Výpoveď po nástupe do práce

22021987
3. apr 2020

Ahojte maminky potrebujem radu ako postupovať. Vratilal som sa do prace keď mal malý rok no keďže nastala takáto situácia v rámci koronavirusu 3 tt som doma doteraz som fungovala na home office dostala som však nariadenie že mám čerpať dovolenku mam jej dostatok cca 50 dní. Podľa firemnej politiky by mi malo ostať 20 dní ostatné musím čerpať. Samozrejme robotu si musím robiť aj počas dovolenky. Vyzerá to však ze po návrate dostanem výpoveď. Ak by nastala taka situácia mam ísť na úrad práce a aalebo automaticky idem na rodičovskú dovolenku keďže malý ma 13 mesiacov. Šéf mi dal jasne najavo ze mi tolerovať výpadky s práce nebude bohužiaľ jasličky mame do odvolania zavreté.

daniela1911
3. apr 2020

@22021987 môžeš ísť na úrad práce a vybrať si podporu v nezamestnanosti (ak splňaš podmienky) a potom sa ešte vrátiť na rodičovský
Inak 3tt je tretí týždeň tehotenstva... chvíľu mi to trvalo kým som pochopila tvoju vetu

ceklis
3. apr 2020

@22021987 kľudne napis zamestnávateľovi že nastupujes opäť na rodicak. V takom prípade ta vyhodit nemôže. Len teda ak by rušil tvoju pozíciu ale v tom prípade by ti mal ponúknuť náhradnú. Ak ju nemá, dostaneš odstupné podľa ZP. Po skončení rodicaku sa mu ešte môže kľudne hodiť, situácia sa snáď zmení k lepšiemu 🙏🏻✊🏻

zalka
3. apr 2020

@22021987 aj na očr môžeš ísť. a nepracuj z domu počas dovolenky.

kitycat
4. apr 2020

Nenechaj so sebou zametat, ak budes cerpat dovolenku aky home office?

mimuska125
16. apr 2020

@22021987 ako čítam tak je viac takých zamestnávateľov čo nás zato že sme doma s deťmi koli korone majú záujem vyhodiť.

grankosko
16. apr 2020

Heh to je teda pekné, že keď máš dovolenku aj tak máš home office, to ako čo je. Ja osobne by som nastúpila na rodičák a hotovo, nech sa s tým teda vysporiada ako chce