Po pol roku do práce. Ako ste to zvládali?

alica147
3. nov 2008

Ahojte,chcem sa opýtať mamičiek ktoré sa vrátili po pol roku do práce ako to psychicky zvládali ale aj mamičiek čo sa chystajú do práce ako to prežívajú lebo ja dosť zle,v januári musím nastupiť do práce bo by sme nemali z čoho platiť hypotéku,k malému mi bude síce chodiť mama no aj tak si to neviem predstaviť že budem musieť každé ráno od malého odísť ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zelmirka1
27. júl 2009

ved ja nikomu neberiem jeho nazor ani nikoho neodsudzujem...
ale potreba maminy cely zivot to je trochu nieco ine, prvy rok az dva prechadza dieta takym vyvojom a vytvaraju sa zakladne veci, vlastnosti, pocity ktore potrebuje a bude vyuzivat cely zivot, preto je dolezite aby malo pri sebe najblizsiu osobu maminu /moze byt aj tatino ked napr. mama nie je/ proste jednoho cloveka ktory predstavuje istotu pre dieta a dava mu zaklad do zivota lebo neskor je vychova uz uplne o inom. Samozrejme suhlasim ze zavisi ako sa rodicia venuju dietatu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cestovatelkaandrea
27. júl 2009

no keby ste povedali nieco take tu v Holandsku ze len preto ze je mama v robote tak bude z dietata grazel tak by vas asi ukamenovali. tu je materska len 16 tyzdnov a z toho si cerpaju mamicky vacsino 6 tyzdnov pred porodom. preto som aj ja bola s malym doma len 10 tyzdnov.
zeny ale potom robia len 2-4 dni v tyzdni. ja robim 3 a myslim si, ze malemu tie dni, ked je v jasliach nevadia. praveze je aktivnejsi a spolocenskejsi 😉 a viac vnimavejsi

mitinka
27. júl 2009

vanja: uplne super si to napisala a vystihla!!ja som bola na tom rovnako,len teraz som na Pn a v januari čakame mimi,len dufam,že nam firma dovtedy postavi domček 😒 😉 a džim palčeky všetkym maminam,ktore sa chystaju do prace pri malych detičkach 😉 da sa to zvladnut a my to zvladneme!! 😀 a tiež budem musiet ist do prace lebo mame vysoku hypoteku,... a ako som už spominala nenecham v tom muža sameho 😉

zelmirka1
27. júl 2009

je pravda ze v SR a CR je naozaj velmi dlha materska, ale budme radi ze ak mamy chcu tak mozu ostat tolko doma
to co dame drobcovi sa stonasobne vrati verte tomu....
problem je ze u nas malo zamestnavatelov vychazda v ustrety a robit len par dni v tyzdni alebo na polovicny uvazok
alebo na skratenu pracovnu dobu skoro nemozne co je skoda lebo to by urcite mnohym pomohlo.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

zelmirka myslim ze toto je hlavny problem na SR aj CR, ze zena ked uz musi ist do prace tak musi robit plnych 5 dni osem hodin denne. maloktora moze robit len 4 hodiny denne. myslim si, ze keby bola vacsia moznost robit na polovicny uvazok, tak by viacej mamiciek pracovalo.

jankapiknova
27. júl 2009

tomu ver ze by to pomohlo, ja by som po materskej tiez rada robila 6 hodin a nie osem, lebo nechcem sa nahanat do skolky rychlo utekat do roboty zas zo skolky a nehovorim o upratovani a vareni. preto by som privytala takych 6 hodin prace aby som to stihala a venovala sa aj malemu ale neeviem kto mi da taku pracu na 6 hodin.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

jankapiknova prestahuj sa do holandska 😉 nie len zartujem, som rada, ze nemam taky problem a moj zamestnavatel mi vysiel v ustreti ked som mu povedala, ze budem robit 3 dni v tyzdni

zelmirka1
27. júl 2009

to je fakt ze vela mamin by privitalo skratenu pracovnu dobu a radi by pracovali aj zarabali a zaroven mali dost casu na dieta. U nas to zatial proste nejde, ja mam tiez pracu ktora je do vecera a viem ze ked nastupim do prace uz mi vela casu na maleho nezostane. Nechapem ze v zahranici to zamestnavateliaberu normalne ze vyjdu v ustrety ked ma zena male dieta. No nakoniec sme sa dostali niekam inam...

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

tu je to tak, ze na jednej pozicii robia dve tri zeny. no a na druhej strane, zeny nie su take frustrovane, ze su cele dni prec od svojich deti. kazda robi len tolko kolko si mysli ze zvladne

jankapiknova
27. júl 2009

popravde ti poviem ze bola som 3 roky v Irsku a ked som otehotnela tak sme prasili veru domov. Sice je vyhoda ze robit sa da aj kratsie ale to bolo asi vsetko co sa mi tam pozdavalo. Slovensko sa mi lubi viac hlavne co sa tyka mediciny a starostlivosti o tehotnu zenu a dieta. Nikdy bysom tam neostala rodit a byvat

zelmirka1
27. júl 2009

cestovatelkaandre...mame sa co ucit od vas....snad to raz bude aj nas trochu ine, lebo neda sa na 100% robit v praci aj sa venovat dietatu, stihat vsetko v praci aj v domacnosti a este byt v pohode.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

ale nie, ja si myslim, ze sa to zmeni casom samo... este som zabudla podotknut ze aj manzel musi vela pomahat, lebo praca, dieta, domacnost to je fakt vela. keby som nemala takeho obetaveho manzela asi by som v pohode nebola, lebo v NL sme bez rodiny.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

janka vsak ja som to myslela zo srandy, neviem ako to fici v Irsku ale starostlivost o tehotnu je na inu temu. co sa tyka starostlivosti o deti tu v NL tak je to asi tak ako na Slovensku s nejakymi vynimkami 🙂

jankapiknova
27. júl 2009

vsak v pohode, ono to je stymi detmi na dlhu diskusiu celkovo aj co sa tyka roboty aj starostlivosti... Kazda matka je ina aj dieta ine, a kazda si rozumi co chce pre male, a hlavne kazda ma iny nazor.

danu
15. feb 2010

vevericka16 • Dnes o 16:06
Ahojte,..........
neviem ci nieco podobne niekto vo fore rozoberal, ale velmi rada by som chcela zistit co si o tom myslite vy. Mama 12 mesacne dietatko, do prace som z financnych dovodov nastupila po 6 mesiacoch a teraz stojim pred otazkov, musim odist na kurz kvoli postupu, ale musim dochadzat na tyzdnovky, t.j. v nedelu odidem a pridem v piatok a takto 3 mesiace, mala bude mat 13 mesiacov, ked kurz zacina a ja neviem co robit............... Doma je s mojou maminkou, takze je o nu dobre postarane, ale ja sa velmi bojim aby mala na mna nezabudla, aby ma spoznala ak sa po tyzdni vratim...............prosim neodsudzujte ma, ale na piste mi svoj nazor co si o tom myslite a velmi rada budem ak napise niekto, ktory mozno nieco podobne zazil...................dakujem 🙂

ciernovlaska
15. feb 2010

A si uz rozhodnuta ist na ten kurz? Ja osobne si myslim, ze tvoje dietatko je este dost male a ten kurz je prilis dlhy, fakt hrozi, ze sa medzitym odcudzite. Okrem toho, ako to budes ty zvladat, nebude ti mala chybat? Chapem, ze niekedy clovek nema na vyber, ale ja by som do toho nesla. Alebo by som porozmyslala o nejakom kompromise. Ale to je len moj nazor.

vevericka16
15. feb 2010

neda sa inac, na jednej strane je este mala, ale na druhej strane bude lepsie ked odidem neskor, ked uz bude aj rozpravat a svet aj inac vnimat?

mandy29
23. sep 2011

@danu ahojky...bola si na tom školení s týždenným odlúčením od malého? Ja sa budem musieť z finančných dôvodov vybrať do práce skôr,ale už teraz sa bojím ako to zvládnem bez malého...malý je v pohode, on je hravý a zvládne byť u babky alebo s manželom...len ja som s ním pernamentne a je mi fajn na materskej...som z toho zúfalá...ako si to zvládla?

dari
23. sep 2011

@vevericka16 neboj, nie je to na cely zivot 🙂 urcite nezabudne !!! a kto to bude zvladat horsie si ty ... 😀

mechurik
23. mar 2016

Dievčence, ak by som šla po pol roku do práce, a nemám nikoho kto mi mi povaroval dieťa, je nejaká dobrá opatrovateľská agentúra v Bratislave?