PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

yesno22
11. sep 2006

ahojte, ja som na PN uz mesiac, vychadzky mam klasika 9-11 a 13-15, no lekarka mi ako prve povedala, ze ich nemusim dodrziavat a mozem chodit von kedy chcem a ak si najdem v schranke papier, len jej mam zavolat a ona to vybavi 😀

evicska
13. sep 2006

no ja som rozmyslala sa dat tiez vypisat na rizikove teda na PN - kvoli praci nieze by bolo narocna fyzicky ale skor psychicky a nechcem sa znervoznovat kvoli tomu proste chcem mat klud. Vypisuje to gynekolog?

ninocka
13. sep 2006

evicska
a co robis ?

laurajana
13. sep 2006

ahojte babule, no ja som bola tiez na PN - teda lepsie povedane na rizikovom, takze som vychadzky musela dodrziavat, ale teraz je uz pohoda, pretoze finisujeme 🙂
Evicska - u mna bol trosku iny problem, nakolko o prve babo sme prisli, tak pri druhom som sla na riziove automaticky...a tiez to bolo z casti aj tym, ze som sa nechcela znervoznovat pracovnymi povinnostami v praci a cestovanim za pracou, takto to bolo pre mna aj pre drobceka uplne idealne, oddychovat doma a tak...vypisuje to ano - gynekolog - drzim palceky...

evicska
13. sep 2006

ninocka- nakup predaj, dovoz vyvoz a tak ...ale je tu hrozne stresujuce prostredie a mame strasen naladovu sefovu, tak preto - lebo chodim skoro kazdy den domov vytocena. Kamaratka bola tiez na rizikovom do 7 mesiaca a potom normalne uz na materskej ale vychadzky nemala, 😖

zuzu13
13. sep 2006

evicska, ja som tiež nemala vychádzky od gynekologičky. Vraj tehu na PN je riziková a patrí do postele al. do nemocnice. Ale skús ísť za obvodnou lek. nech ti dá nejakú diagnózu s vychádzkami. 😎

evicska
13. sep 2006

hm, no neviem....inak co je na tom pravdy ze ked je na rizikovom ze musi zalahnut do nemocnice tak na tyzden, alebo co mam vlastne povedat gynekologicke preco chcem ist na PN

ninocka
13. sep 2006

evicska
povedz gynekologicke, ze mas velky stres a z toho ta bolieva brucho a ze mas z toho nechut k jedlu. ak je ludska pochopi to a posle ta obvodnej ta ta vypise a da ti vychadzky

zuzu13
13. sep 2006

do nemocnice nemusíš, a lekárke povedz pravdu, aspoň ja som to tak riešila. No ona mi na to povedala, že v tehu diagnóza "psychycké vypätie v práci" neexistuje, tak tam dala kolapsové stavy, chrbtica

evicska
13. sep 2006

no skusim to ...lebo mam toho ozaj plne zuby 😉

ninocka
13. sep 2006

evicska
skus to nervy a peniaze za to nestoja najdolezitejsie je aby bolo babo zdrave

geegee
13. sep 2006

evicska , ja som povedala, ze do roboty dochadzam, ze mi to nerobi dobre, ze casto aj v praci cestujem, tak by mi bolo lepsie na PN...a bolo 🙂

evicska
13. sep 2006

to hej 😉 no nebude sefova nadsena

ninocka
13. sep 2006

evicska
nech ta nezaujima sefka, ked nebude babo zdrave ju to bude zaujimat alebo ti pomoze

evicska
13. sep 2006

urcite sa o to nebude zaujimat ...no uz len ona nema absolutne ziaden zmysel pre rodinu kedze je stara dievka

ninocka
13. sep 2006

tak vidis tak este dnes chod k lekarke a vsetko pekne povedz

evicska
13. sep 2006

🙂 asi pockam uz do konca mesiaca, inak vo februari mi konci zmluva aspon bude mat dovod ma vykopnut 😀

ninocka
13. sep 2006

a ona uz vie, ze si tehotko ?

evicska
13. sep 2006

este nie to je na tom 😒

ninocka
13. sep 2006

zisti si ci aj ked budes pn a skonci ti zmluva ci ta nemoze prepustit

evicska
13. sep 2006

moze ...jednoducho mi nepredlzi zmluvu, a myslim si ze ani nemusi uviest dovod

ninocka
13. sep 2006

aj ja mam taky pocit

ninocka
13. sep 2006

ale nestresuj sa kvoli tomu ved po materskej si najdes pracu

ninocka
13. sep 2006

a este lepsiu

evicska
13. sep 2006

aj ja sa s tym utesujem , 3 roky je dlha doba 😀

ninocka
13. sep 2006

presne tak

evicska
13. sep 2006

ninocka a ty si domka alebo este robis

veronika13
29. sep 2006

ja idem na Pn od pondelka a tiež sa desím tých kontról. Ako by ste riešili to, keď Ti príde kontrola v takom čase, keď už žiadny doktor neordinuje a oni vás vtedy nenájdu doma? Lebo je to strašne obmedzujúce. Ja idem na Pn nie preto, že by bol s bábätkom nejaký problém..., ale preto, že mám dosť fyzicky namáhavú prácu a tá by ten problém bábätku mohla privodiť. Tak sa mi zdá nelogické, že musím byť celé dni a mesiace doma ☹

vedvies
29. sep 2006

veronika a co robkas? - drevorubaca? 😀

veronika13
29. sep 2006

😀 nie, robím v malých potravinách, kde som sama, takže musím dvíhať bedne s pivom, balenia malinoviek... nikto to za mňa totiž neurobí. Do práce dochádzam takmer 20km autom, čo si cez zimu veľmi predstaviť neviem, lebo bývame v hornatom kraji 😖 Viem ono sa dá, že budem len za pokladňou, ale to by museli zamestnať ďalšiu pracovníčku a to by fin. nepasovalo zamestnavateľovi.