Po ukončení rodičovskej mi chcú dať výpoveď. Čo robiť?

errilo
30. jan 2015

ahojte. potrebovala by som radu co robit? maly bude mat 3.2. 3roky. v praci na osobnom pohovore sme sa dohodli ze mozem nastupit. avsak vcera vecer mi volali ze maju pre mba smutnu spravu a davaju mi vypoved. vsetko uz mam zariadene...nastup maleho do skolky opatrovatelku oblecenie do prace... navrhuju mi vypoved dohodou s 3 mesacnym odstupnym...vraj ak by som chcela vypoved zrusenie miesta...co je vraj dovod preco nemozem nadtupit..tak mi daju odstupne len 2 mediace a vraj budem musiet chodit este do prace... co robit? mate niekto s tym sksenosti? je to maximalne nefer 3 pac dni pred nastupom mi telefonicky oznamit ze mam vypoved....

adulik0606
31. mar 2015

Pekny den,prosim vas vedel by mi niekto poradit?19aprila mi konci materska,pred mesiacom som poslala do prace oznamenie,ze nastupujem po materskej naspät do prace.Odpisali mi,ze zrusili prevadzku pocas mojej materskej.Ale ze mi ponukaju nove miesto zodpovedajuce mojej kvalifikacii ale je to od mojho bydliska daleko.Som z DCA a ta praca je pri Prievidzi co je 63km.Pre mna nemyslitelne.Manzel pracuje na tyzdnovky,Mam dve deti,maly pojde do prvej,dcerka 3roky.Zacala som tam pracovat od 9.4.2008 na matersku som nastupila Januar 2009,zmluvu mam na dobu neurcitu.Potrebujem poradit,ci mozem pracu odmietnut,ci mam vobec narok nanejake odstupne.atd.na materskej som bola 6r.(2deti)dakujem pekne za kazdu radu