PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

haasa
29. mar 2011

Ahojte, chcela by som ta poprosit o radu......som na zaciatku tehotenstva. PTP je 1.12.2011. Od maja 2009 som bola na materskej dovolenke do decembra 2009. Od 8.1.2010 som na rodicovskej dovolenke, pocas trvania rodicovskej mi 16.3.2010 skoncil pracovny pomer na dobu urcitu. Mam moznost sa teraz od 1.4.2011 zamestnat. Moja otazka je ked pojdem mesiac po zacati PP na dlhodobu PN budem mat narok na nemocenske tych 55 percent z platu? Dakujem

zuzuula
29. mar 2011

@kendy241 ahoj ja som bola na PN do 5 mesiaca s takou diagnozou a vychadzky som mala, to zalezi uricte do lekara, a v 6 mesiaci mi len zmenili diagnozu. teraz som uz na materskej, ale na PN som bola od 3 mesiaca... a celu dobu som mala vychadzky od 10 - 12 a od 14 do 16. Ale vraj tehotnym kntroly nechodia. A este nie s diagnozou hroziaci potrat. To mi povedal lekar... 😉 tak som sa toho drzala a kontrola mi neprisla ani raz a nepoznam ani ziadnu tehotnu co by mala niekedy kontrolu. Drzim palce

diorka
19. apr 2011

Baby ked ma vypise na PN vo stvrtok, stane sa nieco ak papier na socialku zanesiem az v pondelok? Ci by som mala uz v piatok? Dakujem.

vika34
21. apr 2011

@diorka
nemusíš tam utekať hned v piatok,myslím,že je tam napísané do 3 dní,ale nič sa nestane ked to bude o pár dní neskôr

leontinka27
25. apr 2011

Ahoj baby prosím Vás švagrova je tehotná.v januri nastúpila do prace. vo februári otehotnela a ostala na rizikovom tehotenstve. 31.3. dostala výpoveď bo mala 3 mesačnú skúšobnú dobu. ma sa zahlásiť na úrade prace keď ma rizikové tehotenstvo. kto je platí zdravotnú poistku a nemocenské????? a zaevidujú ju keď je tehotná a na rizikovom???

kinlly7
26. apr 2011

Ahojte baby, máte niekto skúsenosti z tým, že by tehulka na PN išla na dovolenku do zahraničia? z dôvodu svadobného daru, ktorý sme dostali? ako to mám riešiť,viete mi poradiť?ďakujem vám všetkým! Aďa

kinlly7
26. apr 2011

@diorka máš čas...do troch pracovných dní 🙂

pauli1
27. apr 2011

@kinlly7 ahoj, ja som tiež na PN a mám tam napísané ako vychádzky- neobmedzene. marodím už od februára a nemala som ani kontrolu. a pýtala som sa sestričky či to je v poriadku a ona že ano, že to tak píšu už dosť dlho a socialka im nato nič, tak asi je to v poriadku. podstatné je sa dohodnúť s lekárkou. záleží ako ti to ona napíše, a či bude súhlasiť s tvojou dovolenkou. a tiež záleží či máš rizikové tehotenstvo. určite sa zájdi poradiť s lekárkou. pa

kinlly7
28. apr 2011

@pauli1 díkes za rady 🙂 len to keď pôjdem k lekárovi,tak to bude "buď alebo" vieš. Strašne chcem ísť na tú dovolenku! Nemám nijaké komplikácie,teda zatiaľ....klop-klop.....neviem ako by to ten môj doktor vyriešil?! fakt..... :( som z toho už zúfalá!

vevejova333
28. apr 2011

kinlly7 ahoj, ja som na rizikovom od januara teda 6tyzdna tehotenstva. Vychadzky som mala az od 2ho mesiaca hoci mam riziko ale dala mi ich na dve hodiny doobeda a poobede tiez. Chces ist na dovolenku pocas svojej PN teraz, ked si tehotna ak som tomu dobre pochopila vsak? A mas sa fajn vsetko je v poriadku alebo si na PN aj pre nine vaznejsie dovody? Lebo mne neodporucala mat ani svatbu pocas PN, povedala mi nech prerusim PN vezmem si dovolenku v praci ak je to mozne a potom opat pokracujem na PN ale to sa mi zdalo troska blbea viem ze to uz by bola z mojej strany viditelna spekulacia. Takze zo svatby zislo. Co sa tyka kontrol u tehotnych, ja som tiez pocula, ze tie kontorly nechodia k tehotnym a hlavne rizikovym tehotnym, nakolko sa to berie tak, ze matka, ktora caka babatko, chce aby bolo zdrave a tak neriskuje ak ma riziko, Takze, neviem, ja by som to asi odlozila na Tvojom mieste, samozrejme Ti tym nejdem kazat to vobec nie, len vies ako sa hovori istota je gulomet. Prajem aby si ziadne komplikacie nemala a aj ked pojdes na tu dovolenku, tak sa dohodni s doktorokou,ze ak by nahodou prisla kontorla, nech Ti potom da potvrdenie o tom, ze si bola u nej. Drzim Ti palce 🙂

miminkad
28. apr 2011

ahojte babule.mam trosku obdobny problem,sice nie som tehu,ale chystame sa na iui a prip. na ivf,tak by som potom chcela zostat doma na pn,co bude uz coskoro.len uz mame zaplatenu dovolenku v zahranici,tak vlastne teraz neviem,co mam spravit.a este,oproti mne byva dobroprajna kolegyna,ktora je schopna hned prva na mna poslat socialku.dakujem za kazdy nazor

vevejova333
28. apr 2011

@miminkad ahoj 🙂, asi tu viacero kociek nieje prave teraz ale tak ja osobne si myslim, ze opat sa vies dohodnut s lekarom skus sa s nim priamo a na rovinu porozpravat, ci by bol ochotny Ti vyjst v ustrety. Ta dovolenka bude na dlho? Ja si myslim, ze najskor sa porozpravaj s doktorom, myslim, ze Ti maju vela skusenosti s viacerymi pripadmi. Mozno som Ti nepomohla lebo konkretne s tym nemam skusenost ani nikto v mojom okoli, ale viem, ze mnoho krat mi pomohol doktor alebo teda doktorka. Velmi drzim palce 😉

miminkad
28. apr 2011

@vevejova333 dakujem moc.ideme na 10 dni.kvoli tomu som sa vratila aj do prace,aspon na chvilu,tak uvidim,ako to vyriesime.ale ak budeme musiet na ivf,tak to by bolo najlepsie ostat doma

vevejova333
28. apr 2011

Tak to myslim, ze Ti odporuci asi aj Lekar. Ale tak nech sa vsetko podari a je vsetko v najlepsom poriadku 😉

rianka7
7. máj 2011

prosim o radu. v ziadosti o PN nemam napisane vychadzky, to znamena, ze ziadne nemam? 😒 je nejaka kolonka kde sa pisu vychadzky, alebo to len lekar niekde dopisuje?

andysok
7. máj 2011

@rianka7 ahoj lekár to dopisuje do tvojej pn čiže ich asi nemáš videla by si to tam mne dal vychadzky ked som ho o topoziadala záleží aj od diagnoz

rianka7
7. máj 2011

@andysok dik za odpoved. no super ☹ prvykrat som na PN, tak som nevedela, ze to musi lekar dopisat, bola by som ho o to poprosila. buduci tyzden mam ist na jedno vysetrenie, tak dufam, ze z toho nebude problem, keby prisla kontrola. mam zaskrtnute len "choroba" to znamena, ze musim byt fakt v kuse doma? som tehotna, nemal nahodou dopisat nieco s tehotenstvom? ty mas co napisane, ak sa smiem spytat?

lucia.kl
7. máj 2011

@rianka7 ak pôjdeš k lekárovi alebo do lekárne po lieky, doma byť nemusíš a ak by si mala doma kontrolu len predložíš buď doklad z lekárne alebo potvrdenie od lekára, že si tam bola... (takže odporúčam odkladať si bločky)
to že máš na Pn choroba - je v poriadku, neni to úraz, ani pracovný úraz a neviem čo všetko tam ešte je, v diagnóze - to písmenko a číslo máš dôvod PNky.
inak kontroly chodia najčastejšie mimo vychádzkových hodín... ja som mala počas tehotenstva len jedu a to hneď prvý mesiac a tuším okolo jednej..

rianka7
7. máj 2011

@lucia.kl som teraz z toho nervozna, lebo neviem na com som, ale asi vychadzky vobec nemam, ked to nemam napisane 😒 skusim este zavolat...

lucia.kl
7. máj 2011

@rianka7 ak to nemáš napísané, tak vychádzky nemáš, ale nieje problém sa dohodnúť s lekárom, že ťa bude kryť keby dačo a daj si vychádzky dopísať, a myslím, že aj kontrola zo sociálky by pochopila, keby ťa vidia s bruchom, že asi do inej roboty nechodíš ani nič podobné...

rianka7
8. máj 2011

@lucia.kl asi blba otazka 😨 ale kde mi tie vychadzky dopise, ked som uz ziadost o PN odniesla na socialku, ako oni budu vediet, ze uz mam vychadzky?

lucia.kl
9. máj 2011

@rianka7 to že si mala vychádzky bude napísane na časti PN ky ktorú máš ty doma, takže popros lekára aby ti tam dopísal vychádzky...

rianka7
9. máj 2011

@lucia.kl dakujem za odpoved 😉

jankastela
3. júl 2011

ahojte,chcela by som sa opytat na jednu vec.som v 6-tom tyzdni.pracu mam na dobu urcitu a zmluva mi konci 31. augusta.myslite,ze by som mohla ist potom na PN? viem,ze asi zalezi od gyn. ci ma vypise.ale znama mi vravela,ze mozno budem potrebovat posudok aj od ineho lekara.

katrenka111
3. júl 2011

@jankastela Ahoj a zmluvu Ti nepredlzia???Oznamila si ze si tehotna zamestnavateľovi??

lucka1987
3. júl 2011

@jankastela mala som to podobne.. otehotnela som na konci decembra a na konci marca mi koncila zmluva... ale ja som aj lezala v nemocnici, pre krvacanie a problemy, a na pn som bola vypisana a som doteraz.. aj ked uz nepracujem , stale dostavam slusnu pnku.. asi preto ze uz marodujem pol roka... skus sa hdohonut s gynekologom, a nemas narok na peniaze z uradu prace?? lebo ja som nemala preto mi aj vyhovuje ze som na pn az do materskej

bubinko83
3. júl 2011

@jankastela ja myslim že na PN možeš ist určite a aj peniaze budeš dostavat z platu ale nebude ti to vyplacat zamestnavatel ale soc.poistovna. A keby si aj marodila skor to je jedno,oni neukončia pracovny pomer,lebo on sa ukonči sam tym že je zmluva na dobu určitu do 31.8.

Baby ak sa mylim opravte ma

lucka1987
3. júl 2011

@bubinko83 presne mas pravdu.. ani mne neukoncili.. len mi nepredlzili... a domov mi len dosli papiere, ani som nic nemusela podpisovat 😀 prve 3 mesiace sommala pn nizsiu ale teraz posledne 3 mes ju mam celkom slusnu.. nevime ako sa to pocita... ale ais sa oplati byt dlhodobo na pn...
inak som bez vychadzok 😖 ale aj napriek tomu som bola vo francuzsku an tyzden a tak beham sem tam ked mi je fajn... no tetaz uz sa bojim takze som ozaj doma...

bubinko83
3. júl 2011

@lucka1987 mna prepustili počas PN v skušobnej dobe.Vtedy možu bez udania dovodu. A tiež som bola na PN do konca až pokial som nenastupila na MD.Papiere z prace mi tiež došli domov poštou.

katrenka111
3. júl 2011

No prave to je na tom to svinstvo, tie doby urcite....vedia to zamestnavatelia pekne využívat.... ale pre tehotne je predsa ochranna doba 8 mesiacov..... a niečo sa mi marí ze tehotne su chranené pred výpovedou ale ne som si ista ako to je s dobou určitou....