Používame cookies. Viac informácií tu. OK
bibina224
3. apr 2019

@natina_m ja si myslim, ze sa nemusis vobec bat to povedat, ved mame pravo byt matky

marcelik88
3. apr 2019

Nebudem ti klamat, moze sa ti stat, ze sa vyplasia a povedia, ze zavolaju a uz proste nezavolaju, to proste vycitis ked sa na teba zacnu pozerat inak ked mas deti. Ale! Nie je to dobre zamlcat. Lebo potom ked ta zoberu a nieco sa stane a budes potrebovat ist na ocrku s dietatom alebo proste cokolvek tak co spravis? Proste by si si len sama sebe narobila zle, nehovoriac o tom, ze proste mas narok na pridavky na dieta a podobne takze normalne povedz ze si bola na materskej a hotovo

dai
3. apr 2019

@natina_m ak si dobra tak s tebou zamestnávateľ nebude mať problém... Ja som s druhým bola 3 roky doma, išla som na pohovor na manažérsku pozíciu a nebol problém...

miriam439
3. apr 2019

@natina_m
Kdesi som videla výstižný článok, čo všetko je manželka a matka počas MD - manažérka, účtovníčka, zdravotníčka, upratovačka, opatrovateľka,..... už presne nepamätám, čo všetko tam bolo. Možno sa pri pohovore netreba dať zaskočiť a nadviazať na toto... však si doma nevalala šunky, ale získavala nové skúsenosti a zručnosti. Normálny zamestnávateľ by si to mal vážiť.

sweetdreams
3. apr 2019

@natina_m tak hlavne ani nemáš čo iné povedať, vymýšľať si nejaké fiktívne zamestnanie by asi tiež nebolo rozumné. Normálne povedz, že si bola na md/RD. Nie si prvá ani posledná. Ak má dotyčná osoba rozum, tak to pochopí, lebo si tým prešla alebo ju to raz čaká .. ak tam bude sedieť nejaká zakomplexovana stará dievka , tak tá to nepochopí, ale s tým už nič nespravis ;)

evittam
3. apr 2019

@natina_m Suhlas s
@dai
Ja som isla skoro po 4rokoch. Mala som to aj v životopise. Nemam sa za co hanbit. Mohla som si vyberať z 3 ponuk.

dopolbokaodrata
3. apr 2019

@natina_m závisí od toho aká je to robota, ak nejaká kde je problém nájsť kvalifikovaného zamestnanca, tak nebude problém. Inak mame podobnú lokalitu takže mňa to cca o rok čaká tiež, ale myslím že pri mojom vzdelaní a praxi by som nemala hľadať dlho. Neviem ako priamo v SL ale celkovo na východe je výhodou hlavne to že nie je až taký problém dat dieťa do škôlky ako na západe krajiny.

lulu369
3. apr 2019

Baby predo mnou to už napísali.....Ja som tiež z lokality kde je problém niečo nájsť. Doma som bola 9 rokov (3 deti, z RD na MD). Po RD som 9 mesiacov bola na úrade práce, nájsť prácu pri 3 deťoch je dosť náročné, najmä keď manžel pracuje v zahraničí a pomôcť ti veľmi nemá kto.

banbys18
3. apr 2019

Tak mňa uprednostnili pred bezdetnou práve preto, že mám deti. Lebo ona vraj pravdepodobne ešte vypadne kvôli MD, ja už zrejme nie..... 😉

evittam
3. apr 2019

@lulu369 No ono hlavne záleží na tom co ponukas ty. Ja ako som napísala-a este mne vyšli v ústrety a muz pracuje v zahraničí a nemáme nikoho, všetko je na mne.

googlinqa
3. apr 2019

Povedz pravdu keď ťa vezmú ajtak prídu na to že máš malé dieťa.

nikka055
3. apr 2019

Ja somsom normalne dala do životopisu ze od dorana MD a po pol roku sa mi zadarilo 😀 sice bolo par takych ze my sa este ozveme a viac nic...

roselyn
4. apr 2019

Povedala by som normalne, ze som bola na MD/RD. Ale inak to su take “blbe” otazky tohto typu. Ja som bola na pohovore, ked sa mi uz mala koncit RD, a riaditel sa spytal, ze kto bude s tak malym dietatom, ked ochorie? A zastupca este lepsi komentar, ze “....oh to mate len jedno, hm takze urcite budete chciet aj druhe...” A vysledok, pracu som nedostala. Potom som si zistila, koho vzali - chlapa. Takze taketo tazke to mame my zeny. Aj mojim kamaratkam sa to uz stalo.

kika52621
4. apr 2019

Normalne povec, ze si bola na materskej ja som to povedala zakazdym pracu som si nasla 3 mesiace od ukoncenia rodicovskej.....boli taky co povedali, ze zavolaju a nezavolali dokonca mi v jednej ppvedali, ze doeta nie je prekazkou a vzali ma ale chceli aby som tam bola furt tak som odisla. Neoplati sa klamat dokedy by si takto klamala??

eliska13
4. apr 2019

@natina_m hanbila by som sa zatajiť dieťa.aj tak budeš dávať papiere žiadať daňový bonus...normálne tam daj RD

ceklis
4. apr 2019

@natina_m prosím ta, ja len tak jednu otázku pomimo :( ako ta mohli vyhodit z práce keď si bola tehotná, veď si bola v ochrannej dobe, či? Ja teraz riešim niečo podobne :( som tehu (snáď to dobre dopadne) ale je strašne skoro robiť z toho závery a neviem kedy im to oznámiť. Viem, že chcú so mnou vypovedať pracovný pomer :( teraz som na pn zatiaľ ale rada by som šla do práce nakolko mi to chyba a aj peniažky by sa zišli a neviem čo mám spravit :(

basska_b
4. apr 2019

Kazdu pauzu v zivotopise treba uprimne a jasne vysvetlit. Ked budes klamat, dobry personalista aj manazer to spozna. Myslim, ze nic sa tam ani vymysliet neda. Byt dva roky na materskej nie je ziadna tragedia, urcite je to normalnejsie, ako ked dakto povie, ze bol v Tibete a hladal svoju dusu... a ako pise baba vyssie, nesnaz sa za to ospravedlnovat, ale mozes na to nadviazat, ze maly je sikovny, ze si sa naucila si ovela efektivnejsie zorganizovat cas, naucilo ta to trpezlivosti, empatii... naozaj, ot vela cloveku da...

veronikastrickova
4. apr 2019

Chces zatajit ze mas dieta?

nivea777
4. apr 2019

Ja mám veľmi zlé skúsenosti s hľadaním práce.Keď som neposlala 200 CV za 5 mesiacov,tak ani jeden.Takmer nikto sa neozval, a keď aj tak sa pýtali na deti,jedna dokonca keď zistila,že mám dieťa tak hneď ukončila pohovor,bolo to veľmi okaté.Nedávno som bola ale na pohovore a zobrali mamičku po 3 ročnej "materskej" . Nezobrali ma lebo mám titul a oni potrebujú mať istotu , že by som neodišla. Odchádza im zamestnankyňa lebo má titul a išla do lepšej práce, tak si myslia,že taká bez titulu nebude vymýšľať :D

unctadorg
4. apr 2019

spytal sa ma sef ze co aktualne robim a hovorim ze som na rodicovskej dovolenke. potom ze keby ma vezmu ci si viem poriesit strazenie.. hovorim ano jasle a ked tak babky. avsak kazdu ocr s nim taham ja.

eliska13
4. apr 2019

@basska_b a čo je na tom, že by bol v Tibete🙂ľudia môžu žiť aj pre niečo iné ako pre robotu.U nás sa ľudia hanbia povedať chcel som si oddýchnuť nepracoval som, venoval som sa iným veciam to je smutné.Ak ju budú chcieť vzali by ju aj po x rokoch doma jasné, že nehovorím o nejakej účtovníčka, ktorá vypadla nevzdelavala sa,alebo lekár...

atrami
4. apr 2019

Po RD som sa zamestnala na pošte. S cieľom urobiť si VŠ. 😀 Každý si klopal na čelo. Veď po 9. rokoch doma som asi prišla o všetky mozgové bunky. Po 7. rokoch mám Mgr. a prácu v obore. Nikdy som netajila deti ani som sa za ne neskrývala.

petravas
4. apr 2019

Ja som po 2 rokoch chcela ist do prace. Poviem Vam, ze by som robila aj za pasom len aby som nesedela doma, hoci som vobec nemusela. Ale ked uz po 10tich pohovoroch ma odbili otazkami: Co ked bude dieta chore? A kolko ma mala? A chodi do skolky? A kto s nou bude? No proste 🤢🤮, som sa rozplakala, lebo vsade uprednostnovali mlade bezdetne. Tak som to vzdala a hoci stale dufam, ze sa k niecomu dopracujem, nevyzera to ruzovo. A naozaj nevyzeram ani tak zle, ani nie som nejaka vypatlana a to ma nechceli ani do banky, ani do drogerie, ani ako recepcnu, casnicku, asistentku riaditela, jednoducho nic. Pohovory boli viac o mojej dcere ako o mne. Pokojne by som uz mohla robit prieskum pri pohovoroch a reakciach na deti v nom 🤣

lienqa
4. apr 2019

Pred pár týždňami som robila pohovory, podľa mňa lepšie znelo, keď potenciálna zamestnankyňa povedala, že jej končí materská (pred tým s 3 ročnou praxou) ako jedna, ktorá mala v životopise za rok 5 zamestnaní. Nakoniec sme tú s rodičakom aj prijali, ale nezohnala takto počas roka škôlku. Pri hľadaní mojej práce práve brali, že mam dieťa ako bonus.. Lebo vedeli, že nebudem na tej pozícii nejak špekulovať, že by som odišla. Lebo vedeli, že tú prácu potrebujem. Držím palce hlavne..

besnota
4. apr 2019

@lulu369 prosim ta mam podobny problem, ze som velmi dlho doma a neviem ako napisat zivotopis. Mam tam dlhu pauzu a nik sa neozval. Akoze ja pocas celej materskej som robila uctovnictvo, tak neviem co tam na tu pauzu napisat. Dakujem

basska_b
5. apr 2019

@eliska13 No presne, keď ju budú chcieť, tak ju vezmú. Ja len hovorím z vlastnej skúsenosti, že na ľudí s dlhými pauzami sa často pozerá už tak automaticky žiaľ cez prsty, keď sú ale normálne vysvetlené, tak to problém nebýva

eliska13
5. apr 2019

@basska_b chápem, ale mohla byť na voľnej nohe, niekomu z domu robiť brigádnickú administratívu, mohla byť dealerka mary Kay, opatrovať deti, akokeby len ten čo nemá dieru v životopise je schopny zamestnanec a koľko ľudí sedí niekde a nič pomaly nerobí.Prislo mi to také smutné tajiť dieťa a mať handicap, že je mama

olivnik
5. apr 2019

No takto mamicky, ja osobne som totalne znechutená z tohto celého a kým sa NESPAMATAJÚ MATKY dovtedy s vami budú kývať... Na jednej strane pindaju , že je nízka porodnost kvoli dochodkom a pod. Na druhej strane pindaju, ze si na md alebo neskor ocr. Takze jedine ako sa da proti tomu bojovat je vedomie , ze ked som raz matka, tak je samozrejme ze budem s deckom na ocr ked je chore a nebudem sa za to hanbit a tvarit sa ako mi je to neprijemne. Jednoducho to k tomu patri a hotovo. Normalne povedz , ze si bola na materskej a hotovo. Tu sa idete predbiehat , ktora je aka uzasna matka a na pohovre sa bojite povedat? Ja mam tiez male 3 oj rocne decko a prave som ukoncila 10 dnovu ocr. Rovno by som zamestnavatelovi povedala, ze ak som dobra matka , ktora sa o svoje dieta zodpovedne stara tak som zodpovedna aj v pracovnom zivote. A zodpovedny zamestnanec = kvalitny zamestnanec.

olimon
5. apr 2019

@ceklis ahoj, odporucam písomne oznámiť zamestnávateľovi, že si tehotná a uviesť tam predpokladaný nástup na MD. Jedine vtedy si chránená a nemôžu Ťa vyhodiť... inak môžu hocikedy... ja som oznámila hneď po 12tt písomne s potvrdením od DR, že som tehu...nemali žiadny problém, oznámenie akceptovali a vedeli sa zariadiť a hľadať namiesto mna náhradu...

iwesska
5. apr 2019

Nic,normalne som si do zivotopisu napisala od-do rodicovska dovolenka. A vies co? Prijali ma. Najprv som to tam ale nemala a dlho sa nikto neozyval. Mala som pauzu 2r.od posledneho PP,tak si mysleli,ze som neschopny povalac. Az som sa nastvala a hovorim si a bohaca,co ja sa mam hanbit,ze som pre tento stat deti vychovala? No nech vedia,ze ich mam,aj tak sa to pri nastupe dozvedia z papierov. A praveze ako to zistili,tak boli ohladuplnejsi.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli