Pohovor - recepčná do hotela

lylkatomaskova
24. aug 2016

Ahojte všetci.Zajtra ma čaká pohovor, na pozícii recepčnej do 4hviezdičkového hotela.Som po materskej, tak to bude fuška🙂Prosím o každú dobrú radu,čomu sa vyvarovať ,načo si dať pozor skrátka všetko okolo takého pohovoru.Každá rada mi pomože...Budem Vám nesmierne vďačná žienky!

erickatt
24. aug 2016

Decentné oblečenie. Ale zas nie babkovske. Rozhodne lodičky. Pravú ruku mať voľnú aby si ju mohla podať a neprekladat si kabelku. Vedieť koľko chceš zarobiť. Nepodceňujte sa ale zas neprecenuj

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@erickatt Rozumiem ďakujem a sukňu alebo nohavice či je to jedno? 😉

erickatt
24. aug 2016

No sukňa a lodičky.

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@erickatt Dakujeeeem za pomoc ..A čo sa týka dialógu rozhovoru načo dať bacha ešte

erickatt
24. aug 2016

@lylkatomaskova jaj. To neviem.. to bych ja nepresla. Ked som nervózna taram. Asi žiadne ftipy. A keď sa opýtali či si myslíš že to vyhras.. samozrejme. Preto som tu... Toto kamoske zabralo

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@erickatt Dakujem velmi pekne posielam modre

verononka
24. aug 2016

Ja som si zo žiadneho pohovoru nikdy hlavu nerobila a prácu som vždy dostala... keď niečo chcem, srší zo mňa presvedčenie a dostanem to. Proste sa len pozitívne nalaď ;)

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@verononka Anoo ved aj tak do toho idem, ale predsa su iste veci ktoré si všímaju 🙂

bajana
24. aug 2016

@lylkatomaskova nezabudni si pozriet, co vsetko hotel ponuka, ci patri do nejakej siete atd, aby bolo jasne, ze vies, kto ta eventualne zamestna...a este typicke otazky: preco tu chcete pracovat? preco prave tento hotel? vase silne/slabe stranky? ako vidite seba o 5/10 rokov? co povazujete za vas najvacsi uspech,...

erickatt
24. aug 2016
mon84
24. aug 2016

Za mna maj dobre pripravenu odpoved na otazku - a co ak deti budu chore

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@bajana och aj odpovede poprosím 🙂)))

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@mon84 Áno ale takú otázku by nemali ani položiť j lebo nič ich do toho nie je je to vrcholne neetické sa to pýtať.

mon84
24. aug 2016

@lylkatomaskova to mas pravdu, ale oklukou sa k tomu mozu dostat, a dobre pripravena odpoved nezaskodi😉. Hovorim z vlastnej skusenosti

lylkatomaskova
autor
24. aug 2016

@mon84 To Ti verím stretla som sa s tým vtedy má amok chyta

chovancova27
24. aug 2016

@lylkatomaskova ale spýtajú sa, tomu ver🙂 nebud nervozna, ruky položené na stole, ale nie nasebe. prečítaj si šikovno niečo o verbálenej komunikácii. Veľa sa usmievaj a tvár sa skôr kamarátsky, to mi veľmi veľa zabralo. tvár sa prirodzene, na nič sa nehraj. ale teda odpovede musíš mať vopred premyslené. mna sa pýtali, či plánujem dalšie bábo... etika-neetika, môžu sa ťa to spýtať. a presne sme riešili čo s chorými deťmi. nespomínaj že nemôžeš zostávať nadčasy... bud plne flexibilná. môžu ti dať riešiť situáciu - čo ak ti príde nasratý nespokojný klient... a pod🙂

lasina
24. aug 2016

Nauc sa všetko o hoteli,co ponuka,oblec sa decentne,suknu,lodicky blúzku,ziadne žiarivé farby.Na nete najdes najčastejšie otázky na pohovore.+ Plat aký si predstavujes.Ja tiež robim na recepcii v 4* hoteli.Kam ides na pohovor ak smiem vedieť?

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@chovancova27 dakujeeem veľmi pekneee

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@lasina Hotel Chrysso 🙂

erickatt
25. aug 2016

@lylkatomaskova a daj vedet

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

A to by mi mali aj dať dnes vedieť ako som dopadla myslím výsledok

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

Odfotim Vám baby šaty pre ktoré som sa rozhodla lebo mám bielu blúzku aj sukňu ale si myslím že aj tieto šaty sú super

deltaa
25. aug 2016

hlavne byt svojska a nehrat sa na nieco co nie ste, hlavne ak uz pred vami mali takychto "hercov" kopu budu radi za niekoho prirodzeneho

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@deltaa Ďakujem mocno ach jaj ja si verím len moja angličtina je diskutabilná , až le ja som do CV uviedla že sa učím po anglicky hádam si to všimli 🙂)

atenna
25. aug 2016

@lylkatomaskova saty super, lodicky nemas na nizsom opatku? na co si dat pozor? Pozdravit, vstat vzpriamene, spravny stisk ruky, ocny kontakt, zdrave sebavedomie, nauc sa co to o hotely, nastuduj si nejake veci co ponukaju a pod. priprav si so sebou svoje podklady a hotovo..nestresuj. nemas co stratit.. 😉

piacere
25. aug 2016

určite si naštuduj ich stránku, čo je to za hotel atď. .... väčšinou sa pýtajú, čo vieš o firme...
A otázky, ktorými som si ja prešla na pohovoroch:
- čo očakávaš ty od firmy
- samozrejme plat
- kde sa vidíš za pár rokov
- tvoje silné/slabé stránky
- či si ochotná pracovať nadčasy, ako zvládaš/budeš zvládať nočné smeny (to asi na recepcii bude),
- a ako bolo spomínané vyššie, môžu ti dať riešiť modelovú situáciu
- a na recepcii bude zrejme potrebný aj jazyk - ak áno, môže sa stať, že s tebou budú komunikovať v danom jazyku, popr. ti hodia test...

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@piacere Mňa trafiiiiii no nič to ..to ako mám odpovedať na tie otázky ako si Ty odpovedala napríklad ?

vanesanova
25. aug 2016

my sme teraz v praci tiez absolvovali dost vela pohovorov na moju poziciu kedze idem na matersku...ak budes recepcna v 4* hotely mala by si byt mila ale nie moc ukecana slusna a decentna podla mna nehty su velmi dolezite!jednoznacne si urob manikuru...na gelove neonove a dlhe nehty ale zabudni musis reprezentovat hotel a nie cirkus ani striptizovy bar 😀 podla mna saty co si dala na fotke a lodicky super nezabudni na silonky a hlavne nie cierne ale telove makeup si daj ale velmi nezny klasiku-podklad spiralu trochu nevtieraveho ruzu aby videli ze sa o seba staras, podla mna nie je na pohovore ani dobre ked si moc ticha a hambliva musi to byt vyvazeny stred teda ani moc ukecana a vyrehotana zober si svoje vlastne pisuce!pero a nejaky papier keby nieco a ked budu s tebou komunikovat divaj sa im do oci ale nie uprene a zabudni na negativa-teda nemam rada hento tamto a v minulej praci som musela robit hento atd...aj s parfumom by som setrila...ked je ho vela vyznie to lacne ale samozrejme ani pot nie je dobry. Vlasy by som ucesala do drdola alebo zmotala do stipca rozpustene vlasy urcite nie.Drzim palce!!!! 🙂

lylkatomaskova
autor
25. aug 2016

@atenna Veď to že nemá na nižšom ☹ iba s otvorenou špičkou až to sa nehodí zrejme

atenna
25. aug 2016

@lylkatomaskova ked nemas, tak musis ist na vysokych.. aj ked po pravde vysoky opatok sa asi tak nehodi ako otvorena spicka..a kedze je dnes 30stupnov asi by som zvolila radsej tu otvorenu spicku ale nizsi opatok. Alebo si vyber ktore su ti pohodlnejsie a v ktorych sa lepsie citis