PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

veronika13
31. okt 2006

takže najskôr ten papier od doktorky, ten musím poslať na sociálku?

dahlia23
31. okt 2006

áno
ja ho vždy zanesiem do práce, oni ho posielajú. Ale môžeš ho poslať aj Ty. To jej jedno. Len nech dajú peniaze.... 😀

veronika13
31. okt 2006

😀 veď hej. ja som na PN od začiatku oktobra, tak doktor by mi ho mal už vydať alebo môže aj neskôr, lebo momentalne tam nemám cestu 😢

erika153
31. okt 2006

ahoj veronika, takze ja sice pracujem takze to robia za mna ale ti poviem co to obnasa a co potrebuju na socialke.
v prvom rade potrebuju papier o zacati marodky..
ked marodujes medzi mesiacmi potrebuju papier na prechod medzi mesiacmi to ti da sestricka a samozrejme ked koncis ukoncenie marodky. tak isto tvoju adresu (tu mas na pnke) a ked chces na ucet musis si to na socialke vybavit. toto vsetko na socialke potrebuju aby ti mohli poslat peniazky!

veronika13
31. okt 2006

ja marodujem od 3.10. papier o začatí pn som dala zamestnávateľovi hneď na druhý deň.

erika153
31. okt 2006

ano ten papier ti oni poslali hned na socialku a ten prechod im odnesies tiez a ten tam tiez poslu. v tom pripade ak si zamestnana sa ty osobne nemusis o nic starat a nemusis chodit sama na socialku...vsetko ti vybavia na personalnom...len ten prechod musis doniest urcite aby vedeli na socialke ci este marodujes, pretoze len prvych 10 dni ti plati zamestnavatel a potom uz socialka. ja tiez marodujem od 6.10. a prave dnes mi dali ten papier zajtra ho odnesiem do prace a tym sa to konci..

veronika13
31. okt 2006

ok erika, ďakujem, tak v piatok si musím bežať preň k doktorovi 😖

erika153
31. okt 2006

ja by som sla uz zajtra na tvojom mieste po ten papier lebo zajtra jeprveho uz a ked do piateho nedostanu na socialku od zamestnavatela papier tak ti marodku vyplatia az na buduci mesiac ☹

veronika13
31. okt 2006

len môj doktor je tam len v piatok ☹

erika153
31. okt 2006

aha tak to je ine. skus si tam zavolat ci ti to moze dat aj sestricka(lebo mne to dava sestricka nie lekar)napr. dnes som si bola po ten papier a on tam ani nebol, lebo poradnu nam robi sestricka.

veronika13
31. okt 2006

veď ja by som tam skočila ešte aj dnes, ale môj drahý je chorý a spí a nechcem ho budiť, v piatok je 3. tak to zanesiem na sociálku v piatok sama, aj tak sa dá, nie?

erika153
31. okt 2006

no to neviem, ak vies kde to mas presne odniest tak sa da urcite!ja byvam v kosiciach ale socialku mam vo zvolene tusim (podla firmy) takze ja si to tam nemozem sama odniest 😀 tak som vlastne aj dopadla ked som bola prvykrat vypisana a neposlali mi nacas z prace vsetky papiere a vkuse som tam vyvolavala na socialku takze dopadlo to tak ze som dostala marodku az o tri mesiace 😖

veronika13
31. okt 2006

to poteší 😖 ja som pracovala v žilinskom okrese, ale doktora mám v kubínskom, to nie je jedno do ktorého to zanesiem?

erika153
31. okt 2006

no ved to ze to neviem, ale ked som volala personalistke dala mi cislo na pani do socialky ktora ma nasu firmu na starosti.takze asi nie. najlepsie by bolo zavolat do prace a rovno sa spytat personalistky na ktoru socialku patris ako ich zamestnanec...

boo
23. nov 2006

ahojte, ja som v 13.tt a do konca roka pám pracovnú zmluvu na dobu určitú. tiež uvažujem dať sa na pn až do materskej dovolenky. ocenujem toto forum vela sa človek dozvie a nájde si riešenie problemu... v ktorom potrebuje poradiť. 🙂 🙂 .majte sa

evicska
28. nov 2006

ahojte maminky... no ja v praci tiez prezivam enormny stres, a rada by som sa dala vypisat na PN, ale moja zlata sefka este za mna nezobrala nahradu koho musim este zaskolit, okrem toho ma tu drzia koncorocne premie za nemarodenie...uvidim ale od februara urcite by som bola uz rada doma 😉

lucinkaaa
17. mar 2007

Ahojte, nebudem zakladat novu temu. Opytam sa tu. Ake mate skusenosti s kontrolou pocas PN? Chodili/chodia vas kontrolovat zo socialky? A ak ano, ako takato kontrola prebieha? Chodia aj vecer? Rozmyslam, ze kebyze som sama doma a pridu mi zrovna v case ked mi je hrozne zle a nechce sa mi vystrcit nos z postele, tak to by bol asi problem.

jamimi
19. mar 2007

Lucinkaaa tak s tou kontrolou je to rozne,u mna boli koncom januara a dnes.Nakolko nam nefunguju zvonceky tak mi len hodili papier do schranky,takze si musim vybavit papier od dr. ze som bola u neho aj ked som bola doma 😒 😠 ,mam ale smolu lebo vsetci dr.boli dnes doobede,takze zajdem za dr.chirurgom-znamym a poprosim ho o papier,dufam ze ho dostanem.Takze vobec neviem ako prebieha ale myslim ze skontroluju OP a PN,na tvojom mieste si dam napisat vychadzky ja mam od 10-12 a od 15-17.takze vela stastia a ziadne kontroly-lebo im nevysvetlis ze si bola doma ked sa k tebe nedostanu 😒 😉

iwis
19. mar 2007

Ahojte, nevedeli by ste mi poradiť?Som študentka na rizikovom tehu,čiže ma doki vypísal na PN,to bolo niečo pred vyše dvoma týždňami,teraz som bola na kontrole a povedal mi že to vyzerá tak,že budem na PN až do konca,zatial mi ani vychádzky nechcel dať... Lenže ja musím chodiť do školy na cvičenia a aj na niektoré povinné prednášky (som na VŠ),lebo sa bojím že potom neporobím skúšky. Dostala som od sestričky 3 papiere z toho si mám ja jeden nechať a tie dva poslať škole,som tam s tým bola aj osobne a tam mi povedali,že oni to nepotrebujú lebo nám študentom štát neplatí nič do sociálky(preto nemám ani nárok na materskú),že ja potrebujem iba doklad pre vyučujúcich o tom že som bola PN.Takže mám všetky tri papieriky a u dokiho mi povedali aby som si ich teda nechala a na konci PN ich odovzdala,lebo oni to všetko budú posielať do sociálnej poisťovne... Teraz konečne otázka 😅 : Príde aj mne kontrola? mala by som z toho nejaké problémy?

Ja som si vždy myslela,že takéto všeliaké serepetičky sú len pre zamestnaných aby dostávali nemocenské dávky a kontroly ich kontrolujú aby niekto nebehal hore dole a zneužíval tak PN... Tým pádom sa asi nemusím báť kontroly?

sisstin
19. mar 2007

iwis: no..pokud jsi zaměstnaná a budeš pobírat nemocenskou..tak by přijít mohla..ale pokud jsi čistě jenom studentka..tak asi ne..jelikož žádné peníze nepobíráš..a zaměstnavatel tě nemá důvod kontrolovat 😕

lucinkaaa
20. mar 2007

jamimi, to myslis uplne vazne? to je ale hrozne, co su v tej socialke na hlavu padnuti? takze ked sa dnu nedozvonia tak automaticky to znamena ze ty si nie doma? to je ale hrozne. Ja viem, zi ich to asi musi rozculovat, ze sa nedostanu dnu, ale ved predsa niekto im otvorit musi, aby sa dostali ku dveram a tam keby zaklopali, tak snad otvoris. A ked ti hodili ten listok a iba by si im zavolala, ze si bola doma, ale mate pokazene zvonceky, tak to ti ani neuznaju? ja si teda neviem predstavit, ze by sa mi to ozaj stalo, ze mam hroznu migrenu a nikto doma a ja nejdem otvorit a potom je z toho takyto pruser. to aby som potom zhanala vyhovorky?! no mne doktor nechce dat vychadzky, povedal ze najskor o mesiac, alebo skor o dva 😒 . Jasne, ze keby ich mam tak tu nediskutujem.

iwis, ak ti nevznika narok na PN a teda nebudes od statu brat nic a nie si ani zamestnana, ziadna kontrola ti nepride. a keby aj prisla tak co by urobili?? nemozu ti nic, urcite nepridu.

adkag
20. mar 2007

iwis, tak aj ty si doma na PN? ja tiez, tiez vravela lekarka, ze asi az do konca,ale uvidime, zatial mam hlavne lezat a nenamahat sa, ale vraj prejst sa vonku mozem, ked mi uz to spinenie prestalo. robim aj take lahsie prace, ako utieranie prachu a tak,kde nedviham tazke veci. a ako sa citis? uz je to lepsie? no s VS to budes mat problem byt na PN, ale nemozu ti dat individualny plan? alebo prerusit skolu?

Lucinkaaa, ja som tiez pocula,ze gynekologovia nemozu davat vychadzky, tak to ma asi kazdy inak.

skrecok
20. mar 2007

Ahojte,
gynekologovia mozu davat vychadzky, len treba sa s nimi dohodnut. Moja kamoska bola od 2. mesiaca na PN-ke a ma od gynekológa vypisane aj vychadzky 2 krat denne. Da sa aj s obvodnymi lekarmi dohodnut.
V prvom rade zalezi aky je Vas zdravotny stav a podla toho sa rozhodnú či dajú aj vychádzky alebo nie. Ved nechcete prist o babatko. Drzim Vam palce.

bea3
21. mar 2007

Ahojte baby, mne dal včera moj gyn. pocas PN vychádzky bez obmedzenia, takže to fakt zalezi len na lekarovi 😒

lucinkaaa
21. mar 2007

No to ano, lenze, moj mal dovod, aby mi vychadzky zatial nedal. Neodpovedali ste mi ale, ako to je s kontrolou, ci chodia kontrolovat a ako casto? Nemate nikto skusenosti? Pripadne nerobi niekto na socialke?

jamimi
22. mar 2007

Lucinkaa,tak to je zbytocne sa s nimi hadat ze som bola doma,uz v januari tu boli,samozrejme to bolo to iste ako teraz -ked som im vravela ze nejdu zvonceky tak mi povedali ze si to mam vybavit s dom.spravcom 😒 ponukla som aj mobil ze staci ak mi zavolaju ked budu pri brane a oni na to ze to nemozu 😠 ,im naozaj sakra nic nevysvetlis ak by som bola na zaciatku tehu,tak sa idem hadat ale takto ☹ o mesiac a pol idem na MD takze dufam ze uz nepridu 😉 ...Este ako casto chodia na kontrolu tak myslim ze mozu aj kazdy den ale asi chodia tak raz za mesiac-dva k jednej osobe,ale mam kamosku tu v petrzalke a u nej este neboli 😒

lucinkaaa
23. mar 2007

no, jamimi, to je teda hrozny pristup. su to ale nepodarky, tie co chodia kontrolovat... takze mi ostava len dufat, ze ked sa nahodou rozhodnu ma prist pozriet, tak budem uplne ok a mozem im v pohode otvorit. nechce sa mi to ani verit, ze si sa im snazila to vysvetlit a takto k tebe pristupovali, akoby si bola zlocinec, alebo si ich chcela oklamat. su to kozy! 😖

vavka33
23. mar 2007

Ja som mala vychadzky len dve hodky rano,dve poobede,vraj je to tak dane zo socialky

jamimi
23. mar 2007

No Lucinkaa vidis nepomozem si 😠 dam vediet ci mi dojde v aprili PN-ka,teda dufam ze ano a uznaju ten papier 😒 mam ho do chirurga so statnej,tak dufam ze to bude v poraidku a nebudu mi kratit pn-ku ☹ Luci ak ti bude dobre radsej im otvor 😉

lucinkaaa
24. mar 2007

jamimi, som teda zvedava ako ti toto cele dopadne. urcite daj vediet. a slubujem, ze ked mi bude dobre, tak im otvorim a ked mi bude zle tak sa premozem, co uz... len ked si spomeniem na frekvenciu vyzvanania, ked sa k nam niekto dobija do panelaku, tak ma asi svihne 🙂

dufam, ze ti ten papier uznaju a nic ti nebudu kratit. drzim palce.