Oznamujte tehotenstvo zamestnávateľovi písomne

veaaa
29. jún 2016

Aby ste nedopadli ako ja....

Tehotenstvo oznamujte zamestnavatelovi PISOMNE!!!som v 5.mesiaci,momentalne doma s vypovedou v rukach!nakolko som to nedala pisomne,vyuzili situaciu,ved tehotna zena je na pritaz🙂

ps pisomne oznamenie som dala az po vypovedi,tj.dnes,nakolko dr. robila az od obeda,mala som tusaka tak som to chcela dat aj oficial,no oni ma predbehli,kym mi ho manzel dorucil do prace.... a je mi vraj uz prd platné....som stastna a vy to berte ako upozornenie.

evittam
29. jún 2016

@veaaa A teraz čo?! "Skoro" si sa spamätala - toto vie už hádam každý normálny človek, že všetko so zamestnávateľom treba riešiť písomne a on bohužiaľ pre teba využil len tvoju hlúposť a neznalosť. Tak to máš poučenie do budúcnosti... 😉

veaaa
autor
29. jún 2016

@evittam a teraz nic ;) len upozornujem ine hlupe a neznale 🙂

nyusika
29. jún 2016

@veaaa a ved toto je snad jasne kazdej, nie ?

misicka27
29. jún 2016

@veaaa ja som dala hned ako som to oznamila officialne...do tyzdna

veaaa
autor
29. jún 2016

@nyusika asi som exemplar,zavisi od zamestnavatela? neviem,pri prvom stacilo ustne.... no co uz

nyusika
29. jún 2016

@veaaa inak, ono by sa to este dalo nejak napadnut....mozno ako prebratie vypovede pod natlakom, ci take nieco.

inak, dobri hajzlici, zamestnavatel ako lusk.
ja by som toto zverehjnila vsade, kde sa da

eeffka
29. jún 2016

@veaaa bez urazky ano tehotna zena , nasledne na MD a RD nebodaj na retazovej je na pritaz...taka je situacia
jednemu nerozumiem, zeny na tomto fore este ani nohy nezlozia k sebe a uz vypisuju do fora, kde a ako si dat vystavit Tehuknizku a ty si za 5m nepostrehla ze to mas oznamit pisomne?

dkethe
29. jún 2016

shit! no, o roobtu si prisla ale aspon matersku budes dostavat. a hod sa na pn do porodu, to ti trva aj po vypovedi

inac baby, mudre ste, ale aj v nasej 'terminovke' x bab to oznamilo ustne, lebo vsak sefova je fasa a vsetci sme fasa naj kamosi.

veaaa
autor
29. jún 2016

@misicka27 ja som to mala dnes presne 4ty den ako som povedala ustne,aj pisomne som mala na dnes pripravene...

evittam
29. jún 2016

@dkethe No tak sa treba vys..ť na "fasa šéfovú" a akože "fasa najkamošov v práci" lebo to sa ti nevyplatí a treba sa poistiť a spraviť všetko tak ako sa má - lebo väčšinou títo "fasa najkamoši v práci" ťa prví odpíšu - česť výnimkám samozrejme.....dnes to už bohužiaľ takto vo väčšine firiem nefunguje a platí ako si zariadiš tak máš... 😉

nyusika
29. jún 2016

@veaaa
nezavolas si na inspektorat prace ?
ked si to oznamila ustne...a cakala len na lekara, preslo by to ako neplatna vypoved.

plus tam nakecaj bajku o tom, ako ta zdeptali, tehotna zena - hormony utocia...

nedarovala by som im nic !!

misicka27
29. jún 2016

@veaaa a to ta mozu vyhodit tehotnu?! Ja som vzdy bola v tom ze nie....kym nesi v skusobnej dobe

eeffka
29. jún 2016

@misicka27 kym nie je pisomne oznamene ze je tehotna tak hoci aj na schodoch porodis si povazovana za netehotnu

nyusika
29. jún 2016

@misicka27 mozu, pretoze tehotna si az vtedy (pravne, pre zamestnavatela), ked to PISOMNE oznamis, samozrejme, aj s potvrdenim od lekara - rozumej kopiou tehotenskej knizky

dkethe
29. jún 2016

@misicka27 lenze tehotna si len vtedy ak to das na papieri :D :D bez papiera si aj tyzden pred porodom stale netehotna podla zaaaakona

veaaa
autor
29. jún 2016

@nyusika taketo veci riesi inspektorat?

sissy27
29. jún 2016

@misicka27 pre zamestnávateľa si tehotná až vtedy, keď to oznámiš písomne... aj keby si sa tam premávala s bruchom 2 týždne pred pôrodom, ale neoznámila si to písomne, tak preňho tehotná nie si...

nyusika
29. jún 2016

@veaaa jasne...minimalne ti presne povedia, aky dalsi postup by bol vhodny.

dkethe
29. jún 2016

@evittam :D moment, sak ja som si aj raz denne pred sefom zafajcila (taku tu tehotensku slabu cigu) lebo ja som jediny tuhy fajciar vo firme, ze by nepodozrieval :D :D

taaze ja zakona a 'fasa kamaratstiev' velmi znala... len ine baby furt rady riskuju :/

evittam
29. jún 2016

@nyusika A na čo čakala konkrétne na lekára - veď stačilo písomne oznámiť, že je tehotná a prefotiť prvú stranu tehotenskej knižky - "toď vsjo".....Ja som dokonca ani kópiu tehotenskej knižky nedávala - nikto to nechcel. A na inšpektoráte jej nepovedia nič iné - bohužiaľ písomne to neoznámila - tak to dnes chodí....
@veaaa

natalym
29. jún 2016

@veaaa Ale teda nebolo to pekné od zamestnávateľa. Mne každý zatiaľ uznal slovné oznámenie v pohode, ani som sa s týmto ešte nestretla.
To je dnes doba.

A ostatné baby čo sa ventilujete? Však prečítam a max. poďakujem, je to info. Ešte jej aj vynadajte. Fakt ženy hlúpe.

sissy27
29. jún 2016

@veaaa žiaľ teda, žiadna novinka... ale môžeš skúsiť ako píše @nyusika, možno bude nejaká šanca na úspech, aj keď veľmi by som s tým nerátala... neviem, či máš ako dokázať, že si to povedala ústne, alebo to môže vedúca bez hanby zaprieť...

charlie1980
29. jún 2016

Ze je to na SK zname, to viem. Ale ze tehotna nie je Nijako zakonom chranena (pokial je to dokazatelne), ani to ma neudivuje !!! Hanba Slovensku a deravym zakonom !

nyusika
29. jún 2016

@evittam uz toto nemusela vediet, ze aj tak to staci...mozno si myslela,z e potrebuje specialne potvrdenie od lekara

misicka27
29. jún 2016

No nastastie som asi natrafila na toho lepsieho zamestnavatela...dobre vediet

evittam
29. jún 2016

@dkethe No veď toto a potom sa tu sťažujú ako ich os..li....a pritom si za to , bohužiaľ, môžu len a len samé.....ale všetci naokolo sú svine....

nyusika
29. jún 2016

@charlie1980
klud, tehotna je chranena najviac, ako sa da, ver mi...ale tehotna je az vtedy, ked to pisomne oznami

veaaa
autor
29. jún 2016

ja som odovzdala papiere ze som tehu dnes,neviem preco sa to takto,neviem ci ma niekto bonzol ze stresujem a vybavujem si ich u dr alebo co a oni sa ponahlali.....

evittam
29. jún 2016

@nyusika Ja netvrdím, že to schvaľujem a že sa mi to páči. Ale vieš čo znamená myslieť?....H..no vedieť.... 😉

nyusika
29. jún 2016

@evittam ved ja suhlasim...len sa to snazim nejak pochopit 🙂