PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

kattum
17. aug 2006

nemohla by si sa dohodnut s lekarkou, aby ti dala aspon vychadzky? To sa bezne robi, sice si musis urcit hodiny od do, ale lepsie ako nic.

nevesta
17. aug 2006

Miriam, urcite si pytaj vychadzky 😉 Inak pozor, v nejakej teme som citala, ze kontroly budu zosilnene hlavne pre tehulky 😠 , takze by som to neriskovala 😔

zuzu13
17. aug 2006

miriam, od 1.8.2006 má soc. poisť právo kontroly aj počas prvých 10 dní PN, ktoré hradí zamestnávateľ. V našom tehu prípade ti môžu siahnuť na Pn - ku a 1/2 materskej. Neriskuj a radšej požiadaj gyn. o skorší nástup na MD t. j. v 32 tt.

miriam79
autor
17. aug 2006

dakujem vam ze ste sa ozvali...
pointa je v tom ze to mi moj gynekolog zakazal vychadzky..pretoze logicky ..kazdy sa kryje a dal tam dovod PN-ky bolesti v podbrusku... a tvrdnutie bruska..cize zrejme keby prisli kontrolovat jeho...neviem..uz som z toho magor...a navyse siel na dva tyzdne na dovolenku...moj lekar.. 😲 o tych kontrolach som pocula aj ja .. no ta predcasna materska je dobry napad
dakujem

zuzu13
17. aug 2006

miriam na to ma upozornila moja gyn, a povedala, že pokiaľ PN vystaví gyn. vychádzky neexistujú. Nakoľko tehu žena na PN je klasifikovaná ako riziková a teda patrí do postele al. do nemocnice.

nikolasko
17. aug 2006

Aj ja som bola na tom rovnako a gynoš mi povedal že mi vychádzky dať nemôže ale ak by ma kontrola nenašla doma tak mi napíše že som bola unho tak sa skús s ním dohodnúť takto

nevesta
17. aug 2006

Zuzu, tak to protestujem ja som bola PN od gynekologa a vychadzky som mala, sice po missed abortion, cize som uz tehu nebola, ale stale to bolo PN od gyn 😔 Ale mozno to bolo tym, ze som uz nebola tehu 😢

miriam79
autor
17. aug 2006

dakujem kocky..ze sa ozyvate
no ano..to jedine mi povedal lekar ze mam ho hned kontaktovat ze som akoze unho..lenze on je teraz fuc...kdesi v Chorvatsku.. 😀
a Nikolasko ..chcem sa opytat... prisla ti nejaka kontrola a ak ano tak v akej dennej hodine ??

nikolasko
17. aug 2006

ja som bola doma od 2.m tehotenstva a ani raz každý večer ked som strávila doma celý den som si nadávala že som sa mohla ísť aspom vyvenčiť so psom 😠

emjee
17. aug 2006

nebola nahodou aj zuz na PN a napriek tomu mala aj vychadzky? tak sa mi zda ...

nevesta
17. aug 2006

Ano, aj Katrin, ktora je rizkova...

miriam79
autor
17. aug 2006

hmmm... nikolasko..to mi je luto..to si mala dost dlllhu dobu..co sa tu ja stazujem na nejaky mesiac a pol...
ja s tym psom budem musiet ist sem-tam tak ci tak...ked manzel pojde na 24 hod. sluzbu co sa nam havo pocika ??
cize si sa nepohla z domu cele tie mesiace ??, vobec ?,, 😲 alebo ako si to zvladala ??? 😝

gabika146
17. aug 2006

ahoj ja som bola na pn od druheho mesiaca tehu prvy tyzden sombola v nemocnici na pozorovanie potom my lekar nedal prvy mesiac vychadzky lebo ked nastupujes na rizikove tak ti ich dat nemoze.po dalsej kontrole my ich napisal a na pn som bola az do nastupu na matersku vychadzky som mala 2hod doobeda a 2hod poobede ale nikdy som nemala kontrolu musim si zaklopat je to asi len na dohode s lekarom 😀

miriam79
autor
17. aug 2006

diik vsetkym a gabika ty to uz mas tesne 🙂 ... tak ti drziiim palce...
nech vseeetko dobre dopadne.. drz sa

gabika146
17. aug 2006

dakujem ale po dnesnej poradni my doktor oznamil ze malemu sa nechce a v utorok mam termin a ze sa mam prist vo stvrtok ukazat.drobec este neni na svete a uz si robi co chce 🙂

ankas
18. aug 2006

Ahojte, ja som na PN od 8. tyzdna, vychadzky mi lekarka dala az po tretom mesiaci tehotenstva. Tiez som to tazko znasala, pretoze som bola zvyknuta fungovat medzi ludmi. No na zaciatku som ich poctivo dodrziavala a potom som stretla jednu znamu pani zo socialky, ktora mi povedala, ze k tehotnym nezvyknu chodit na kontroly, vacsinou idu tam, kde maju podozrenie na nejaky podvod alebo ak dostanu oznamenie od "dobreho" suseda. - samozejme, bez zaruky- Tak som chodila von iba vecer a v nedelu-to som predpokladala, ze su zamestnanci soc. poistovne doma. Teraz som v 32. tyzdni a zatial u mna kontrola nebola a na matersku nastupujem dnes - 8 tyzdnov pred porodom. No a teraz, ked som si myslela, ze uz bez strachu a obmedzenia budem chodit von, mam prisny kludovy rezim v posteli, lebo mi hroti predcasny porod.

ena
18. aug 2006

Gabika146: ty mas teraz dobry text v pase, ze "Dnes cakame chlapceka (jakub)" 🙂) Tak nech sa co najskor objavi 🙂)
Drzim palce, my sme si na nasho krpca pockali ... 8 dni po termine ;)

katka6
19. aug 2006

Ahojte babenky, dúfam, že Vám všetkým to dopadne na 1. Ja sa zasa chcem ostať doma a nechodiť do práce /VZTAHY:::::::/, proste si potrebujem čo i len na mesiac oddýchnuť, mám obyvu ísť rovno za Dr.Je nejaký dôvod pre ktorý by ma vypísal na PN? Budem mať výčitky svedomia, ale ja tú PN tak strašne POTREBUJEM!Ak môžte byby odpíšte. Môže mi PN spojenú s tehu daj aj obvo)dák a kedy? )dakujem

ninocka
19. aug 2006

katka6
ahoj katka normalne vysvetli svojmu gynekologovi co mas za problem,ze mas z toho
stres atd ved on to pochopi a da ta na pn.Pretoze stres moze skodit hlavne babetku.

katka6
19. aug 2006

ninocka dik, myslím, že s ním sa nedohodnem-je zvláštny, a ja blbec neviem klamať - už teraz mám z toho vetry, ak by som mu to vysvetlila, zrejme by to nezobral - ja poctivák by som sa cítila príšerne trápne. na druhej strane mám nízky tlak 80/50, je mi na grc, ale samozrejme ke´d som bola u lek. nič som nespomenula - šak to vydržím,né. Nie som ten typ, čo PN-kuje. Do práce chodím aj so zápalom priedušnice,...A ked potrebujem kamuflovať, tak to neviem!

ninocka
19. aug 2006

katka prehoba
mysli na babo aby bolo zdrave to je najdolezitejsie zdravie dietata ti nikto nevrati. Aj sa poctivka a nikdy som nebola pn za cele obdobie v praci. Kazdy
clovek je nahraditelny ale zdravie babetka ti nik nevrati.tak mu proste povedz
ze sa ti toci hlava a stale vracias ze sa velmi zle citis.on ta musi dat na pn.a
ked nie tak chod obvodnej.riesto a nenechaj to tak

gabika146
19. aug 2006

ena,no my si budeme asi tiez pockat vobec sa mu nechce a ja ho tu uz tak chcem 😢

luckas8
19. aug 2006

ahoj!ja som na pn od 10.týždňa, nikdy predtým som nebola na pn aj keď tak to muselo byť.v práci so mnou robili kadejaké caviky, že aby som od gyn. doniesla potrdenie, že už neprídem.Samozrejme vyhovorila som sa, a aj som si to zisťovala u odborníkov, čiže nemajú na to právo.Tie vychádzky mám aj doobeda aj poobede, veď kto by sa o mňa postaral, keď manžel nie je doma.Sociálka zatiaľ musím si zaklopať nebola.Možno aj preto lebo som evidovaná v Blave a nechce sa im tak ďaleko.Ináč sme v pohode, som si myslela, že sa budem nudiť, ale už som 5. mesiac doma a je to ok, bez stresu a bez naháňačiek sa v práci.
Miriam keď ti gyn. nechce dať PN, tak choď za obvodnou, kúp jej nejakú bonbonieru a rozumne jej to vysvetli, tak si myslím, že sa s ňou nejako dohodneš.Držím palce.

alexandra
19. aug 2006

Katrin bola PN z dovodu, ze cakala dvojicky, a kedze viacpocetne tehu je klasifikovane ako rizikove, tak ju nechali doma (aspon predpokladam), preto mala aj ona vychadzky..

Rozhodne si ale myslim, ze ked povies, ze si bola v lekarni lebo nieco, tak Ti to nemozu vycitat..

zuz11
19. aug 2006

no ja som bola pn a mala som vychadzky, jedine cim by si uspela ak by si sla von a mala kontrolu je ze si bola u lekara (ale u neho by si to overovali takze je potrebne si to s nim dopredu dohodnut... veci ako lekaren a tak ti neuznaju.. proste ak nemas vychadzky ani so smetim nemozes ist 🤐 alebo sa vyhovor ze si bola na toalete a pokial si vysla tak odisla 😀

ninocka
19. aug 2006

luckas aj ja som doma na pn od 14tyzdna a myslela som si ze sa budem nudit ale ideme mi dost rychlo.

luckas8
19. aug 2006

ninocka a kedy máš termín!ak sa voláš nina, tak máš pekné meno, také dame našej malej až jej nedorastie niečo.

ninocka
19. aug 2006

termin mam v polke januara. nevolam sa ninocka ak to bude dievcatko tak dame meno ninka.

luckas8
19. aug 2006

veď uvidíš, že čo to bude ale hlavne nech to je zdravé!

ninocka
19. aug 2006

boze ved ty si uz v 30 tyzdni ty to neriskuj a chod na pn.budem ti drzat palce
a vies co budes mat?