Platová trieda v materskej škole

drobecbobo
27. aug 2015

Pekný večer,

do akej platovej triedy sa zaraďuje učiteľka v MŠ, ktorá má vyštudovanú pedagogickú VŠ v odbore 1.stupeň ZŠ a kedže stredná bola len gymnázium, teraz si dokončila dva roky externe maturitu predškolská, elementárna pedagogika a vychovávateľstvo? Ďakujem.

pumpkincake
27. aug 2015

Mas v tomto odbore len maturitu takze najprv budes v 7 a potom ta preradia do 8tr. Kym si nespravis vs v tomto odbore budes mat stale 8 zmrazeny plat. Ja mam vs 1. stupen a som v 9tke az po adaptacnom. Ale kedze idem na md tak to bude az o 3 roky 🙂

drobecbobo
autor
27. aug 2015

@pumpkincake Ahoj a ďakujem. Adaptačné mám už za sebou, už som samostatný pedagogický zamestnanec, nakoľko som pracovala v MŠ ešte počas dvojročného štúdia.

sardinka333
27. aug 2015

Ked mám SŠ pedagogicku a soc. akademiu v odbore učitelstvo pre MŠ a vychovávatelstvo tak tiež potrebujem ist na ,,adaptačne,, ak by som chcela ist učiť do MŠ? sorry že ,,nechapem,,...prax mám v školstve.
ak ano tak čo to adaptačne zahrna?

pumpkincake
27. aug 2015

@drobecbobo tak si v 8micke. Mozno ti riaditel da aj deviatku ak mas teda vs v pg odbore aj ked nie v tom co ma byt. To uz trochu zavisi aj od vztahov a o tom ci chce dat. 🙂 ale oficialne viac ako 8triedu mat nemozes 🙂
@sardinka333 kazdy zacinajuci ucitel po skonceni skoly ma adaptacne. Ved prax sme museli mat v skolach vsetci 🙂

sardinka333
27. aug 2015

@pumpkincake len som to nikdy nerobila tak preto sa pytam - sice ako truba ale čo už, kto sa nepyta nič sa nedozvie. A v dnešnom školstve furt nejake veci, školenia, kredity...už v tom mám guláš niekedy.

skolkarik
28. aug 2015

Nechce si niekto urobit prax u Nas? Hladame ucitelku do MS🙂 BA