 2017

Ahojte...potrebovala by som poradiť....som zo Senca a planujem otvorit kvetinarstvo...chcela by som sa spytat ci by ste mi vedeli odporucit kvalitných a aj cenovo dostupných dodavatelov rezanych kvetov, crepnikovych, umelých kvetov ako aj doplnkov na aranzma ale aj celkovo doplnkovy-darcekovy tovar....bola by som vam velmi vdacna za kazdu radu..a este chcem sa spytat, kolko eur ste dali na zaciatok do toho?? dakujem

slawana
4. mar 2017

velmi rada by som vamporadila ale ja sama o mesiac otvaram a este neviem ani odkial tovar brat

zuzanalv
23. apr 2017

Zienky,kvetinarky ste tu??

adianaha
1. jún 2017

Ahojte dievčence kvetinárky vedela by mi niektorá poradiť ohľadom viazania kytíc je nejaký kurz alebo musím isť prosiť nejakú kvetinárku či ma zaučí čo poviete tiež je môj sen otvoriť si kvetinárstvo ale som už 6ty rok na MD a teraz v okt-obry mi končí neviem či mam začat hneď podnikať či počkať ist na úrad prace či nedostanem nejakú dotáciu neviem si poradiť a už nedostanem ani tie 200e Rod. prísp, na podporu asi nemám nárok keďže mi počas materskej dali výpoveď ,tak neviem ako začať dakujem za každu dobru radu .

zuzanalv
2. jún 2017

@adianaha ja som otvarala teraz v maji,popri tom mam opatrovatelske na starku,nedostala som ziadnu dotaciu ,ani som neziadala,tym sa mi to dost urychlilo....na kurze som nebola,par dni som chodila ku kamoske kvetinarke,ktora ma ten zaklad naucila

k07
5. jún 2017

ak by ste potrebovali do budúcna vizitky, viem odporučiť. Prispôsobia ich dizajn danej firme/predmetu podnikania. Veľmi kreatívni. http://sepiatlac.sk/vizitky/ ja som mala od nich do detského kaderníctva...

petrapolka
26. feb 2018

@mirka2820 odporucam velkoaklad bajecne kvety

petrapolka
26. feb 2018

@slawana skuste bajwcne kvety maju aj velkosklad

slawana
26. feb 2018

a niejake typi na velkosklady na tovar...odkial beriete tovar?

danka1115
1. nov 2018

Baby prosim prosim.som po materskej a velmi chcem si otvorit kvetinarstvo.poradte mi niejake velkosklady na zive kvety.neviem sa k tomu dopatrat.sim z vychodu Bardejov.dakujem krasne