Pohovor - krátka prezentácia uchádzača

marca12
26. mar 2015

Boli ste uz na pohovore,kde ste mali za ulohu prezentovat seba sameho?Trosku mam z toho obavy a neviem co personalisti ocakavaju.Nerada chvalim samu seba a na druhej strane nechcem vyzerat ako nesebavedoma.Ako odhadnut spravnu mieru prezentacie?Co tam vlastne chcu pocut?Mam zacat menom a pokracovat kde som studovala,co som doteraz robila,co bolo naplnou mojej prace a tak podobne?Ked sa hlasim na inu poziciu,aku som doteraz vykonavala,naco im budem rozpravat,co som robila,ked to so sucasnou pracou nesuvisi?Doteraz som bola len na pohovoroch,kde sa ma oni pytali a ziadne prezentacie svojej osoby som nerobila.

17alexis
26. mar 2015

@marca12 chcú zistiť, aké máš komunikačné schopnosti. Sú ľudia, ktorí na pohovore ledva vypotia svoje meno. Zrejme takých ľudí nehľadajú tam, kam sa hlásiš. Povedz im normálne celý životopis, povedz, prečo by si mali vybrať práve teba, čo im vieš ponúknuť a tak... 🙂

marca12
autor
26. mar 2015

@17alexis dakujem za odpoved.s rozpravanim nemam problem,tak snad sa budem vediet odprezentovat tak aby som neposobila zakriknuto.

17alexis
26. mar 2015

@marca12 Jasnéééé, neboj nič. 🙂 Na akú pozíciu sa hlásiš?

radsej_knihu
27. mar 2015

Ak je to este aktualne, poradila by som ti prezentovat uspechy cez fakty, a vlastnosti cez situacie a ich riesenie. Potom to nevyznieva ako chvalenkarstvo ani ako prazdna vata, naopak posobi to ovela viac profesionalne a zaroven to neznie, ze len recitujes naucene formulky.

Priklad ako je to zle:
Som komunikativna a viem improvizovat.

Priklad ako je to dobre:
Sucastou mojej prace bolo organizovat konferencie, kde som vyjednavala podmienky a cenove ponuky s poskytovatelmi priestorov a dodavatelmi, na mieste riesila vzniknute problemy (napr. raz sa stalo,ze.... a ja som urobila/dohodla/vybavila....).

Zaroven vyhod slova ako "velmi, vela, malo, skoro vobec, viac". Ak uz chces nieco kvantifikovat, tak jedine cez konkretne cisla, priklady, mnozstva, atd.

Cize zhrniem, namiesto pridavnych mien (organizovana, zodpovedna, motivovana) kazde tvrdenie podpor faktami, pouzi cisla, percenta, konkrentne priklady a nemusis sa obavat, ze vyznies ako chvalenkar.

lubicaregecova
27. mar 2015

buď konkrétna, na akých projektoch si pracovala, čo bolo tvojou úlohou a ako to dopadlo... držím palce 🙂