PN počas celého procesu pred umelým otehotnenim...

ideapad
11. feb 2019
Dobrý deň žienky chcem sa spýtať som momentálne na PN lebo už 4 roky sa snažíme o dieťa a začala som chodiť do Gyn Car centra tam mi docentka dala liečbu injekcie, lieky... Pred odberom vajíčok s postupom na transfer... Moja doktorka mi dala pn aby bolo všetko ok... Keďže sa transfer nekonal urobili mi testy v genetike a hematologii a mam ísť na kontrolu na vyžiadanie posudkoveho lekaraco ma čaká ešte som pri posudkarovi nikdy nebola porušujem niečo ak som ešte na pn.. Aké otázky ma čakajú a co sa mam pripraviť bude vedieť pochopiť ze chceme byť rodina a to ze chcem byt mamou... Prosím o rady blbé komentáre sem nepíšte...
ave17
11. feb 2019
No tak toto ti podľa mňa neprejde, to nie je dôvod nechodít do prace, ze chceš byť rodina
bluesun77
11. feb 2019
A preco chces byt PN? Citis sa fyzicky zle? Ak nie, tak v praci prejdes na ine myslienky a psychika robi vela.
ideapad
autor
11. feb 2019
@bluesun77 no robím v chladnom prostredí... A chcem mať dieta
ideapad
autor
11. feb 2019
@ave17 ak som postúpila liečbu kde si denne pichas 3x do dňa berieš lieky... Teraz čakám na výsledky a o mesiac bude liečba taka istá... Tak čo mám chodiť do práce... A injekcie si pichať medzi ľuďmi alebo sa skrivat na WC a mimochodom sama si ich mam pichať.....
evaachesa
11. feb 2019
@ideapad ak robis v chlade tak potom to ma opodstatnenie ...a injekcie si nemozes pichat rano?
janulka257
11. feb 2019
@ideapad ahoj, dosť podľa mňa záleží s akou diagnózou oficiálne si na PN. Lebo s diagnózou "neplodnosť" sa PN moc byť nedá podľa mňa, ale za to ty nemôžeš, ak ti takú diagnózu dal tvoj gynekológ. Ja som absolvovala IVF, pri prvom cykle som bola PN až odberu oocytov a považujem to za chybu - stresy, práca na smeny, nevyšlo to. Druhý cyklus som ostala doma už takmer od začiatku hormonálnej prípravy a všetko dobre dopadlo, vyšlo to.
Máš ísť na kontrolu posudkovemu lekárovi zo sociálnej poisťovne? To mi príde hovadina, lebo ťa nikto nemôže vyšetrovať proti tvojej vôli.. to je absurdné. Posudkový lekár môže maximálne skontrolovať dokumentáciu tvojmu gynekologovi, či je oprávnenie na to, že si PN.. ale ak máš v papieroch že máš bolesti, atď.. nikto nedokáže že ich nemáš.
Zrejme sa transfer nerobil pre nejaké komplikácie či?
Podľa mňa sa tým vôbec nestresuj. Ak dodržiavaš liečebný režim a nechodíš počas PNky po výletoch a podobne, nič ti nemôžu.
ideapad
autor
11. feb 2019
@evaachesa no robím medzi smeny... A chladné prostredie len teraz čakám na výsledky ja viem ze ma pošle do prace ale ide mi o to co robiť potom ak mi zase nasadí liečbu... Zase ísť na PN alebo si dat výpoveď a potom budem bez práce... Neviem ved tie injekcie niesu ľahká záležitosť mne po nich býva zle a som slaba... Po nich...
janulka257
11. feb 2019
@ideapad kľudne buď PN keď to tak cítiš. Ak ti ju zruší gynekolog, skús sa dohodnúť so všeobecným lekárom. Toto sú výnimočné situácie a nie že ty chceš byť PN len tak .
evaachesa
11. feb 2019
@ideapad no ja som pocas stimulacie chodila do prace, potom paragraf v den odberu vajok a od transferu som pn..aj mne bolo zle z tych hormonov no myslim ze je lepsie byt v klude uz ked mas za sebou transfer. A na kedy ti vychadza transfer? Ake vysetrenia ti idu robit?
ideapad
autor
11. feb 2019
@janulka257 ahoj no ja mam iný problém bola som na pnke aby som postúpila liečbu ivf lebo mne injekcie a samotná liečba nerobila dobre... No nevyšlo mi to transfer sa nekonal a urobili mi testy a výsledky majú byť o 3 týždne už prečo to nevyšlo... A mam ísť k posudkarovi.... Co mam robiť dnes som bola na hematologii na odbery... A tiež cakam na výsledky... No keď mi prídu výsledky postúpim ešte raz tu celú liečbu až po transfer... Docentka mi povedala mam oddychovať a prečistiť sa lebo bolo toho dosť na mna... No preto sa pýtam co robiť čo povedať posudkarovi... A ísť do práce do chladného prostredia...?
ideapad
autor
11. feb 2019
@evaachesa mne transfer zrušili lebo sa mi nevyvyjaju embryjka.... Preto čakám na výsledky... A tvoja práca je aká ty si si pichala injekcie v práci či doma... Lebo ja robím na 3smennej prevádzke a v chlade
evaachesa
11. feb 2019
@ideapad ani jedno embryjko neostalo? 😞 to je mi luto..takze ides do dalsieho ivf? Nemala by byt medzi ivf nejaka pauza? Kvoli hormonom? Ja nerobim na zmeny a pichala som si ich rano pred odchodom do prace. No raz mi to vyslo tak ze som pichala v kabinke na wcku v praci 😃
ave17
11. feb 2019
@ideapad ale ja som to nemyslela v zlom, len podľa mňa takýto argument stačiť posudkovemu nebude, ale držím prsry
ideapad
autor
11. feb 2019
@ave17 ja viem mam to teraz zle
ideapad
autor
11. feb 2019
@evaachesa no a akú si mala liečbu ty... No bohužiaľ ani jedno... Musím ísť ďalej... No preto teraz mam pauzu... No viem ze ma vypíše posudkovy... No bojím sa ze pôjdem do chladu robiť.... A potom nebude vôbec sanca
evaachesa
11. feb 2019
@ideapad kratky protokol, 2 injekcie rano cca 2 tyzdne. K posudkovemu ta kto posiela? Este som o tom nepocula..on ma rozhodnut ci ostanes na pn? No podla mna pn ti obvodna vypise, moze tam dat nieco s psychickymi problemami. Ak ti pn neschvali, mozes si dovolit dat vypoved v praci? Ak ano tak chod do toho, pripadne si skus pohladat pracu s lepsimi podmienkami.
ideapad
autor
11. feb 2019
@evaachesa no ja mam pn u gynekologičky... A ja nemoradujem len teraz jeden mesiac som marodovala ja neviem co je PN-ka... Nonstop robím... No neviem co mam čakať od posudkara.. Aké otázky budú...
wena
11. feb 2019
Veď normálne choď za tvojou všeobecnou lekárkou, vysvetli jej situáciu, kľudne to môžeš aj trochu zveličiť, povedz, že sa zle cítiš aj psychicky, zle spávaš, cítiš sa vystresovaná, tlak na hrudi, máš depresívne myšlienky, bojíš sa že nebudete môcť mať bábo atď. a ona ťa kľudne môže nechať na PN cca 6 týždňov. Ak by si chcela dlhšie, budeš zrejme potom musieť skočiť aj ku psychiatrovi aby ti dal odporúčanie na dlhšiu PN, dá ti tam diagnózu nejakú stredne ťažkú depresiu alebo úzkosť a chodiť k nemu na kontroly, ale inak by ostať na PN vôbec nemal byť problém u teba.
ideapad
autor
11. feb 2019
@wena skratka že som psychopat ďakujem nie... A ja v pnke nemám skuyenost
wena
11. feb 2019
@ideapad Psychopat?? Prepáč, ale si trochu mimo, ľudia sú bežne na PN aj kvôli psychickým problémom, syndrómu vyhorenia, únave, úzkostným myšlienkam atď. a nie sú psychopati. Ja mám viacero kamošiek čo sa snažili otehotnieť a mali napr. stres v práci, nedarilo sa im, tak išli na PN zo psychických dôvodov. Ale tak radej daj výpoveď a buď bez práce keď sa ti to zdá ako lepšie riešenie 🙂
sense
11. feb 2019
@ideapad preco hned psychopat? Pre takero predsudky su depresie,yzkosti a podobne stavy velmi podcenovane a potom sa cudujeme ze ludom prepne a jednaju skratovo...poznam par ludi a nielen od nas z prace kt si taktoto "doma oddychli" lebo nezvladali stres,, al tlak okolia a pred desuatimi rokmi som dokonca videla ako cloveku doslova preplo....
ideapad
autor
11. feb 2019
@wena nie ja viem ze ľudia majú problémy... Aj s týmto ja mam stresujúce prácu a tiež mi odporúčali kľud aj preto mi docentka odporučila mat kľud po hormonálnej liečbe mat dieťa... Lebo to znasam zle
lianka123
22. feb 2019
@ideapad neviem sice preco ides na posudok ale ak to citis tak, ze chces byt PN tak bud. V tomto state budes robit do 60tky takze si myslim, ze ak mas prioritu mat dieta tak ti drzim palce. Ak to robis kvoli naplni prace a praca ta hneva tak sa vykasli na pn a hladaj si druhu pracu, to bude prr psychiku lepsia volba. Kazdopadne dufam ze ti to vyjde.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli