P - čko. Vystaví ho lekár aj na oddych?

hanam
7. apr 2009

ahojte, nevie niektora z vas ci moze lekar vypisat taky papierik o celodennom osetreni, myslim ze sa to nazyva P-cko aj na nejaky cely den napr. ak to chem na oddych na stvrtok? Neviem ci to vypisuju len ak clovek je na nejakom vysetreni alebo je mozne o to poziadat aj na oddych. Dovolenku nemam tak by som to chcela riesit takto ak by sa to teda dalo. Ono si to vraj moze vybrat kazdy zamestnanec neviem kolkokrat rocne alebo ako. Nemate niektora skusenosti.

jaduska
7. apr 2009

to Péčko sa vypisuje pri ošetrení - môže sa na hodinu až celý deň. Napr. keď ti vytiahnu zub a je lepšie ísť domov, tak sa dáva P na celý deň. Skôr sa používa, keď človek nechce ísť na PN. Každý zamestnanec má nárok na 7 dní (resp.56 hodín) ročne...

luciaakubko
8. apr 2009

ja som p-ecko mavala bezne aj na cely den. Robotu som mala v inom meste ako lekarov.

emjee
8. apr 2009

ako tehulka mas narok na viac ako 7dni Péčka 😉
oficialne by si to mala dostat len na cas nevyhnutny na osetrenie, ak je stav vaznejsi tak na cely den (napr. ten vytrhnuty zub) alebo ak mas svojho lekara daleko (v inom kraji ci okrese 😀), ale na oddych ti to asi nedaju 😀 len po dohode s lekarom