Plat v školstve počas zatvorenia škôl

oknibukaj
8. apr 2020

Ahojte, dievčatá,

neviem, či je tu nejaká relevantná skupina, nemám čas to hľadať. Chcem sa opýtať tých z Vás, ktoré pracujete v školstve, či už ako učiteľky, alebo asistentky, vychovávateľky.. či beriete v tomto období plný plat alebo ste na PN, či OČR?

Ďakujem za Vaše odpovede.

marzuz89
8. apr 2020

@oknibukaj predpokladám, že čerpajú prekážky na strane zamestnávateľa a plný alebo znížený plat, prečo by mali byť PN ci OCR?

benit
8. apr 2020

Je tu skupina uciteljy na mk. U nas sa berie 100% plat, mame pracu na doma. Sestra v ms je na 80%.

mtsl
8. apr 2020

100% platu. Teraz cez prázdniny dovolenka - čo je logické a zamestnávateľ má na to právo. Na to je nariadenie. Pozri https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/pracovn...
tým sa musí riaditeľ riadiť 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
8. apr 2020

Môj otec je VS profesor, im nariadili čerpanie dovolenky hneď od začiatku zavretia škôl. Samozrejme, že je to prekážka v praci, ale školy nemajú peniaze, tak sa takto dohodli s dekanatom, že aj tak mala väčšina veľa dovolenky ešte z minulého roku..

fokuska
8. apr 2020

@oknibukaj Zakladna skola - plne (alebo dokonca vacsie) pracovne nasadenie, plny pracovny cas a teda plny plat. Pocas prazdnin dovolenka.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gelifil
8. apr 2020

@lula313 a kto uci?

xxxzzz
8. apr 2020

@oknibukaj ZS su na 100%, MS + SKD na 80%

alenah31
8. apr 2020

@gelifil študenti dostávajú na mail alebo cez AiS pokyny a materiály k štúdiu, niektorí majú online semináre či prednášky + študenti robia seminárky, prezentácie a online testy.

gelifil
8. apr 2020

@alenah31 ale zadavaju im ich ti, co maju dovolenku?

simsalabim
8. apr 2020

@oknibukaj moja suseda uci na VS a hovori, ze v zivote tak nemakala. Vsetko musi oducit online cez audiomeetingy, pisomne usmernovat tych, co tvrdia, ze na audiomeeting nemaju technicke vybavenie - s tymi si pise v chate, a opravuje kvanta uloh a zadani, ktore sa inak urobia na seminari a s kontrolou u vsetkych to trva 15 minut. Tych 15min teraz potrebuje na 1 studenta z tych okolo 180, co ma. Plat ma zatial 100%, ale idu jej siahat na osobne ohodnotenie (ktore jej bolo udelene za projekty, publikacnu cinnost a granty). A vedenie avizovalo uz aj prepustanie.

alenah31
8. apr 2020

@gelifil VŠ fungujú trochu inak - profesori, doktoranti, dekanát.....v podstate môže čerpať dovolenku na jednej VŠ resp. fakulte a na druhej VŠ (kludne môže učiť na dvoch) klasicky je doma s platom a učí. Niektorí ešte majú príjem z výskumu, uverejnených článkov, vykonávanej odbornej praxe....VŠ nepracujú zjednotene - každá je nastavená po svojom.

lula313
8. apr 2020

@gelifil predpokladám, že doktorandi a “male ryby”, otec možno len zada učivo, čo si majú prejst, sprístupní materiály/prezentácie. On pôsobí v oblasti potravinárstva, venuje sa najmä výskumným projektom, písaniu karentovanych publikacii, pre neho je jeho praca poslanie, čiže on sa jej venuje piatok, sviatok, keďže to je viac-menej tvorivá cinnost a mozog vedca sa nedá “vypnut”, lebo má dovolenku, čiže on v podstate pracuje stále.

gelifil
8. apr 2020

@lula313 ano, poznam

veronikag18
8. apr 2020

moja svokra je učiteľka v MŠ a majú normálne 100 % plat, zajtra a v utorok majú normálne dovolenku, pracuje z domu, posiela im riaditeľka nejaké úlohy na vypracovanie

vulka
8. apr 2020

@oknibukaj Ak by sme boli na PN alebo OČR, kto by učil tvoje deti dištančne? Normálne makám a ako napísal ktosi vyššie je to o 100% náročnejšie ako pri bežnom učení.

melli88
8. apr 2020

@veronikag18 len pre zaujimavost. To ako ucitelka MS ma aku pracu na doma?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melli88
8. apr 2020

@hettinka. Nase icitelky nerobia nic. kludne sa do mna pustite /netyka sa ma to len som sa zamyslela/. Preco taka ucitelka MS ma 100% a pracujuci co ostali doma 60%. 🤔

veronikag18
8. apr 2020

@melli88 riaditeľka im dáva úlohy na vypracovanie, robia týždenný report, niekedy aj každý deň, majú si prečítať nejakú knihu a urobiť z nej vycuc a hocijaké blbosti im posielala

veronikag18
8. apr 2020

@melli88 nad týmto som sa aj ja zamyslela prečo to tak, v nijakom zamestnaní nedajú 100% keď si doma

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mtsl
8. apr 2020

@veronikag18 no veď aj ty si sa mohla stať učiteľkou a teraz brať 100% platu a "nič nerobiť" tak ako my učitelia. Stačilo 5 rokov študovať na VŠ 😀

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
melli88
8. apr 2020

@mtsl to je zaujimavy myslienkovy pochod. To kde by sme boli keby kazdy chcel byt ucitelom? Len je nefer ze ucitelka MS ma 100 za nic. Ucitelia na ZS a SŠ si to istym sposobom odrobia a zamestnanci zavretych firiem maju 60%. Ved odborari sa aj ozvali

veronikag18
8. apr 2020

@hettinka okrem home office som myslela a v tejto situácii a je rozdiel byť učiteľka v MŠ ako učiteľka ZŠ, učiteľka ZŠ má jasné, že kopu práce to chápem

veronikag18
8. apr 2020

@mtsl nikde som nepísala, že učitelia nič nerobia a keby aj tak vyjadriť svoj názor môžem, či je to zakázané??

mtsl
8. apr 2020

@veronikag18 A kde som ja písala, že nemôžeš vyjadriť svoj názor.
@melli88 prečo každý? Nik nevedel že takáto situácia nastane, nie som učiteľkou 18 rokov aby som v čase koronapandémie brala 100% platu. Nik mi tých 18 rokov nezávidel prácu, ani teraz mi nik nezávidí moju prácu ale plat (do teraz v podstate za 2 týždne homeoffice) mi závidí každá druhá - to je zaujímavé.

ludmilaka
8. apr 2020

@oknibukaj ZŠ - asistentka učiteľa, 100% plat, 200% práce. Učíme online.