PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

katrenka111
3. júl 2011

A vy ste aj oznamili zamestnavatelovi ze ste tehotne alebo ste hned isli na PN???

bubinko83
3. júl 2011

@katrenka111 s dobou určitou si neni nijak chranena.Proste skonči ti pracovny pomer k určitemu datumu a koniec.Ked si na PN tak sa nejdeš nikde evidovat a ked nie tak pojdeš na UPsvar a možeš ist potom na PN kde si chranena asi 2 mesiace,neviem.

bubinko83
3. júl 2011

@katrenka111 ja som oznamila zamestnavatelovi že som tehotna a hned mi naznačil že ma prepusti ,tak som išla na PN. Gynekologička s tym nemala problem,prave naopak,lebo na 3 zmeny robit tehotna sa neda.

jankastela
3. júl 2011

@lucka1987 ja nemam ziadne zdravotne problemy ,chvalabohu.ano mam narok na podporu,ale ja si platim to DNP a to by som dostavala viac keby som bola PN ako na podpore 🙂
@katrenka111 zajtra to chcem oznamit v praci,kedze obcas musim dvihat dost tazke krabice so spismi,tak aby som sa s tym nemusela natahovat.a uz mi raz predlzovali zmluvu.v podstate ja tam ani nechcem pracovat dlhsie,ma to tam uz nebavi 😒
@bubinko83 to viem vsetko ohladne tej PN,akurat iba to ma zaujima,ci budem potrebovat posudok aj od ineho doktora.nevies ako to je?

bubinko83
3. júl 2011

@jankastela nepotrebuješ žiadny posudok.Normalne ti napiše PN gynekologi teda ak bude ochotny.

lucka1987
3. júl 2011

@jankastela ahaaa, no tak to je jasnee. ved to ti pride pn aj oklo 600 eur.. tak dones dokimu flasku 😀 skus sa s nim dohodnut a rozumne mu vysvetli co je vo veci... niektorí su ochotní a vedia takto pomoct

jankastela
3. júl 2011

@bubinko83
@lucka1987 ok,diky moc baby 😉 poradnu mam az o mesiac,tak potom sa s doktorkou o tom porozpravam,myslim,ze s tym snad nebude mat problem

bubinko83
3. júl 2011

@jankastela lucka ma pravdu povedz narovinu čo chceš gynekologovi a niečo mu daj a určite ti to napiše. Ja som to tiež vtedy povedala narovinu a hotovo,gynekologička to pochopila,ved oni vedia aka je doba.

bubinko83
3. júl 2011

@jankastela a ešte som chcela ked ti bude pisat PN povedz jej že DNP lebo to tam musi byt uvedene!!!

jankastela
3. júl 2011

@bubinko83 ved aj ja si myslim,ze ked jej poviem ako sa veci maju,tak mi tu PN-ku da.a dakujem,to som netusila,ze musim uviest aj to,ze si platim DNP.

bubinko83
3. júl 2011

@jankastela ano treba to tam uviest a je to doležite,lebo sa to piše na PN tlačivo.

zuzana1104
11. júl 2011

ahojte kocky chcela by som sa vas opitat ci ked som vdruhom mesiaci da sa my vypisat uz materska dovoenka?
😨 prosim poradte dakujem,

cudka
12. júl 2011

Ahojte dievčatá ja som po úspešnom IUI na PN som od 20.6.11 platím si DPO od apríla 2010 takže na vyššiu PN a MD mám nárok (prac.pomer mám na dobu neurčitú) vychádzky zatiaľ nemám ale som dohodnutá s doktorom.Musím si platiť DPO keď som na PN?

lucia.kl
12. júl 2011

@cudka ak ti je PN vyplácaná aj z DNP tak ho platiť nemusíš a poistenie ti dalej trvá,....

lucia.kl
12. júl 2011

@zuzana1104 ak si v druhom mesiaci, tak môžeš ísť len na PN, materská sa dáva najskôr 8týždňov pred predpokladaným termínom pôrodu a nejneskôr 6tt pred termínom

cudka
12. júl 2011

to znamená že mi potom nesiahnu ani na tú vyššiu materskú

zuzana1104
12. júl 2011

lucia.kl a kolko je najviac tej pn?ked ja sa citim vpraci unavena a je my dost casto zle kedze pracujem ako predavacjka vo velkoobchode 🙂

zabka1984
12. júl 2011

ahojte, ked ste na PN, da sa zrusit a potom znova nastupit na PN? Som nezamestanana na rizikovovm, vypisana od obvodneho. Buduci tyzden chcem ist na dovolenku a neviem ako mam postupovat, kedze ma doktor vysmial, ze co si predstavujem chodit na dovlenku pocas PN. Poradte prosim.

akinorev87
12. júl 2011

@zabka1984 Ahoj, ja som tiež takisto dopadla, ja som tiež PN od včerajška.....a máme zaplatenú dovolenku už od apríla!!! Včera som to hovorila doktorovi, on na to, že: "no a čo ja stým mám, ste vypísaná nech ste v klude!" a na to sestrička: "Dievča moje, dobre si rozmysli, že čo robíš, lebo keď ťa chytí kontrola, tak z toho aj Ty aj MY budeme mať vélké problémy! Teraz to je nezmysel čo robia oni tam, už možno, že aj v noci kontrolujú!!" 😀 takže neviem čo máme robiť!!!! ale to som už zistila, že keby náhodou ti ide kontrola a ty nejsi doma, a nemáš žiadne možnosti na vysvetlenie, že kde si bola....tak max. zoberú naspäť peniaze za ten mesiac!!!!!! Kvôli čomu si išla na PN (problémy alebo riz.práca...)???

zabka1984
12. júl 2011

@akinorev87 skoncil mi pracovny pomer a mam narok na PN, kedze som raz potratila. Neviem, ked sa odhlasim z PN a dam na podporu pocas prazdnin a potom od septembra zase na PN, ci dostanem este nejake peniaze zo socialky alebo nie.

akinorev87
12. júl 2011

@zabka1984 Ahaaa, áno, no ja to neviem!!! Skús sa informovať na sociálke! možno, že ti tam poradia!

A ináč neviete náhodou, počas PN čo začal jeden dr., možem prejsť druhému doktorovi??? Zobere ma ten druhý dr takto s PNkou?

zuzana1104
12. júl 2011

@lucia.kl a kolko je najviac tej pn?ked ja sa citim vpraci unavena a je my dost casto zle kedze pracujem ako predavacka vo velkoobchode

lucia.kl
12. júl 2011

@zuzana1104 môžeš byť na PN cele tehotenstvo, ja som bola doma od 5tt a v pohode... len som musela mať odporučanie od gyn, že z akeho dôvodu má ma vypísať obvodáčka - ja som mala pre pracovnú anamnézu...

lucia.kl
12. júl 2011

@cudka nie nesiahnu, počas Pn si akoby poistená a dostaneš aj max. materskú potom

lucia.kl
12. júl 2011

@zabka1984 neviem, či budeš mať potom ešte nárok na PN, ja by som to radšej riskla s tou dovolenkou, v najhoršom prídeš len o jeden mesiac,takto by si mohla prísť už o všetku PNku...

zuzana1104
12. júl 2011

@lucia.kl aha dakujem 🙂 tak staci my ked jej poviem ze my byva dost casto zle a som unavena?

lucia.kl
12. júl 2011

@zuzana1104 hej, ak je to normálna lekárka, tak nebude mať problém ťa vypísať...

zuzana1104
12. júl 2011

@lucia.kl no bola by som rada bude to prvorodene uz sa velmi tesim

zuzinamamina8
19. okt 2011

maminky cakatelky dnes mam chut dat vypoved robim sice na recepcii ale v prievane a jedujem sa s ludmi myslite ze je toto dovod na PN?

tina7729
19. okt 2011

@zuzinamamina8 ja si myslim že asi ano. kedze je tam prievan a rozculovat sa,to nerobi dobrotu v tehu.len neviem ci to uzna doktor. aj aj som mala problemy a to robim s farbami a riedidlami a aj tak som musela ist za zamestnavatelom aby ma preradil na ine miesto,kedze nemal kde tak som na pn