PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

luckas8
19. aug 2006

Veď ja som už na pn od 10.týždňa, asi to bude malá nina.

miriam79
autor
19. aug 2006

mile babenky
dakujem ze sa ozyvate..
luckas8 : ja uz som vypisana..tu PN mam..tiez z dovodu neprijemnosti v praci..a z toho titulu ze " inac ti nevieme pomoct "...len to cele dopadlo bez vychadzok a to ma strasi..

som sa s tym nejak zmierila...sestricka mi poradila ze v case ked je stanoveny oficialny termin na vychadzky obycajne nechodia ( 9-11 , 15-17 )
ale kto ho vie... sa spolahnem ze nepridu a oni na ten truc..mi to nestoji za problem..

..robim v skolstve..keby som nastupila je to nezmyselne lebo by som robila mesiac..a to aj tak nemozem pretoze uz nastupuje moja nahrada..
vsetko prezijem ..je to aj dobre ze mozem oddychovat ale jednoducho take trivialnosi ako nakup alebo vybeh so psom..alebo pol roka planovana vecera s muzom pri vyroci svadby..to ma stveeee

katka6 : prosiim ta neobavaj sa poziadat o PN ..myslim ze uz len pre ten tvoj tlak mas na to dovod... to nie je o poctivosti..to je o drobcekovi..potrebujes oddych.. vybabrana by si bola vtedy keby si nebola tehotna nebol by iny problem a by sa ti jednoducho nechcelo robit... daj sa bez vycitiek vypisat.

zuz11
19. aug 2006

miriam, no na tie casy ze nechodia by som sa nespoliehala..... mne chodili hocikedy 🤐

katka6
19. aug 2006

Ak by sa mi tá PN podarila asi sa zbláznim od šťastia, ináč čo sa bojíte kontrol, podľa mňa k tehu nechodia, ak predsa a nie ste doma- oni nechávajú oznámenie a vy si krásne vybavíte papier, či od obvo)dáka, či od zubára, gynekológa--podľa toho koho poznáte. 😉

ninocka
19. aug 2006

katka odkial si

miriam79
autor
19. aug 2006

zuz11
ja viem ..ani ja by som sa na to nespoliehala... to bol len nazor mojej sestricky... myslim ze vela stoji na tom ake osoby tu kontrolu vykonavaju..od vedenia pobocky soc.poist.. a vobec neda sa urcit jednoznacne ich postup a v dnesnej dobe uz vobec nie....a ked ti prisli tak ako to vlastne prebehlo ??? bola si vzdy doma ??

emjee
19. aug 2006

btw ako dokazem kontrole, ze som bola doma a dajme tomu spala, alebo sedela na/klacala pred keremickym milencom 😀 alebo som jednoducho nepocula zvoncek? (to sa mi stava pravidelne)

dorotka
19. aug 2006

katka chodia tweety to pisala ze u nej boli aj ked ona vtedy uz nebola pn len lekar zabudol poslat koniec pn ale boli u nej pri diagnoze rizikove tehotenstvo
a nespoliehala by som sa ni na to ze prihlasena v jednom meste a napisne ine mesto na pn oni si tie kontroly mozu delegovat

katka6
20. aug 2006

🙂Dobré ránko mamičky, no je to normálne chodiť na kontrolu tehotnej žene, to ju akože podozrievajú, že pracuje na čierno ,alebo čo?! Ja by som bola za, aby všetky budúce mamky leňošili doma, aspoň teraz to tak cítim. Pri 1. tehotenstve som fungovala hádam lepšie ako keď som nebola tehu. Teraz je to so mnou príšerné....asi starnem...Držte sa baby a čo nejmenej starostí 😎

ninocka
20. aug 2006

ahojcek katka
to vsetko prejde musis verit

katka6
20. aug 2006

🙂 Ahoj NINI, nespíš? Ako sa dnes cítiš?

ninocka
20. aug 2006

ahoj.ja som ranno vstaj.citim sa celkom v pohode.dnes dame asi s manzelom nejaku prechadzku po prirode.aj ja tebe prajem krasnu nedelu

zuz11
20. aug 2006

miriam, no zazvonila zdola spytala som sa kto je, ona ze je odtial a odtial a hlada tu a tu ( a to akoze mna 😅 ) tak som otvorila ona prisla hore medzi dvere dala som jej Pnkovi papier ona tam dala datum ze ma skontrolovala a sla prec, nastastie som bola vzdy doma ked prisla 😀 nechcelo by sa mi nahanat lekara aj ked z obvodakom som to mala dohodnute 😅 tiez o tom bydlisku to nie je pravda, o mam trvaly pobyt v SA a na PN byvam v BA.....

ninocka
20. aug 2006

zuz11 a odkedy si na pn a v ktorej casti ba byvas.obvodnu mas z ba

miriam79
autor
20. aug 2006

zuz11
dakujem pekne za info...za detailne popisanie " akcie" ..no dufam ze aj ja budem stale doma.. uz len dnes som sama samucka a som nutena ist s hafanom...tak snad nebudem mat smolu..

krissy1
22. aug 2006

ahojte,chcem sa spytat ako je to s rizikovym tehu?Co mozete ked vas lekar da na rizikove a vconie,s pohladu socialky?Este sa chcem spytat,ako je to s financiami,to uz ide materska,alebo ako to je ?Vdaka 😉

katrin
22. aug 2006

krissy, bola som dva mesiace doma kvôli rizikovej gravidite, z pohľadu sociálky je to isté, ako keď si PN. S financiami..? dostávaš tuším 55% zo mzdy... pn-ku. Materská ti začína plynúť až 6al. 8 týždňov pred termínom pôrodu....

krissy1
22. aug 2006

neviem totiz,ako prijmu v praci,ze som tehu a mam obcas trocha namahavu pracu(pracujem u potapacov)ale ze by som mala byt doma zatvorena len kvoli tomu,ze budsem PN....... ☹

geegee
22. aug 2006

mozes mat len vychadzky...

katrin
22. aug 2006

krissy, no maximálne ti povolia vychádzky, a to dve hodiny doobeda a dve hodiny poobede.... A okrem iného, ak máš fyzicky namáhavú prácu, máš byť podľa zákona preradená na inú

krissy1
22. aug 2006

fakt neviem,co bude pre mna lepsie.Ved cas ukaze,ale dakujem za rady🙂 😉

katrin
22. aug 2006

krissy, ak pozeráš aj na financie, tak určite nie ostať PN (ale ak to doktor prikáže, tak budeš musieť poslúchať 😉 )

miriam79
autor
22. aug 2006

krissy
..jednoznacne ak si v pohode, myslim zdravotne , a si aktivny typ ( ako ja a vacsina babeniek), urcite ber PN az ako poslednu moznost...ked si precitas prvy prispevok v tejto teme..vykreslujem tam svoj "problem" do ktoreho som sa dostala..lebo sa to inak v praci nedalo...a som doma bez vychadzok.. ( so strachom chodim na cierno vencit psa... 😎 )
cize je to takmer vzdy s PN-kami o nicom..radsej nejak ries pracu...

dahlia23
24. aug 2006

Babulky, aj ja som na PNke. Bola som týždeň v nemocnici a teraz som už druhý týždeň doma. Zajtra idem na kontrolu, tak uvidím, čo bude ďalej.... 😒 Čo sa týka vychádzok, tie mi lekárka napísala sama od seba, vraj hádam nebudem celé dni zavretá doma. Niekedy sa mi nechce ísť vôbec von, inokedy tie štyri hodiny denne naozaj strávim vonku. A keď som boal v nemocnici, veď aj tam sme mohli chodiť von, poprechádzať sa a do bufetu. Nebol problém.... 🙂

alcas
25. aug 2006

Ahoj Miriam,ja som presne v takej istej situácii ako Ty, ale mám vychádzky, ktoré nedodržujem vôbec 😉von idem vtedy, keď sa cítim v pohode. Vôbec si z kontroly nerobím žiadnu hlavu, prinajhoršom budem mať krátenú PN. Pani na sociálke mi dnes povedala, že tie kontroly po tehotných by najradšej zrušila,vraj aj tehotná žena má právo ísť sa prejsť vtedy, keď sa jej chce a hlavne keď sa na to cíti. 😵

ewschen
25. aug 2006

ahojte baby, ja som pn od 6.týždňa....doktor mi hneď napísal vychádzky-ako ste písali 2 hodky doobedu a 2 poobede. Na začiatku mi povedal, že budem doma len mesiac a potom normálne nastúpim do práce...no ale nečakane zostávam pn ďalší mesiac-čo ma dosť štve...vôbec sa necítim zle, akoby som ani nebola tehulka... 😉
Problém je aj v tom, že môj súčasný zamestnávateľ ku koncu tohto mesiaca končí živnosť...tak stresujem čo so mnou bude-vraví, že ma zoberie do 2 podniku-ale bojím sa toho, že ma môže v priebehu 3 mesiacov vyhodiť-ak mi dá skúšobnú dobu-to by bol fakt prúúúserííík...pomooooc
A von som zo začiatku chodila každý deň-vždy som túžobne očakávala hodinu D....no v posledných dňoch to so mnou upadá-totálna papučová kultúra..a tie stresíky kôly práci, pre tie nemôžem poriadne ani spinkávať...ach jaj ☹

konica
25. aug 2006

Ahoj, ja som bola cele teh. na pn, ked bol maly mesiac v brusku tak mi robili slepak, potom som bola stale unavena tak som si vybavila u lekara.
a existuje ochranna doba, to je 40 dni. Moj priklad: dala so vypoved v Ba, isla som domov na vychod, do 2 tyzdnov ma operovali , poslala som do byvalej prace pn(alebo na socialni pois.(uz nepamatam) a korunky isli... a navyse ma nikto z ba nepride skontrolovat.. Hi Hi 😀

dahlia23
27. aug 2006

No, tak sa len pripájam k ewschen, ja som mala byť doma do piatku - do kontroly. Lenže v piatok mi to lekárka predĺžila na ďalší mesiac.... 😒 Povedala som si, že kvôli bábu všetko, ale pred dvoma mesicami sme si vzali úver a pred tromi som nastúpila do novej práce (ešte stále mi beží skúšobná doba, keďže sa predlžuje o čas PNky). Neviem, ako sa zatvária, keď náhodou nastúpim do práce. Asi mi prvé strčia do ruky výpoveď. ☹ Tak to ma trochu desí. Premýšľam, či by potom nebolo lepšie ostať doma celé tehotenstvo, ale čo zo mňa potom bude? Už teraz mi z toho hrabe.... Iba jem, spím, upratujem a... priberám... Budem mať o chvíľu 100 kíl... 😖

figurka
10. sep 2006

CAute, ja som na pn od zaciatku, najprv som bola vnemocnici a potom doma asi po tyzdni som sa zacala hrozne nudit hrozne ma ubijalo byt len doma. mala som vychdzky 2 hod. doobda a poobede ale mala som normalnu depku s tej samoty. tak som isla na par dni k nesim a prave vtedy prisiel papier, ze u mna boli 12.05. Vychdzky mam do 12.00!! No nastastie mi dal lekar papier a s obvodackou som si to vzbavila ze keby nieco bola som u nej. takze teraz fungujem tak ze ked mi je dobre som vonku a ked nie lezim.

geegee
11. sep 2006

baby...ja som bola na PN tiez dost dlho a cast z nej som stravila u nasich v inom meste, lebo manzelik musel prerabat pre krpca kupelnu 😀 No a normalne som zavolala na socialku a nahlasila im, ze od vtedy do vtedy sa nachadzam na tej a tej adrese. Boli mili a esdte sa mi aj podakovali 🙂