Po pol roku do práce. Ako ste to zvládali?

alica147
3. nov 2008

Ahojte,chcem sa opýtať mamičiek ktoré sa vrátili po pol roku do práce ako to psychicky zvládali ale aj mamičiek čo sa chystajú do práce ako to prežívajú lebo ja dosť zle,v januári musím nastupiť do práce bo by sme nemali z čoho platiť hypotéku,k malému mi bude síce chodiť mama no aj tak si to neviem predstaviť že budem musieť každé ráno od malého odísť ☹

dididi30
3. nov 2008

cau laica ideme na to? 😉 😀

dididi30
3. nov 2008

alica 😀 😀

alica147
autor
3. nov 2008

ahoj didi,som ťa tu čakala nesklamala si ma,si kamoška 😀

dididi30
3. nov 2008

phe ze vahas 😀 , no co ideme riesit nas smutok? do praaaaaaaaaace 😠 😀

alica147
autor
3. nov 2008

no ved to,čakaám že nám nejaké mamičky napíšu ako to oni zvládali a čo nás ešte čaká 😝

dididi30
3. nov 2008

sak aj ja cakam a nist 😠 😅 tak sa snad dockame, ak su nejake pipiny ako my 😀

helka101
3. nov 2008

ahojte, ja tiež uvažujem že pôjdem od januára do práce, mám jednu ponuku, stačí povedať ano a od januára môžem nastúpiť, ale neviem si to nejako predstaviť tiež kvôli malému 😅

alica147
autor
3. nov 2008

ahoj helka 😀 aj mám Mirka no ešte malinkého,tvoj už bude mať dva rôčky ; a kde by si ho dala?

helka101
3. nov 2008

noo som zbadala 😉 pekné meno sme vybrali 😀 no mne sa ponúkla mama že by mi sním ostala kebyže idem do práce, ale neviem... dosť som nanho naviazaná a ked je len pár hodín odomna preč, tak to ťažko zvládam 😅

alica147
autor
3. nov 2008

no ved práve ja som na tom tak isto navyše je on ešte aj moc malinký no ja nemám na výber ale myslím že minimálne mesiac prerevem ☹

helka101
3. nov 2008

no ali aj nás ženie hypotéka k tomu, ináč by som potiahla normalne do septembra a potom šup do školky a hladať si.. no teraz mi ju vlastne ponúkli a je namne či ju zoberem, a malý by bol u mamy 😅 akože nemám strach postará sa suprovo, ale predsa len ja som mama..

a ty máš ešte ktomu také malé mimčo, tak to máš určite ťažšie ako ja... budeme celý čas vyvolávať domkou čo robia 😀

alica147
autor
3. nov 2008

no to hej a ešte malý je aj taký mamičkin cicík tak aj to sa bojím aby on nepačkal za mnou

helka101
3. nov 2008

a s tvojou maminou máte aký vzťah??

alica147
autor
3. nov 2008

výborný,ona sa o malého postará suprovo,bude chodiť každé ráno k nám,moj drahy máva tiež cez týžden volno takže o malého bude dobre postarané ale presne ak si napísala nebudem s ním ja; ☹

helka101
3. nov 2008

hm ale ak dôveruješ mamče, tak ti to bude lepšie, ako by mal byť pri svokre napríklad 😅 no ja by som sa asi scvokla kebyže je to tak, nešla by som radšej do práce 😔 darmo je už veľký, ale vieš u našich môže spať, aj ostať u nich, ale u svokrovcoch, proste neivem.. nedám ho, nejako to mám vsugerované že sa mi onho nepostarajú tak ako moja mamča 😔

a nevieš ako to je s materskou, ked nastúpiš? dá sa to prepísať na mamu?

lukli
3. nov 2008

caute, no ja som nastupila pred tromi tyzdnami do prace, presnejsie - mozem robit z domu, takze s mojim malym som aj nie som, nedala som ho nikde, len mam tu v byte vypomoc, neviem si naozaj predstavit byt tak skoro bez neho, ale tiez peniazky potrebujeme kvoli hypoteke zial...

alica147
autor
3. nov 2008

hej malo by sa dať ešte detičky narodené do konca roka- a narodené po novom roku to už budu mať nejako inak,ale ako presne to neviem.idem na budúci týžden na UPSVR zaniesť žiadosť o rodiovský tak uvidím.

hej ved to že bude s mojou mamou a doma vo svojom prostredí ma teší,viem že mama sa mu bude maximálne venovať ale ja budem trpieť ako kôn 😖

helka101
3. nov 2008

no vieš ale ked musíš, tak tonejako budeš musieť prekonať, ver že aj keby mal 2 roky ako ten môj tak by ťa to žralo, alebo ja by som ho mala problém dať asi aj do škôlky, daktoré učitelky by nemali robiť tú prácu.. 😔 nooo budeme mať problém pri výbere 😠

alica147
autor
3. nov 2008

helka ja už mám 14ročnu babu doma,od nej som išla do roboty ked mala 2roky a 9mesiacov a to už bolo v pohode, to som sa už aj tešila do roboty;pravdou je že sme natrafili na také učitelky presne ako si ty písala;mne malá málo spávala skoro prestala spávať cez den tak ked v školke na obed nespla dávali ju klačať čo som sa bohužial dozvedela až ked tam prestala chodiť
no pre malého už mám vybratú školku kde som počula na učitelky len samé chvály tak dufam že budeme mať potom viac šťastia

helka101
3. nov 2008

noo aj ja mám takú vyhľadnutú, len je od nás hodinu cesty, na druhom konci mesta, ale chceme tam kupiť na jar byt, tak zato ho nechcem šupnúť ešte do školky, nech to nejako vydržíme 😅

alica147
autor
3. nov 2008

som si pozerala tvoj albumček a mne sa tí našii Mirkovia na seba podobajú 😀

helka101
3. nov 2008

no sú to fešááááci 😀 😀 malý je rozkošný, si už ani nepamätám že ked my sme boli taký malý 🙂 no teraz je to taký čertík, nikde nič nenechá, ... a vy ste taký kľudnejší? či už teraz vystrájate? 😉

alica147
autor
3. nov 2008

malý je vcelku pohodák,dnes mal premiéru vo vystrájaní ak sa to tak dá nazvať zistil že ked papa mrkvičku tak sa dá pluť a mal z toho náramnú psinu,uplne mu bolo vidieť šťastie v očiach

helka101
3. nov 2008

nooo tak to bude expert, malý bol malička také jašidlo, len hlúposti sním robiť 😀 aj teraz je taký neposed, iba by vymýšľal, a ešte sa mordujeme aj nočníkom 😀 kričíme cikááť, ked nám to už tečie po nohách 😅 ale hádam pochopí.. 🙂

addaa
3. nov 2008

Babulky núka sa mi od apríla super práca, 7 minút cesty od domu a o tretej koniec pracovnej doby...ale pokým nebude mať malý cez dva roky, nepohnem sa od neho. šla by som pracovať skôr, len ak by sme fakt žili veľmi biedne, čiže nestačilo by na byt a na stravu...Dúfam, že sa toho pri tejto fin. a hosp. kríze nedožijem 🙂

helka101
3. nov 2008

nooo adkaa nebud si tým taká istá 😅 lebo to čo američania navarili si my musíme zlíízať 😠

addaa
3. nov 2008

helka 101 však potom Vám napíšem, či som do tej práce musela ísť, ale fakt v tejto dobe si ničím nemôžeme byť istí. Tak len držím palce všetkým mamičkám, ktoré sú na MD a aj pracujú, ale aj tým maminám , ktoré sú stále doma pri detičkoch... 🙂

helka101
3. nov 2008

no adka dufame že ty ktomu nebudeš donútená a vychutnáš si to materstvo na plno, ja ho muž mám asi aj nad hlavu 😀 😀 držte sa a nech sa vám darí 😵

alica147
autor
3. nov 2008

no ved addka my sme na to práve takže ak by som mala len ten rodičovský tak sme každý mesiac mínus deať tisíc takže ked všetko poplatím tak už by sme nemali čo jesť;kým možeš byť doma tak si to užívaj

addaa
3. nov 2008

Alicka, riešila by som to tak isto ako ty, ak by nám nevychádzalo na stravu a nájom. Je to fakt hrozné, že niektoré maminy musia ísť pracovať, lebo rátajú oľko majú na chlieb a na a na maslo a stravu pre dieťatko. Vtedy nie je iné riešenie. Chápem...