Podpora v nezamestnanosti - konateľka s.r.o.

miasun
14. nov 2017

Ahojte,
este nikdy som nepoberala podporu v nezamestnanosti a preto sa chcem prosím opýtať ak máte niektorá určite viac informácii ako ja...som zamestnaná asi 5 rokov v s.r.o. kde som aj konateľkou. Teraz z fin. dovodov by som potrebovala aby ma ta s.r.o. prepustila a teda ak by som mohla brat podporu v nezamestnanosti. a teda moja otazka znie mozem poberat podporu v nezam. ak som konatelkou v s.r.o? nevadi to? Dakujem

lillystranska
14. nov 2017

@miasun fuuha tazka otazka ale skor si myslim ze nie ako ano kedze si konatelka nejaky prijem musis mat. Zajdi si na socialnu poistovnu. Ja viem len ako to je pri no ale toto ti skor poradia oni ako tu mamicky

zuzadula
14. nov 2017

@miasun Ako konateľka sa nemôžete zaevidovať na UPSVaR a teda ani poberať podporu. Je nutné spraviť výmaz vašej osoby ako konateľky a ukončiť pracovný pomer. Zaevidovať sa môžete potom do 7 kalendárnych dní po ukončení poslednej
skutočnosti. Čiže, ak bude trvať dlhšie výmaz na OR, tak do 7 dní po jeho uskutočnení . Potom si môžete požiadať aj o podporu.

evittam
14. nov 2017

@lillystranska Ako konatelka nemusis mat ziadny prijem.😉
@miasun Plati co pise
@zuzadula .

6mia6
14. nov 2017

@zuzadula dá sa vymazať konateľ z s.r.o alebo zrušiť celú firmu?

zuzadula
14. nov 2017

@6mia6 Dá sa zmeniť konateľ a pôvodný vymazať

deti95060810
14. nov 2017

určite podporu ako konateĺka nedostaneš. Ani keby si bola spoločníčka vo firme - ani vtedy nedostaneš. Na podporu nesmieš mať nič....