Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Po 15 rokoch som prišla o prácu

dada7701
3. okt 2012

Baby, mám 35, o chvíľu 36, po 15 rokoch som prišla o prácu...snažíme sa o bábätko....mám depresiu ako hrom....neviem kudy kam, ako to riešiť ?

halienka
3. okt 2012

@dada7701 ale júúúj, ber to ako nový začiatok 😉 zaregistruj sa na úrade práce, mala by si mať nárok na podporu tuším až na pol roka a šup hľadať novú prácu 😉 🙂 možno budeš prekvapená ako sa ti nová práca bude páčiť, ko spoznáš nových a možno skvelých ľudí 😉 Určite to ber pozitívne, ono sa hovorí, že po 5 rokoch treba zmeniť zamestnanie, lebo človek na tom jednom a tom istom mieste už stagnuje 😉 🙂

sintra
3. okt 2012

Presne tak, snaz sa to vidiet z tej lepsej stranky, pises, ze sa snazite o babetko, mozno teraz, ked budes mat viac volna to vyjde... kazda zmena moze znamenat novy zaciatok.

marecek1
3. okt 2012

@dada7701 súhlasím s
@halienka. momentálne sa ti tvoja situácia zdá bezvýchodisková, ale za nejaký čas budeš rozmýšľať inak.... nájdeš si novú prácu, spoznáš nových ľudí, ... možno otehotnieš, a dieťatko dá tvojmu životu úplne iný rozmer....

andulka82
3. okt 2012

@dada7701 Je to ťažké, ale určite máš aj odstupné a dostaneš aj podporu na pol roka a keď chcete aj bábo, tak nevidím žiadny problém. Treba sa ukľudniť a začať odznova, odísť na materskú a všetko je vybavené a o tri roky si ísť hľadať prácu 😉 , ja by som si teraz už nehľadala prácu, keďže pracujete na bábätku 🙂

maruska24
8. okt 2012

viem že to treba brať optimistickejšie, ale..... odstupné sa minie veľmi rýchlo, podpora na 6 mesiacov je akurát tak na prežitie, veď treba platiť aj účty a stravovať sa a nájsť prácu za pol roka je momentálne sakra ťažké. A kto tvrdí že nie, tak je plnohodnotne zamestnaný a nie je bez práce.

meloa
22. okt 2012

@maruska24 ..Ahoj, ja som taktiež prišla o prácu - po 16- tich rokoch a úplne ťa chápem, občas aj ja prepadám do depiek, ale tie mi nepomôžu , takže verím a dúfam, že čoskoro si nájdem novú, aj keď ...ako tak hľadím na profesiu...tak je tam akurát tak veľkééé ..... :(((

maruska24
24. okt 2012

@meloa ono na tej profesii aj niečo je, aj na kariere, aj na jobovi, ale čo z toho, keď ma nikto ani len na pohovor nepozve. A to skúšam už fakt všetko. Proste pozrú sa na vek a v tom momente som pre nich najrizikovejší faktor a nepotrebujú ma ani vidieť, ani počuť. A to si nechcem ani len predstaviť, kebyže už bábo naozaj aj mám čo potom? Toto mi už príde ako obyčajná diskriminácia žien na pracovnom trhu. 18tku nechcú, nemá skúsenosti, 30ničku nechcú, chce mať stopro deti, /ak ich už nemá/ a 40tnička je pre nich už úplne že stará ťava. Tak koho potom chcú? Nerozumiem tomu. Žena nemá známosti, tak nemá ani kde pracovať. A to som ešte nespomenula tie inzeráty, kde je v podmienke na dohodu, alebo živnosť.

meloa
24. okt 2012

@maruska24 ...tak, tak, mám podobné pocity ako ty, posielam a nič ☹ ☹ 😠 😒 ja viem, lahko sa hovorí nezúfaj, ale žiaľ keď vidím aká je situácia celkovo, že kopec zamestnávateľov prepúšťa, tak mám naozaj veľké obavy, či nájdem adekvátnu prácu ☹ ☹

maruska24
27. okt 2012

@meloa vieš, ja by som sa aj pustila do podnikania, ale to nie je tak lahko ako si niekto predstavuje. Najskôr treba nápad ktorý aj uživí a potom aj realizáciu, udržanie a všetky tie papierovačky a účtovníctvo a navyše teraz tie nové zákony..... ach jo, ani tak ani tak.

mima4
27. okt 2012

@maruska24 nezufaj, a nediskriminuj sa! Aj muzi maju male deti, ale taketo veci neriesia. Su sebavedomejsi, aj ked neraz niektori prd vedia 😀 ale aj ten prd vedia predat 😉
Musis si povedat, ze si krasna a uspesna a sikovna a nevzdas sa 😉 Nikdy sa nepodcenuj, nerob zo seba zato ze si zena "invalida", doveruj svojim schopnostiam.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli