PN počas tehotenstva. Kedy chodí a čo kontroluje sociálka?

miriam79
17. aug 2006

Ahojte vsetky kocky
patram po niekom s podobnou situaciou v akej som ja..kedze ju beriem problematicky "tragicky".. ☹ 🙂
som na PN az do nastupu na matersku co vychadza asi na 6 tyzdnov od teraz..moja PN-ka ma taky podton , ze musi byt z dovodu prace ..ukoncenia pracovnej zmluvy atd. pretoze som mala pracu len na dobu urcitu ..skratka..to sa tak robi a musi byt ..lebo by som sa ocitla na urade prace na nezmyselny mesiac..
avsak problem je v tom ze som v podstate v poriadku ale v ramci PN.ky mam zakaz vychadzok co ma uplne desi pretoze som aktivna osoba a mam neskutocny strach z kontrol zo strany socialky...
nic nemienim porusovat ani nic nekale " protizakonne" len poradte ak mate s tymi kontrolami skusenost..kedy chodia ..co vlastne kontroluju...kedy nechodia..ako to cele chodi..to len nech zijem v klude a mozem ist bez stresu vyvencit psa ci kupit cosi pod zub...
dakujem ahojte 😀

jamimi
24. mar 2007

Ok urcite sa ozvem 😀 vsak ak sa opytas kto je tak sa ti ozve ze kontrola-dufam 😉

latifka
24. mar 2007

Ja uz asi neaktualne, ale som tu poprve, tak chcem prispiet.Som PN od 11 tyzdna, od zac. som mala vychadzky 2 hod.doobeda,2 poobede. Zatial bez kontroly. So synom som bola tehotna pred 6 rokmi, tiez rizikove, vtedy nikto nebol kontrolovat cely cas....A vraj teraz tiez nechodia, ale ktovie....Nahoda je blbec! Kamoska je tiez PN, je tehotna, ale jej gynekolog ju nechcel nechat PN, tak povedala obvodnemu, ze je jej nanic a ten ju nechal od 3 mesiaca, akoze neuroza alebo take cosi....Vsetko sa da!

gabika11
29. mar 2007

ahojte! Tiez som na PN od 14 tyzdna a kedze mam trvaly pobyt inde ako miesto, kde byvam by som sa chcela spytat, co je mozne, aby som mala 2 miesta pobytu na PN. Rodicia mi totiz byvaju nedaleko a ja sa z toho, ze som doma sama idem zblaznit. Zdrziavam sa u nich pomerne casto a tiez sa obavam kontroly.

veverica
29. mar 2007

Ahojte, ja som PN od 5 tt a PN-ku mi vypisali v nemocnici. Mam tam napisane USTAVNE LIECENIE (z coho vyvodzujem, ze ide o liecenie v nemocnici). Mate niektora tiez takyto pripad? Bohvie ako to je ci si socialka nemysli, ze som stale v nemocnici a kontrolu mi domov teda neposlu.
Tak ci onak som doma uz dost dlho a vychadzky som zatial nedostala, aj napriek tomu ze som si ich pytala aj u obvodnej a ta mi povedala, ze si ich musim pytat u gynekologa a ten, ze este mi ich neda.... Som zvedava ci sa ich dockam, ale som si povedala, ze na vzduch musim ist a tak z casu na cas na chvilu nieklam na vzduch odbehnem.
Ale napadla ma aj taka moznost, ze ked som v kuchyni a umyvam riad, alebo ked som v sprche tak zvoncek jednoducho nepocujem. A tiez sa stane, ze mi niekto zvoni a kym ´pridem k zvonceku tak sa nikto nehlasi.
Nema niektora znamu na socialke, aby zistila co v takych pripadoch?
Drzim vsetkym palce nech kontroly nechodia. 😎

zoja
29. mar 2007

veverica, keby ti dosla kontrola a ty si ju nepočula, nebola doma, tak ti nechaju v schranke list-navštivenku 😉 , ja som doma tiež od začiatku tehu, PN s vychadzkami rano a aj poobede, vypisala ma obvodačka na odporučenie gynekologa, zatial som mala šťastie kontrola mi neprišla a dúfam , že už ani nepríde, od tretieho aprila si čerpám dovolenku a potom už matersku, tak snad všetko dobre dopadne 😉

veverica
29. mar 2007

Zoja, tak drzim palce 🙂
Od kedy si dostala vychadzky? Hned od zaciatku tehu? Asi to zavisi aj od toho z cim pn-kujes, nie?

jahu348
4. apr 2007

Mila Miriam79,nemusis sa bat.Ked si na PN a tehotna,kludne si mozes ist von a vybavit co potrebujes.Moja kamaratka je tehu a je na PN.Lekarka povedala,ze tehotnym kontroly nechodia,no ale moze sa stat,ale potom kludne zajdi za dr.a ona ti da potvrdenie,ze si vtom case bola u nej.pa

oliverka
9. apr 2007

Ahojte, pripajam moju skusenost: tehotna som bola na PN posledny mesiac (to bolo pred 3 rokmi). Vychadzky som mala doobeda i poobede, kontrola neprisla. Zato ked som bola minuly rok na PN-ke tusim 5 dni, kontrola mi prisla okolo 17hod. Nic zvlastne nechceli - vypytali si ma k dveram, chceli preukaz o PN (ktory som nemala, omylom som ho odovzdala na socialke). Opytala som sa, ci nechcu aspon obciansky, vraj nie. Bol to taky celkom mlady chalan a v rukach mal dlhu zostavu - vystup z pocitaca, evidentne zoznam tych, ktori beru nemocenske. Myslim, ze im je ukradnute, z akeho dovodu, ci bezna choroba alebo rizikove - idu jednoducho podla mien v tom zozname. Hovori sa, ze na kontrolu chodia vtedy, ak o to zamestnavetel poziada a pod. Ja som pritom zivnostnik, takze to, ze ma skontroluju, bolo len z popudu socialky. Z tych, ktorych "nacapaju" a odoberu im nemocenske, maju percenta, preto ta snaha. Svagor robi na socialke a povedal, ze ak pride kontrola a dotycny nie je doma, nech nikto neotvara dvere. V tom pripade je to jasny dokaz, ze nie ste doma. Lepsie je neotvorit a tvrdit, ze ste spali, nepoculi a pod. Vtedy je to tvrdenie proti tvrdeniu a nemaju ako dokazat, ze ste fakt neboli doma. Aspon tolko moje informacie. Vela stastia.

jamimi
16. apr 2007

No baby ako som pisala na predch.stranach kontrola chodi aj tehotnym,ja cakam stale ze mi pride pn-ka na ucet a stale nic tk ak niekomu chodi na ucet ozvite sa ci vam prisla.dakujem 😀 😒

katka6
16. apr 2007

ja som bola PN od októbra 2006, malý sa marodil koncom marca a za celé obdobie mi neprišla kontrola ani raz, sestrička mi tiež povedala, že tehotným nechodia, neviem...

jamimi
17. apr 2007

No takze ta Pn mi dosla v normalnej vyske,takze mi uznali papier ze som bola u dokotora aj ked som sedela doma ☹ .papa a tie kontroly ja fakt netusim aj moj obvodny so setrickou sa cuduju ze na co ku mne chodia ale asi maju vela ludi v petrzalke tak sa nudia a pridu aj k tehotnym 😒

bubaczik
17. apr 2007

ja som tiez od oktobra pn,a kontrola mi dosla minuly tyzden..tam keby nahanali podvodnikov 😖

lucinkaaa
17. apr 2007

Ked ma moj lekar vypisoval v marci na PN a bez vychadzok, tak mi povedal, ze si mam davat pozor, lebo hlasili, ze budu kontrolovat PNkarov, teda kontrola je velmi pravdepodobna. Ale teraz uz mam konecne vychadzky a to je ako spasenie zhora, lebo som sa ich uz ozaj nesla dockat.

lucinkaaa
17. apr 2007

jamimi, tak fajn, ze ti to nakoniec uznali.

lalupa
9. jún 2007

ahojte, som na PN od transferu, uz mi z toho sibe... 😀
chcela by som sa opytat, mate niekto skusenosti s kontrolami zo socialky aj cez vikend? dik 🙂

veverica
9. júl 2007

ahojte, teraz nejak zacali chodit kontroly. Teda aspon mne. Za posledny tyzden boli u mna 2x. Takze babule radsej dodrziavajte vychadzky 😉 .

maca28
13. sep 2007

ahojte,moja gynekologicka tiez nesuhlasi s pnkou,pri tom mam bolesti hlavy,busenie srdca,dychavicnost a zalahnute v usiach,to su moje stavy v 12tom tyzdni,na pnke som ale konci mi 20teho a mam ju vedenu u obvodnej,co som lezala v nemocnici s podrazdenym slepym crevom..v praci mi zmenili pracovnu dobu zo smien na 8micky,cize kazdy den,co znamena dennodenny stres,pracujem v nemocnici,tak ze si viete predstavit co to je,infekty,natahovanie sa s pacientami apd.a to neratam kolko ma vyjde cestovanie..neviem co mam robit,zenska to asi nechape a obvodna ma nema preco drzat,co mam robit?

fenrirka
14. sep 2007

ahojte ja som tiez na rizikovom a bola som studentkov do augusta.A teraz som na urade prace evidovana od 1.9 a doniesla som im papier o PN a oni mi povedali ze mam doniest este od lekara niaky papier na peniaze,myslite ze nieco budem dostavat???a ze mi dojde kontrola??Mam,aj vychadzky az od14.00 do 16.00 a navyse mi doktor napisal adresu mojho priatela u ktoreho teraz som co je v Trnave,ale trvali mam v Bratislave.

lienockaa
17. sep 2007

ahoj maca28,viem si ten stres predstavit, tiez pracujem v nemocnici,som na PN..Spociatku to bolo od 2 týždne od OL, potom ma vypisal gynekolog, vychadzky zatial nemam..Myslim, ze by si mala svojej gyn. povedat, ze o co ide v tej robote, ved vlastne stres, natahovanie s pacientami a infekcia su veci, ktorym sa ma tehotna zena vyhybat..Ked to nepochopi,tak ja uz potom neviem..Skus to a nestresuj..

penelope10
18. sep 2007

ahojte, neviete niekto zapocitava sa PN -davka,
do vymeriavacieho zakladu pre vypocet materskej?

alex21
18. sep 2007

penelope nemocenské dávky sa nezapočítavajú nikam. Do vymeriavaceho základu sa započítava príjem z ktorého sa platia odvody.

tribitka
18. sep 2007

fenrirka, počas PN ťa bude vyplácať sociálna poisťovna, nie úrad práce...preto potrebuješ ak maroduješ viac mesiacov koncom každého mesiaca doniesť na úrad práce lístok na peniaze, ktorý ti dá tvoj lekár...

miriamka
1. okt 2007

Ahojte,
tak aj ja sa radim k tehotnym na PN.Mozem sa spytat,aka je ta vyska co budem dostat co sa korun tyka?

martamarta
27. nov 2007

Aké vycházkky môže lekár napísať počas tehotenstva? 2 hod doobeda a 2 poobede alebo aj neobmedzene? Je k tomu nejaké usmernenie alebo niečo zo Sociálnej poisťovne? Ďakujem.

roasha
27. nov 2007

martamarta,ja ked som cakala malu,ja som bola od zac.tehu pn,a ja som mala 2h doobeda,a 2h poobede.

martamarta
28. nov 2007

Ďakujem. Pýtam sa,lebo niektoré tehulky vraj majú vychádzky aj neobmedzene,tak či je na to nejaké oficiálne usmernenie (veď čo ja viem,kedy mi bude nagrc a kedy nie?) 😉

certica
28. nov 2007

roasha, tak tolko sa neprechadzam ani ja 😀

roasha
29. nov 2007

ved ja som sa ani neprechadzala,ale to mi dali automat.,raz do tyzdna sme si sli s babami sadnut do cukrarne na pokec.a tiez by nebola vyhra,aby som sa bala zbehnut oproti do obchodu na rozky,ci nahodou nepride kontrola.tie hodiny priepustiek nie su o 4h denne na tarackach,ale aby si nezahynula od hladu,a mas obchod pod nosom. 😉 🙂

mravvcek
30. nov 2007

Dievky ja som na PN od 5tyzdna tehotenstva a mam vychadzky,sice od do ale mam,takze urcite sa na to opytajte lekara,aj tehotna na PN musi mat vychadzky pokial samozrejme nema lezat.Ved by sme sa zblbli.

mimi026
16. jún 2008

Ahojte, viete mi poradiť, ak som na PN počas tehotenstva, môžem do formulára uviesť miesto môjho pobytu liečenia aj mimo SR. Mám manžela v ČR, máme tam byt a on tam pracuje celý týždeň. Chcela by som byť počas PN v ČR v našom byte. Myslíte, že je to možné, alebo sa musím zdržiavať iba na území SR? Vopred Vám ďakujem za odpoveď.