PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

alexandra
29. sep 2006

Veronika nic v zlom, ale nebudes vladat.. a ja som pracovala tiez kedysi aj ako barmanka a dvihala prepravky, ale uz s tymto bruchom co mam si to neviem predstavit..

melory
29. sep 2006

veronika len pekne chod a ser na peniaze aj tak v robote viac minies ako doma a vies aky budes mat veeegeeet. a kdo by v zime vstaval z teplych perin rozky vykladat? ty si ich daj cerstve doniest 🙂

veronika13
29. sep 2006

😀 😀 😀 melory, super som sa zasmiala, veru, ráno vstávam pred pol piatou a v zime by som musela určite skôr, kvôli snehu, ktorého tu máme dosť a cestári ráno ešte buvinkajú 😢
No mňa ani tak neštve či ísť na PN alebo nie, v tom mám jasno, idem, ja nechcem riskovať, že bábu sa niečo stane a potom si to budem vyčítať celý život...ale to že budem musieť byť stále doma a bojím sa kontrol. Nevravím, že chcem celé dni labzovať, to nie, len z praktických dôvodov. Výbavičku pre bábätko kupovať, pozrieť kamarátku, ktorá má čerstvé bábo, alebo aj ísť pre tie čerstvé rožky 😀 ... chápeš, nie? No takto aj tak nič nevyriešime, musím počkať čo mi na to povie doktor, keď ma vypíše, či mi helfne, keď ma soc. načape, keď práve nebudem doma.

ninocka
29. sep 2006

veronika nie je to katastrofa 2krat po 2hodiny budes mat vychadzky

ninocka
29. sep 2006

veronika daj sa na pn aby si neuskodila babetku

veronika13
29. sep 2006

Ninočka, niekde tu som čítala, že niektorým babám gynekológ nedal vychádzky, lebo vraj nemohol alebo čo. Nevieš o tom niečo viac? Pokiaľ by boli tie 2-hodinové, bolo by to celkom v pohode.

susane01
29. sep 2006

ahoj veronika. ja som uz na pn od aprila a este mi kontrola naprisla. lekar mi povedal ze tahot. kontrola nechodi. 😀 ale neviem ako to chodi u vas.

ninocka
29. sep 2006

ja som na rizikovom dovod dal gynekolog ale samotnu pn mi vypisala obvodna a dala mi vychadzky od 10-12 a 15-17

veronika13
29. sep 2006

takže myslíš, že keď mi povie gynekolog, že mi nemôže dať vychádzky, tak mu mám normálne povedať, že zajdem za obvodnou? Ona musí dať vychádzky?

veronika13
29. sep 2006

Lebo bez vychádziek si to neviem ani predstaviť, však to pôjde na psychiku, keď nie som chorá, ale je to PN vlastne z prevencie ak sa to tak dá nazvať

ninocka
29. sep 2006

nie mne nemohol pn vypisat gynekolog lebo zevraj to musi obvodna a ked som dosla
k obvodnej tak mi vypisala a pytala som sa na vychadzky a hned mi dala povedala,ze musim ist aj na vzduch

susane01
29. sep 2006

mne dal pn aj vychadzky gynekolog.

ninocka
29. sep 2006

tak je to asi vsade inak ale je to blbost tak bud to ma vypisat gynekolog alebo obvodna. no to je asi iba na slovensku kazdy si robi co chce

susane01
29. sep 2006

tak to je asi pravda. 😀

veronika13
29. sep 2006

no hej, a človek sa v tom bordeli má orientovať 😖

susane01
29. sep 2006

neboj tu pn ti niekto da a vychadzky ti daju tiez. nemozes byt len doma.

ninocka
29. sep 2006

predsa musis ist na vzduch

lucna
12. okt 2006

veronika, ja som na PN od 17tt, keď som skončila v nemocnici. Po návrate domov som nemala 2 týždne žiadne vychádzky, ale potom mi gynekológ dal 2x denne po 2 hodiny. momentálne som v 34.tt a ani neviem ako mi to zbehlo. Nevidím dôvod, prečo by vychádzky nemali dávať, veď žena si má oddýchnuť a nie sa v domácom väzení zblázniť. 😉

dorotka
12. okt 2006

no ja som pocula ze gynekolok nema na to pravomoc preto to davaju obvodne

lucna
12. okt 2006

keď som po návrate z nemocnice bola u obvodnej ona mi povedala, že vychádzky dáva ten, kto ma vypísal, čiže gynekológ.Obvodná si len zapísala, že som na PN a to bolo všetko. Asi sami majú v tom bordel

zuzu13
12. okt 2006

gynekolog nedáva vychádzky. Môže ich dať len za predpokladu, že tehu býva veľmi zle a trvá to dlhodobo, tak len vtedy môže dať zdravotnú vychádzku. Inak PN ktorú vystaví obvod. lekár tehuľke, po určitom čase dá aj vychádzky.

veronika13
12. okt 2006

ja som na tej PN už vyše týždňa, vychádzky nemám, ale v utorok idem na AFP testy a tam by mi mal gyn. dať vychádzky. Co ste na Pn, mali ste už kontrolu?

zuzu13
12. okt 2006

ja som bola dlho na PN bez kontroly ale od augusta je nový zákon a kontroly chodia ako besné a hlavne tehu. No a končí to tak, že ti zoberú PN - ku a údajne ti môžu siahnuť na vyplácanie materskej. Tak by som to neriskovala...
Kamoška bola PN 4 dni a prišla jej kontrola a o týždeň zase...

veronika13
12. okt 2006

chodia aj v sobotu a nedeľu?

zuzu13
12. okt 2006

myslím, že áno, dokonca aj večer do 22,00 hod...

melory
12. okt 2006

ja som celych 8mesiacov kontrolu nemala a mala som to tak vymyslene ze ak pride musi ti nehat listok a ty do troch dni musis podat doklad kde si bola. moja svagrina robi u zubara sestricku tak som mala zabezpeku ze mi da papier ze ma zacali boliet zuby. vychadzky som mala 2hod doobeda a dve poobede ale chodila som do skoly... 🙄

mydvaja
12. okt 2006

Ahojte.
Ja som bola PN od 28tt az do nastupu na MD. Vychadzky som mala od zaciatku PN a to od 8,00 do 12,00 a poobede od 14,00 do 19,00. Dal mi to gynekolog. A dokonca som mala dve miesta pobytu pocas PN 😝 . Kontrola mi neprisla ani jeden krat. Asi zalezi od toho kde byvate a ako sa tety na socialke nudia. Neviem.

mysidlo
12. okt 2006

ahojte, ja som na PN mesiac az do nastupu na MD. Gynekolog ma poslal k obvodnej, aby ma vypisala. Ta mi dala aj vychadzky 10-12 a 15-17 hod. Kontrola mi prisla asi po tyzdni (som z BA, bol to utorok 13 hod), len mi na ten zeleny papier o PN napisali datum kontroly a to bolo vsetko. Potom uz neprisli.
Ak by ste chceli pocas PN niekam ist alebo odcestovat, musite o tom dopredu informovat doktora a ten to da vediet socialke...alebo to risknut... 😎

erika153
12. okt 2006

ahojte, ja som na pn, vypisal ma gynekolog aj mi dal vychadzky, a vobec ma neposielal k obvodnej, to co ma byt, ze tehotnu posielaju hore dole, to som este nepocula aby som musela utekat k obvodnej pre papier.. 😢

veronika13
12. okt 2006

melory - teba vypísala obvodná alebo gynekológ?
mydvaja - to si mala fakt také výchádzky? 4 hod. doobeda a 4 hod. poobede? Mne na gyn. povedali, že zo zákona mi môžu dať len po 2 hodiny ☹