PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

melory
12. okt 2006

ano po dve hodiny je podla zakona. mna vypysal gynekolog, ale po novom vypisuje obvodna.

veronika13
12. okt 2006

mňa tiež vypísal gyn. no zatiaľ bez vychádzok, ale v utorok by mi už mal dať aj vychádzky, asi po dve hodiny, ale ako to mala mydvaja to nechápem 😝

melory
12. okt 2006

to ano ja je to popletene... 😉 ja som pocula to s tou obvodnou ale nestretla som sa s tym.

veronika13
12. okt 2006

viac báb tu hovorilo, že ich gyn. posielal k obvodnej na vypísanie, síce neviem prečo, asi záleží od kontkret. prípadu, alebo v tom majú jednoducho bordel a zbavujú sa zodpovednosti 😲

veronika13
12. okt 2006

ešte jedna otázočka: sociálka ide najskôr k obvodnej a odtiaľ si zoberie nejaký zoznám PN-károv a potom ide ku jednotlivým?

melory
12. okt 2006

nie ty si dala zamestnavatelovi papier o zacatej PN a on to musel poslat na socialku.

veronika13
12. okt 2006

on ho tam musí poslať do určitých dní? Ja som ho jemu mala doniesť do 10dní.

melory
12. okt 2006

to uz neviem vzdy som bola zamestnanec 😉 ale netrap sa tym urcite si vyzobri vychadzky a zozen si daku zdravotnu sestru ktora ti pri najhorsom da peciatku ze si u nich bola

veronika13
12. okt 2006

veď nad tým rozmýšľam ako potom zohnať aliby 😀 Mám kamarátku zdravotnú sestru, ale ja nechodím k jej doktorke, myslíš že to vadí?

melory
12. okt 2006

to veru vadi... 😒 radsej nieco odborne ako je chirurgia alebo ten zubar alebo kozne... 😕

veronika13
12. okt 2006

nooo, tam nepoznám nikoho ☹

melory
12. okt 2006

hm tak nieco nusime vymysliet. ja som vymysladlo na nieco prideme.

melory
12. okt 2006

tak uz len bonboniera sestricke na gynde a s pravdou von ze ked nahodou ci je ochotna dat papier ze boli problemi a si k nim dobehla.

veronika13
12. okt 2006

jaaaaj, bondoniera, ja na také moc nie som, ja by som sa strašne hanbila, to by som sa musela veľmi zaprieť a už nikdy by som nemohla odsudzovať korupciu ☹

veronika13
12. okt 2006

ale ďakujem za snahu, ešte skúúúús... 😉

melory
12. okt 2006

ved tu by si jej dala az keby pre teba nieco spravila cize az keby sa dana situacia vyskitla a vypisala ti ten papier, to sa tak ocakava.

veronika13
12. okt 2006

v tom prípade to nie je úplatok ale poďakovanie, však? 😀

melory
12. okt 2006

ano, len sa jej opytaj a klipkaj ockami 😀 urcite sa to tak robi 😀

veronika13
12. okt 2006

dúfam, že nebudem musieť 😀

melory
12. okt 2006

drzim palceky. ak nic nebude fungovat ja ti ten papier zozeniem lebo on je sukromnik a povies ze si si davala u neho robit napr.korunky {cize vacsiu vec}

veronika13
12. okt 2006

to by si fakt spravila?

melory
12. okt 2006

jasne, to sa da. tam ti aj napisu do kolko dni ale expresne by sme to stihli.
somnou sa to vlecie od skoly ja som mala kamosku co mala doktorku mamu a stale som mala po ruke ospravedlnenku, cistu, preto spatno pisem, lebo som ich musela podpisovat. 😀
ale vazne urobim ak bude treba vad nemozes sediet doma, a ked to praskne IP aby neboli dokazi.

veronika13
12. okt 2006

😀 😀 😀 Ty si číslo, tak sedí vec. Potom keď bude prihárať, čakaj IP. Mne do školy zas ospravedlnenky musela písať mama, toľko zdravotných a rodinných dôvodov... Potom som ich písala sama 😕

melory
12. okt 2006

treba sa v zivote vynajs a nedavat sa obmedzovat 🙂

mydvaja
13. okt 2006

Veronika yo mala som take vychadzky a to mi ich dal doktor sam od seba. Ako, keby mi nedal ziadne, tak si vypytam, ale nebolo treba. Moznoze v juni ked som isla ja na PN, tak to este platilo takto. Neviem. Oni sa musia riadit podla toho co je na zaciatku PN a keby som peenkovala tristvrte roka, tak mi to nemozu zmenit podla aktualneho.
Ale aj tak si myslim, ze ked ti pride kontrola, nie si doma, a do nejakej doby sa ozves ze si bola cojaviem v lekarni, alebo si kupit jest, tak je to OK.

denik
18. okt 2006

nerozumiem, prečo vás gynekologička posielala pre PN k praktickému lekárovi.. mne práve praktický povedal, že gynekológ má viac možností vypísať PN počas tehotenstva, ako on..

veronika13
18. okt 2006

mňa tiež vypísal gyn. bez problémov a to sám navrhol. Možno keď je to na vlastnú žiadosť...

katrin
18. okt 2006

baby, s tým vypísaním je to tak, že nie každý gynekológ môže vypísať PN-ku.. neviem, čím to je.. možno tým, že ak chodíte len k čisto súkromnému, tak ten nemôže.. Ja som tiež musela ísť pre PN-ku k praktickej lekárke

veronika13
30. okt 2006

Ahojte, chcem sa spýtať, keď som na PN, tak si musím chodiť na konci každého mesiaca ku doktorovi,ktorý ma vypísal na PN po papier, aby mi zo socialky vyplatili Pn-ku?

dahlia23
31. okt 2006

Veronika, mne ten papier pre sociálku dáva sestrička vždy, keď prídem do poradne. Hoci aj v strede mesiaca. A bez toho papiera Ti sociálka peniažky nepošle.