Plat sestry v ambulancii

anita6666
7. dec 2016

Prosím nejakú sestru,pripadne niekoho kto sa v tom orientuje,kolko činí plat sestry v štátnej ambulancii? Prosila by som real.skusenosti,kludne do súkromnej pošty,mam na mysli skôr ambulancie v univerzitnej alebo fakultnej nemocnici.

lucinka511
7. dec 2016

@anita6666 v cistom omolo 500e

katriona1
7. dec 2016

tak já budu psát konkrétně za UN Bratislava, tady se platí podle tabulek, takže záleží od odracovaných roků, specializace a výšky osobního ohodnocení, takže mladá sestra bez specializace by měla mít okolo 500€, se specializací a nějakým osobním přes 600€ čistého
a ještě dodám, že sehnat místo ve státní ambulanci je bez známosti velkým štěstím 🙂

anita6666
autor
7. dec 2016

Je mi jasné že podľa tabuliek,tie sú dosstupne na nete,skôr má zaujímajú real.skúsenosti,nakoľko pri súčasnej plat.legislatíve nie je ani osobne ohodnotenie vyplácané a trochu sa mi nechce veriť,že sestry sú tam ochotné robiť za 600 e v čistom s 20 príp.viac ročnou praxou,čo teda mám z okolia takéto avízo.

katriona1
7. dec 2016

@anita6666 no tak kolegyně co přišly třeba z Košic tam pracují za méně než 500€ na směnách, takže pracovat za 600€ na ranní na ambulanci je ještě celkem pěkné
osobní není nijak nárokovatelné, to je i v rámci jedné nemocnice jiné, záleží na vrchní jak ho rozdělí, ale u nás bývá okolo 100€ a potom ta specializace je taky více než 100€, takže záleží jestli jí má nebo ne, u nás sestra s 20 letou praxí určitě nepracuje za 600€, ale v Bratislavě v Univerzitní jsou jedny z nejvyšších platů na SK
a když je ti na ambulanci málo, vždy se dá jít na oddělení na směny a tam bude plat o 150-200€ vyšší

anita6666
autor
7. dec 2016

@katriona1 na ambulancii netreba žiadnu špecializáciu, sestra,ktorá by ju aj mala,tak ju nebude mať zaplatenu,(info od manažéra sestier)nakoľko postačuje stredná zdravot. Škola za starého režimu a tabuľky hovoria jasnou rečou....650 e za 20 rokov praxe jedna zmena,žiadna špecializácia ani vš

katriona1
7. dec 2016

@anita6666 tak ono je to všude jiné, já jsem psala jak je to u nás, ty platy se velmi liší, pokud specializace na dané místo není potřebná tak jí nezaplatí a osobní také dát nemusí pak zůstane jenom ten základ, jinak je zajímavé, že svokra pracovala na uro ambulanci a na protetie v Kováčové a tu specializaci si tam musela každá udělat, ona měla pár let do důchodu tak nemusela, otázka je jestli by jí to i zapatili a teda jako sestra s tou 20 letou praxí měla těch 600€